Суспільство
«Збиває 9 з 10 ракет». Німеччина незабаром поставить Україні ще три комплекси IRIS-T
Німеччина найближчим часом поставить Україні ще три комплекси протиповітряної оборони IRIS-T. Перша передана система вже довела, що може збивати 9 з 10 повітряних цілей.
Про передачу додаткових комплексів ППО повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц.
За словами Шольца, одна система IRIS-T здатна захистити від ворожих атак велике місто.
«Атаки РФ на цивільну інфраструктуру показують, що треба зробити все, щоб відбудувати і захистити українські міста, села, мости, вулиці та залізничне полотно. Тому я дуже радий, що наші зенітно-ракетні комплекси та зенітні самохідні установки, а тепер ще й IRIS-T в Україні… Ця система може захистити велике місто. Ще три такі установки ми поставимо в Україну якомога швидше», – сказав Шольц.
Він запевнив, що Німеччина разом з партнерами буде підтримувати Україну стільки, скільки потрібно.
«Це стосується і часу війни, а також відбудови. Ви можете покластися на Німеччину, на ЄС та інших друзів у світі», – додав канцлер ФРН.
Крім того, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що перший наданий Німеччиною зенітно-ракетний комплекс IRIS-T вже допомагає ефективно закривати небо над Україною. Зокрема, ця система ППО знищує 9 з 10 ворожих ракет.
«Система IRIS-T є надзвичайно ефективною. Ми, можна так сказати, захищаємо наш повітряний простір завдяки цьому сучасному озброєнню. Воно точно ефективне: 9 із 10 ракет, фактично рятує життя українців, вражаючи мішень. Це найвищий показник, який є у того озброєння, яке ми бачили та яким користувалися», – сказав Шмигаль.
Довідка
IRIS-T SLM – розроблений компанією Diehl Defence наземний ЗРК на шасі MAN SX 45 (8 x 8) з модифікованими керованими ракетами малої дальності. Дальність стрільби з вертикальної пускової установки – до 40 кілометрів, ураження – 20 кілометрів. Може вражати літаки, гелікоптери, крилаті ракети, реактивну артилерію, безпілотники, протирадіолокаційні ракети та бомби.
Раніше ми повідомляли, що німецька система протиповітряної оборони IRIS-T вже заступила на бойове чергування в Україні й продемонструвала перші результати.
Крім того, німецька компанія Hensoldt передала Україні першу багатофункціональну радіолокаційну станцію TRML-4D.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі