Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Збираємо самі: українські бренди меблів, які можуть конкурувати з IKEA

Опубліковано

Шведська компанія IKEA, яка спеціалізується на продажу меблів, 15 років намагалася зайти на українських ринок. У 2020 році вона нарешті запустила онлайн-продажі, а у лютому 2021 — відкрила перший магазин у Києві. Головна особливість компанії — швидко-збірні речі. Придбав, читаєш інструкцію та складаєш свій стіл. Однак така родзинка є не тільки у шведських брендів. Пропонуємо підбірку найкращих українських виробників меблів, дизайнерську продукцію яких можна з легкістю самостійно скласти вдома.

1. Меблі без зайвого від Drommel

Бренд створює меблі в мінімалістичному стилі з дерев’яної плити та сталі. Виготовляють для дому та офісу столи, стільці, пуфи, лавочки, стелажі, тумби та мудборди. Всі матеріали, які використовують для упакування, компанія здає на перероблення в Організацію «Україна без сміття».

Меблі у скандинавському стилі від Drommel

Бренд у 2014 році заснував Дмитро Федченко, який постійно сортує сміття і всіх до цього закликає. Ідея бізнесу виникла в нього з бажанням полегшити людям процес облаштування простору. Каже, на ринку бракувало стильних рішень та легкості у комунікації між виробниками та клієнтами. Серед покупців Drommel зустрічаються великі магазини, IT-компанії, креативні агенції. Зокрема, ЦУМ, «Планета кіно», Unit city, Creative States, «Київгаз».

Їхню продукцію можна самостійно зібрати вдома. Детальні інструкції пропонують у вигляді наклеєного QR-коду. Також бренд зібрав плейлист в Apple Music, який пропонують слухати покупцям під час збирання меблів. Мовляв, просканував QR-код, ввімкнув — і створювати стіл стає веселіше. Замовити продукцію можна через сайт. Якщо є потреба побачити матеріали, з яких зроблені меблі, зразки безкоштовно надсилають на потрібну адресу.

2. Cube44 — дизайнерські меблі у стилі Loft

Майстерня дизайнерських меблів у стилі Loft, асортимент яких зараз налічує понад сотню моделей. Серед них — стільці, столи, дивани, стелажі, тумби та шафи. Продукцію бренд виготовляє винятково з українських матеріалів. Деревина та метал проходять перевірки на екологічність. У виробництві використовують тільки натуральні масла і фарби.

Cube44 — дизайнерські меблі у стилі Loft

Бренд влітку 2015 року заснував колишній рекламіст із Донецька Дмитро Ігнатов після переїзду до Києва. Майбутній бізнес він розпочинав втілювати у життя в гаражі. Робив із дерева меблі та предмети декору. Оскільки вони квадратні, то й у назві з’явилося слово «cube». А четвірки, каже Дмитро, йому завжди приносили удачу, а якщо їх перевернути, то вони схожі на стільці.

Компанія вже взяла участь у більш як 14 галузевих виставках по Україні, здобула одинадцять престижних премій, створила дві повноцінні меблеві колекції. Продукцію Cube44 легко можна зібрати вдома завдяки зрозумілим конструкціям, хоча переважно клієнти замовляють продукцію в зібраному вигляді. Придбати можна в шоу-румах, дизайн-студіях, мультибрендових магазинах і на 18 інтернет-платформах.

3. Голландська стилістика від WOODWERK

Дизайн меблів витриманий у голландській стилістиці, комбінують простоту та лаконічний дизайн. Виготовляють столи, стільці, ліжка, стелажі, вішаки та матраци. Попри серійне виробництво, бренд гнучкий у питанні зміни розмірів моделей під потреби клієнтів. Всю продукцію виготовляють з українського дерева твердих порід: ясен та дуб. Поверхні деревини покривають оливою-воском Remmers німецького виробництва. Це, мовляв, екологічний та практичний варіант завершити створення готового виробу.

Голландська стилістика від WOODWERK

Бренд WOODWERK став продовженням сімейного бізнесу Buffalo, котрі на українському ринку з 1996 року. Виробництво більярдного обладнання стало слабшати через кризу 2008 року, тоді вперше і з’явилися плани з виробництва сучасних меблів із натурального дерева. Ідею засновники привезли з Нідерландів, де надихнулися підходом до оформлення приміщень. Зараз бренд вже й сам працює на експорт — до багатьох провідних країн Європи.

Збирати меблі можна самостійно й доволі швидко. Для цього в кожне замовлення вкладають детальну інструкцію. Також клієнтам надають рекомендації, як правильно доглядати за продукцією, щоб вона довше залишалася як нова. Придбати її можна у магазині в Києві неподалік від метро «Червоний хутір» або замовити на сайті з доставленням додому.

4. ZenWood — меблі з цільної деревини

Цей бренд — ще один виробник стильних меблів у стилі Loft. В асортименті є столи, стільці, двері, вішаки, лавки та сходи. Також виготовляють рейки для зонування. Майстри цієї фірми дотримуються правила «менше стін — більше світла». Як матеріали продукції використовують ясен, дуб та горіх, у деяких меблях зустрічається метал та покриття епоксидними смолами.

ZenWood — меблі з цільної деревини

Проєкт ZenWood зароджувався кілька років. Творча концепція — у виготовленні домашнього декору та меблів із цільної деревини. Своїми цінностями бренд вважає смак у дизайні, увагу до деталей та наснагу виконувати задум якнайкраще.

Їхні меблі можна монтувати та скласти самостійно, якщо є необхідні навички та бажання. Хоча переважно бренд працює за індивідуальним замовленням. Клієнти розповідають про свої задуми, а компанія втілює їх у реальність протягом 4-8 тижнів. На сайті бренду працює калькулятор, який одразу ж може розрахувати приблизну вартість готового виробу. Офіс і цех ZenWood розташовані у Києві, але продукцію відправляють в усі куточки України та закордон.

5. Вінтажний стиль від Hairpin Legs UA

Майстерня з виготовлення дизайнерських меблів, асоціюється з простими геометричними формами та яскравими кольоровими акцентами у вінтажному стилі (hairpin legs). Стиль придумали ще в 1940-х роках у США, зараз він має значний попит у західних країнах і в Україні.

Вінтажний стиль від Hairpin Legs UA

Характерною ознакою бренду Hairpin Legs UA є ніжки-шпильки, які можуть бути різної висоти, форми та кольору. Окрім деревини, в оздобленні використовують метал і мотузки. Виготовляють столи, стільці, дивани, крісла, дзеркала, світильники, підставки під вино. 

Читайте також: Не було ні бізнес-плану, ні інвестицій: як брати-ювеліри створюють мальовничі столи вартістю 100 тис. грн

Переважно бренд працює з індивідуальними замовленнями, однак тут готові зробити для клієнтів і розбірні меблі. Придбати продукцію можна у столичному магазині на Вознесенському узвозі або замовити через сайт із поштовим доставленням.

6. ARAMA MEBLI — міцність меблів на 8 років

Студія дизайнерських меблів із Коломиї, що на Івано-Франківщині. В ній працює молода команда креативних людей, які хочуть внести частинку «лофту» в домівки покупців. Своєю родзинкою бренд називає надійність меблів: продукція точно служитиме 5-8 років завдяки своїй міцності. Виготовляють столи, крісла, тумби, стелажі, ліжка та дивани.

ARAMA MEBLI — міцність меблів на 8 років

На ринку компанія працює два роки. Починав бренд з індивідуального виробництва. У засновників виникла ідея зробити щось не таке, як у всіх, але водночас красиве, зручне та міцне. Так і з’явилася студія ARAMA MEBLI. Продукцію виготовляють винятково з українських матеріалів. У виробництві використовують натуральні лаки та фарби, тому меблі безпечні для людей і навколишнього середовища.

Переважно всі меблі можна самостійно зібрати вдома, за винятком деяких моделей. Кур’єри від компанії доставляють продукцію лише в межах Івано-Франківської області. У всі інші регіони везе «Нова пошта».

Коментарі

Суспільство

Як підготуватися до відключень світла: ДСНС та гурт ТНМК запустили нове навчання (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Про створення курсу

Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.

«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.

Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить

Фото: вебсайт ДСНС

Мета навчальних відео

Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.

Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці

У восьми випусках ведучі розповіли:

  • як заживити квартиру та приватний будинок;
  • як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
  • як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
  • як використовувати різні прилади у різних умовах;
  • на що звертати увагу під час вибору пристрою;
  • які є заходи безпеки під час користування різними приладами.

«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.

Відео: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.

Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.

Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.

Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські та британські науковці розробили програму психологічної допомоги для чоловіків: як взяти участь

Опубліковано

Нова програма психологічної допомоги покликана зменшити зловживання алкоголем та покращити емоційний стан чоловіків, які відчувають стрес через війну. Її розробили науковці Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії та Лондонської школи гігієни і тропічної медицини в межах проєкту CHANGE.

Про це ШоТам повідомляють представники проєкту CHANGE.

Наразі розробники запрошують охочих стати учасниками дослідження програми. Частина учасників отримає психологічну допомогу за новою методикою. Психологічні сесії будуть безкоштовними, а хто саме їх отримає буде визначено випадковим чином.

Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE

  •  Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
  •  відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
  •  вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.

Участь у дослідженні є конфіденційною.

Читайте також: «Не подумайте, що я слабкий»: як працює Лінія підтримки для чоловіків

Як і для чого проводиться дослідження

У дослідженні візьмуть участь 500 чоловіків. Мета — з’ясувати наскільки програма CHANGE є ефективною та як її впровадити. Для цього науковці випадковим чином розподілять учасників до двох груп: учасники першої отримають допомогу на індивідуальних психологічних сесіях за новою методикою, учасники другої візьмуть участь в опитуваннях без отримання психологічної допомоги. Потім дослідники проаналізують зміни у вживанні алкоголю та психологічному стані чоловіків обох груп і порівняють їх, щоб визначити справжній вплив програми CHANGE.

Дослідники наголошують, що користь можуть отримати і ті учасники, які не братимуть участі у психологічних сесіях. Їм буде надана практична наукова інформація щодо опанування стресу та проблем, пов’язаних зі зловживанням алкоголем. Важливою є і суспільна значущість цього дослідження. Очікується, що у разі ефективності програми, нею зможуть скористатись та відчути покращення самопочуття чоловіки як в Україні, так і в цілому світі.

«Ми хочемо впровадити в Україні програму, яка ефективно допомагатиме людям впоратися з емоційними труднощами та проблемами, які виникли внаслідок зловживання алкоголем на початковому етапі, поки у них немає залежності, у такий спосіб попереджуючи її розвиток у майбутньому», — розповідає Сергій Богданов, провідний дослідник проєкту CHANGE, керівник Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії.

Контакти для реєстрації на участь у дослідженні

Нагадаємо, ми розповідали, як надати першу психологічну допомогу: поради психолога.

Фото: Freepik

Коментарі

Читати далі