

Суспільство
Збираємо самі: українські бренди меблів, які можуть конкурувати з IKEA
Шведська компанія IKEA, яка спеціалізується на продажу меблів, 15 років намагалася зайти на українських ринок. У 2020 році вона нарешті запустила онлайн-продажі, а у лютому 2021 — відкрила перший магазин у Києві. Головна особливість компанії — швидко-збірні речі. Придбав, читаєш інструкцію та складаєш свій стіл. Однак така родзинка є не тільки у шведських брендів. Пропонуємо підбірку найкращих українських виробників меблів, дизайнерську продукцію яких можна з легкістю самостійно скласти вдома.
1. Меблі без зайвого від Drommel
Бренд створює меблі в мінімалістичному стилі з дерев’яної плити та сталі. Виготовляють для дому та офісу столи, стільці, пуфи, лавочки, стелажі, тумби та мудборди. Всі матеріали, які використовують для упакування, компанія здає на перероблення в Організацію «Україна без сміття».

Бренд у 2014 році заснував Дмитро Федченко, який постійно сортує сміття і всіх до цього закликає. Ідея бізнесу виникла в нього з бажанням полегшити людям процес облаштування простору. Каже, на ринку бракувало стильних рішень та легкості у комунікації між виробниками та клієнтами. Серед покупців Drommel зустрічаються великі магазини, IT-компанії, креативні агенції. Зокрема, ЦУМ, «Планета кіно», Unit city, Creative States, «Київгаз».
Їхню продукцію можна самостійно зібрати вдома. Детальні інструкції пропонують у вигляді наклеєного QR-коду. Також бренд зібрав плейлист в Apple Music, який пропонують слухати покупцям під час збирання меблів. Мовляв, просканував QR-код, ввімкнув — і створювати стіл стає веселіше. Замовити продукцію можна через сайт. Якщо є потреба побачити матеріали, з яких зроблені меблі, зразки безкоштовно надсилають на потрібну адресу.
2. Cube44 — дизайнерські меблі у стилі Loft
Майстерня дизайнерських меблів у стилі Loft, асортимент яких зараз налічує понад сотню моделей. Серед них — стільці, столи, дивани, стелажі, тумби та шафи. Продукцію бренд виготовляє винятково з українських матеріалів. Деревина та метал проходять перевірки на екологічність. У виробництві використовують тільки натуральні масла і фарби.

Бренд влітку 2015 року заснував колишній рекламіст із Донецька Дмитро Ігнатов після переїзду до Києва. Майбутній бізнес він розпочинав втілювати у життя в гаражі. Робив із дерева меблі та предмети декору. Оскільки вони квадратні, то й у назві з’явилося слово «cube». А четвірки, каже Дмитро, йому завжди приносили удачу, а якщо їх перевернути, то вони схожі на стільці.
Компанія вже взяла участь у більш як 14 галузевих виставках по Україні, здобула одинадцять престижних премій, створила дві повноцінні меблеві колекції. Продукцію Cube44 легко можна зібрати вдома завдяки зрозумілим конструкціям, хоча переважно клієнти замовляють продукцію в зібраному вигляді. Придбати можна в шоу-румах, дизайн-студіях, мультибрендових магазинах і на 18 інтернет-платформах.
3. Голландська стилістика від WOODWERK
Дизайн меблів витриманий у голландській стилістиці, комбінують простоту та лаконічний дизайн. Виготовляють столи, стільці, ліжка, стелажі, вішаки та матраци. Попри серійне виробництво, бренд гнучкий у питанні зміни розмірів моделей під потреби клієнтів. Всю продукцію виготовляють з українського дерева твердих порід: ясен та дуб. Поверхні деревини покривають оливою-воском Remmers німецького виробництва. Це, мовляв, екологічний та практичний варіант завершити створення готового виробу.

Бренд WOODWERK став продовженням сімейного бізнесу Buffalo, котрі на українському ринку з 1996 року. Виробництво більярдного обладнання стало слабшати через кризу 2008 року, тоді вперше і з’явилися плани з виробництва сучасних меблів із натурального дерева. Ідею засновники привезли з Нідерландів, де надихнулися підходом до оформлення приміщень. Зараз бренд вже й сам працює на експорт — до багатьох провідних країн Європи.
Збирати меблі можна самостійно й доволі швидко. Для цього в кожне замовлення вкладають детальну інструкцію. Також клієнтам надають рекомендації, як правильно доглядати за продукцією, щоб вона довше залишалася як нова. Придбати її можна у магазині в Києві неподалік від метро «Червоний хутір» або замовити на сайті з доставленням додому.
4. ZenWood — меблі з цільної деревини
Цей бренд — ще один виробник стильних меблів у стилі Loft. В асортименті є столи, стільці, двері, вішаки, лавки та сходи. Також виготовляють рейки для зонування. Майстри цієї фірми дотримуються правила «менше стін — більше світла». Як матеріали продукції використовують ясен, дуб та горіх, у деяких меблях зустрічається метал та покриття епоксидними смолами.

Проєкт ZenWood зароджувався кілька років. Творча концепція — у виготовленні домашнього декору та меблів із цільної деревини. Своїми цінностями бренд вважає смак у дизайні, увагу до деталей та наснагу виконувати задум якнайкраще.
Їхні меблі можна монтувати та скласти самостійно, якщо є необхідні навички та бажання. Хоча переважно бренд працює за індивідуальним замовленням. Клієнти розповідають про свої задуми, а компанія втілює їх у реальність протягом 4-8 тижнів. На сайті бренду працює калькулятор, який одразу ж може розрахувати приблизну вартість готового виробу. Офіс і цех ZenWood розташовані у Києві, але продукцію відправляють в усі куточки України та закордон.
5. Вінтажний стиль від Hairpin Legs UA
Майстерня з виготовлення дизайнерських меблів, асоціюється з простими геометричними формами та яскравими кольоровими акцентами у вінтажному стилі (hairpin legs). Стиль придумали ще в 1940-х роках у США, зараз він має значний попит у західних країнах і в Україні.

Характерною ознакою бренду Hairpin Legs UA є ніжки-шпильки, які можуть бути різної висоти, форми та кольору. Окрім деревини, в оздобленні використовують метал і мотузки. Виготовляють столи, стільці, дивани, крісла, дзеркала, світильники, підставки під вино.
Читайте також: Не було ні бізнес-плану, ні інвестицій: як брати-ювеліри створюють мальовничі столи вартістю 100 тис. грн
Переважно бренд працює з індивідуальними замовленнями, однак тут готові зробити для клієнтів і розбірні меблі. Придбати продукцію можна у столичному магазині на Вознесенському узвозі або замовити через сайт із поштовим доставленням.
6. ARAMA MEBLI — міцність меблів на 8 років
Студія дизайнерських меблів із Коломиї, що на Івано-Франківщині. В ній працює молода команда креативних людей, які хочуть внести частинку «лофту» в домівки покупців. Своєю родзинкою бренд називає надійність меблів: продукція точно служитиме 5-8 років завдяки своїй міцності. Виготовляють столи, крісла, тумби, стелажі, ліжка та дивани.

На ринку компанія працює два роки. Починав бренд з індивідуального виробництва. У засновників виникла ідея зробити щось не таке, як у всіх, але водночас красиве, зручне та міцне. Так і з’явилася студія ARAMA MEBLI. Продукцію виготовляють винятково з українських матеріалів. У виробництві використовують натуральні лаки та фарби, тому меблі безпечні для людей і навколишнього середовища.
Переважно всі меблі можна самостійно зібрати вдома, за винятком деяких моделей. Кур’єри від компанії доставляють продукцію лише в межах Івано-Франківської області. У всі інші регіони везе «Нова пошта».
Суспільство

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».
Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».
Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.
Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії
Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:
- Eneris Recupyl в Польщі;
- Accurec в Німеччині;
- EraSteel у Франції тощо.
Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.


Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.
Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»
Суспільство

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.
Про це повідомили в «Культурних силах».
Що обговорили на заході
Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.
На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:
«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” — це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».
Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.
«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.
Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:
«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих — герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим».
Презентація кліпу «Місто наречених»
На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).
«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.
Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:
«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс».
Довідка
«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:
- «Культурний десант»;
- «Книга на фронт»;
- «Фронтова студія»;
- «Оркестр 59» тощо.
«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.
Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.
Фото: «Культурні сили»
Суспільство

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.
Про це повідомили у команді простору.
Що буде в MLYN design hub
Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.
Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.
«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.
Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція
Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.
«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.
MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.



Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.
Фото: MLYN design hub