Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Не було ні бізнес-плану, ні інвестицій: як брати-ювеліри створюють мальовничі столи вартістю 100 тис грн

Опубліковано

Чи можна перетворити звичайні меблі у справжній витвір мистецтва? Столи від братів-ювелірів Кочутів дійсно нагадують ювелірну роботу на межі з живописом. А головною родзинкою стало поєднання екзотичних порід дерева з заливкою із безпечної епоксидної смоли. Столи вже помандрували Україною, Європою та планують підкорювати США. Як все починалося, яка технологія виготовлення та скільки коштує такий незвичний стіл нам розповів натхненник проєкту Роман Кочут.

<strong>Роман Кочут,</strong>“/></div><div class=

Роман Кочут,

співзасновник та керівник напряму Kochut. Woodworks. Брати Кочути вже відомі й за межами країни завдяки своїм ювелірним виробам Kochut Jewelry. Минуло декілька років після відкриття столярної майстерні, де вони працюють над різноманітними виробами з дерева в поєднанні з епоксидною смолою. 

Ми лише хотіли прикрасити власний шоу-рум для ювелірних виробів

Близько чотирьох років тому разом з братами розмірковували над оформленням шоу-руму Kochut Jewelry. Ми хотіли передати атмосферу прикрас і гармонійно поєднати інтер’єр з ювелірними виробами. Спочатку думали придбати вже готові меблі й під час пошуків наштовхнулись на дерев’яні столи зі склом. Вони були близькі до того, що ми робили ще до прикрас в татовій майстерні-гаражі.

В Україні подібних столів не було і тому вирішили зробити їх самотужки. Спочатку користувалися послугами інших майстрів: в одного — купували заготовки з дерева, в іншого — стругали та вирівнювали їх. Однак згодом придбали власне обладнання та зробили окремий цех для виготовлення столів. Приміщення орендували на першому поверсі під нашим ювелірним цехом і вже протягом декількох місяців обладнали його аматорськими інструментами.

Ні бізнес-плану, ні інвестицій — лише мистецтво

З появою ідеї з виготовлення столів я майже повністю переключився на керування цього напрямку. У нас не було ні бізнес-плану, ні інвестицій — йшли за відчуттями й справа поступово розвивалась. Спершу створювали скляні столи, а потім почали експериментувати з епоксидною смолою. Виявилось, що така робота набагато складніша, ніж уявлялось. Але нам подобалось і ми вирішили збільшити майстерню саме під виготовлення столів.

View this post on Instagram

Кавовий стіл «Ітака» Крізь історію, на вершину гори, на якій людина оселилася ще до нашої ери. На батьківщину Одіссея і його коханої Пенелопи. Ми кличемо вас туди, де час похилив свою голову перед красою. Ітаку називають найкращою природною гаванню світу. Тому саме іменем цього острова ми назвали стіл, покликаний створити у вас вдома власну тиху гавань. Здається, що дика маслина досі зберігає свій неповторний запах. Тут, на стільниці під назвою грецького острова, вона почувається у своєму середовищі. Кавовий стіл «Ітака» — так ми запрошуємо вас туди, де світ працює інакше. Тут оживають міфи, а з кришталево чистої води виростають лісисті вершини. Рандеву історії і сучасності. Обведіть його очима, торкніться руками, і намалюйте образ Одіссея, що обіймає свою Пенелопу. Нехай там, де ви поставите цей столик, завжди панує атмосфера любові і спокою впереміш із ароматом дикої маслини. #kochut_wood #olive #olive_wood #wildwood #coffetable #sidetable #woodinterior #customdesign #slab #furniture #epoxyart #epoxy #epoxytable #resin #resintable #woodburl #resinwork #woodfurniture

A post shared by kochut_wood (@kochut_wood) on

Тому близько року ми досліджували різноманітні способи й технології, щоб врешті-решт створити виріб достойного рівня. І вже у 2017 році створили профіль в Instagram, щоб пропонувати столи на продаж. 

Зі ста заявок беремо на роботу лише трьох людей 

Пізніше вже зрозуміли, що потребуємо більш професійного обладнання. А разом з тим почали набирати в команду спеціалістів. Підбор персоналу у нас дуже ретельний: співбесіди проводимо особисто, а деякі з них тривають і до двох годин. Зі ста заявок, які надходять на вакантну посаду приймаємо максимум трьох професіоналів. Проте майстри їдуть до нас працювати навіть з Києва. І якщо спочатку нас було троє, то на цей момент у команді налічуємо дванадцятеро.

Кожен стіл стає унікальним завдяки природі, а ми — доповнюємо

Кожен стіл виготовляється з дерева, яке завдяки природі — унікальне. Ми ж лише підкреслюємо та доповнюємо композицію. І навіть якщо зробити серію столів, то вони все одно будуть відрізнятися. Я інженер за освітою і знаю, як будь-яке виробництво зробити серійним, але нам це не до душі. 

Кожен стіл має свою енергетику. І ми навпаки формуємо індивідуальний образ кожного виробу. Адже для себе цікаво робити щось новеньке — експериментуємо з формами стола, робимо якусь інкрустацію чи плавні боки. І хоча можемо створити промислове виробництво з простими серійними виробами, але ми акцентуємо увагу на художній цінності кожного експоната. 

Проте є й інший бік творчого підходу — гарні столи можна щодня використовувати в побуті. Це унікальне поєднання мистецтва та практичності. Тому я зазвичай наголошую клієнтам: сприймайте ці меблі, як мистецтво, а як бонус — ними можна користуватися.

Меблі виготовляємо з дорогоцінних порід

Ми нерідко обираємо цінні й екзотичні породи дерев. З найпростіших, але дорогоцінних: дуб, ясен, горіх. Також напрочуд цікаво працювати з кленом, оливковим деревом, мореним дубом, Софорою японською, акацією, Махагоном.

“Особливої уваги заслуговує північноамериканський горіх, який має насичений шоколадний відтінок. Це дерево вважається найдорожчим серед листяних в столярній справі. Не менше захвату під час роботи додає і в’яз. Особливо, якщо він виріс закрученим, з різноманітними наростами, тріщинами та раковинами”.

Протягом років ми розробили надійну та безпечну технологію обробки дерева

Наша технологія вже перевірена часом. Спершу обираємо дерево і вирішуємо, як будемо його використовувати. Обов’язково очищуємо його від кори, гнилі й трухлявих часточок. Після обробки має лишитись міцне й живе дерево. А далі з урахуванням розмірів готуємо спеціальну форму, куди поміщаємо заготовки. Туди ж заливається епоксидна смола — прозора чи кольорова.

Потім доводиться чекати близько двох тижнів, щоб полімер вистоявся. Надалі цільну плиту з дерева та затверділої смоли дістаємо з форми й відправляємо на механічну обробку. Фінальним етапом є захисне покриття, щоб захистити дерево й епоксидну смолу від можливих пошкоджень та подряпин. Зазвичай покриваємо двокомпонентним безпечним лаком. 

Сучасна епоксидна смола абсолютно безпечна і дає нове життя дереву 

З радянських часів у людей склалося враження, ніби епоксидна смола отруйна і має токсичні випаровування. І так дійсно було раніше! Проте зараз завдяки сучасним технологіям епоксидна смола стала надійним і безпечним способом для приготування високоякісного пластику. Під час роботи використовуємо ювелірну епоксидну смолу — вона ідеально прозора та не має запаху. 

Епоксидна смола, як і будь-який лак, можуть бути шкідливими лише в рідкому стані. 

Іноді використовуємо такі дерева, які потребують додаткової обробки та покриття. І саме епоксидна смола ідеально допомагає в цьому. Наприклад, ми перші вигадали й почали робити столи зі стільниками. Без епоксидної смоли це неможливо реалізувати. Також використовуємо дерева на яких з’явився капсувель (колючі нарости — ред.). Для безпеки клієнтів доводиться заливати такі вироби епоксидною смолою. 

Час від час працюємо і з аварійними шматками дерева, які бувають погнилими або пошкодженими. Епоксидна смола відкрила можливість працювати з тим матеріалом, який раніше викидувався і взагалі не сприймався, як сировина для виготовлення меблів.

Головна складність — знайти незвичні породи дерев з дефектами

Найскладніше знайти цікаві дерева, тому деякі сорти замовляємо за кордоном. Шукаємо такі породи через приватних підприємців. Постійних постачальників не маємо, оскільки закуповуємо матеріал невеликими обсягами. На цей час робимо орієнтовно 30 виробів протягом місяця. Якщо порівнювати з іншими, то у нас по сусідству, на Закарпатті є підприємства, які виготовляють по 10 тис. одиниць щомісяця. Проте ми не конкуруємо з виробничими гігантами, які є в Україні, а тим більше у світі. 

І навіть якби й хотіли робити серійний продукт з дорогоцінних дерев, наприклад, з оливкового, то в нас би не вийшло. Столярні підприємства майже не розглядають такий матеріал, адже неможливо забезпечити потрібний об’єм постачань. У нас же таких обмежень немає і якщо потрібно зробити цікавий виріб, то можемо придбати навіть одну дошку спеціально для нього.

Зараз розширили асортимент і займаємось виробництвом інших меблів

На цей момент подумуємо про пошук дизайнера-проєктанта, який міг би зрозуміти ідею, якісно змоделювати й підправити пропорції, а потім втілити в життя задумане. До того ж ми почали виготовляти не лише столи, а й розширили виробництво іншого типу меблів: ліжка, приліжкові тумби, дзеркала та шафи. Окремо виготовляємо дерев’яні скриньки для прикрас — шкатулки.

Українські столи-картини вже доступні по світу — як в Києві, так і в Німеччині

Наші столи вже мандрують світом між шоу-румами в Ужгороді, Києві та представниками-дистриб’юторами в Німеччині та Великій Британії. В наступному місяці можливо вже вдасться продавати і в США через представників. Також придбати наші вироби можна за допомогою соцмереж Facebook й Instagram та на американському маркетплейсі Etsy.

Меблі з непрактичного ДСП коштують не набагато менше

Вартість наших столів залежить від параметрів, художньої цінності та унікальності дерева. У нас немає сталої ціни за метр квадратний. Так роботи однакового розміру можуть мати різну вартість. Маленький придиванний столик може коштувати 4 тис. гривень, а 3-метровий стіл для конференцій — 100 тис. гривень. 

Найцікавіше, що звичайні меблі з ДСП (деревинно-стружкової плити — ред.) зараз коштують не менше. Така тумбочка може обійтися і в 3 тис. гривень, але прослужить вона лише 2-3 роки.

Варто розуміти, що якісні меблі з натурального дерева не можуть коштувати дешево. А тим паче, якщо це індивідуальні замовлення. Близько 90% клієнтів роблять у нас меблі саме так – коли ми врахуємо побажання клієнтів щодо розміру, дизайну та кольорів. Але також можна обрати готові вироби на сайті або побачити вироби наочно у шоу-румах. 

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі

Суспільство

Цього року запустять залізничний маршрут між Україною та Словаччиною

Опубліковано

Цього року планують запустити новий міжнародний залізничний маршрут з української столиці Києва у словацьке місто Кошице. Відповідну пропозицію схвалив уряд Словацької Республіки.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Маршрут слугуватиме, зокрема, для того, щоб більше українців могли скористатися послугами міжнародного аеропорту в Кошице. 

Читайте також: Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних

З Києва поїзд доїжджатиме до станції Ганиська біля Кошице через прикордонний перехід «Павлово — Матовске Войковце».

Утім, до запуску маршруту ще триватиме організаційно-підготовча робота.

Нагадаємо, команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури провела зустріч з представниками латвійської авіакомпанії airBaltic. Однією з тем обговорень стало повернення компанії на український ринок.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі