Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Не було ні бізнес-плану, ні інвестицій: як брати-ювеліри створюють мальовничі столи вартістю 100 тис грн

Опубліковано

Чи можна перетворити звичайні меблі у справжній витвір мистецтва? Столи від братів-ювелірів Кочутів дійсно нагадують ювелірну роботу на межі з живописом. А головною родзинкою стало поєднання екзотичних порід дерева з заливкою із безпечної епоксидної смоли. Столи вже помандрували Україною, Європою та планують підкорювати США. Як все починалося, яка технологія виготовлення та скільки коштує такий незвичний стіл нам розповів натхненник проєкту Роман Кочут.

<strong>Роман Кочут,</strong>“/></div><div class=

Роман Кочут,

співзасновник та керівник напряму Kochut. Woodworks. Брати Кочути вже відомі й за межами країни завдяки своїм ювелірним виробам Kochut Jewelry. Минуло декілька років після відкриття столярної майстерні, де вони працюють над різноманітними виробами з дерева в поєднанні з епоксидною смолою. 

Ми лише хотіли прикрасити власний шоу-рум для ювелірних виробів

Близько чотирьох років тому разом з братами розмірковували над оформленням шоу-руму Kochut Jewelry. Ми хотіли передати атмосферу прикрас і гармонійно поєднати інтер’єр з ювелірними виробами. Спочатку думали придбати вже готові меблі й під час пошуків наштовхнулись на дерев’яні столи зі склом. Вони були близькі до того, що ми робили ще до прикрас в татовій майстерні-гаражі.

В Україні подібних столів не було і тому вирішили зробити їх самотужки. Спочатку користувалися послугами інших майстрів: в одного — купували заготовки з дерева, в іншого — стругали та вирівнювали їх. Однак згодом придбали власне обладнання та зробили окремий цех для виготовлення столів. Приміщення орендували на першому поверсі під нашим ювелірним цехом і вже протягом декількох місяців обладнали його аматорськими інструментами.

Ні бізнес-плану, ні інвестицій — лише мистецтво

З появою ідеї з виготовлення столів я майже повністю переключився на керування цього напрямку. У нас не було ні бізнес-плану, ні інвестицій — йшли за відчуттями й справа поступово розвивалась. Спершу створювали скляні столи, а потім почали експериментувати з епоксидною смолою. Виявилось, що така робота набагато складніша, ніж уявлялось. Але нам подобалось і ми вирішили збільшити майстерню саме під виготовлення столів.

View this post on Instagram

Кавовий стіл «Ітака» Крізь історію, на вершину гори, на якій людина оселилася ще до нашої ери. На батьківщину Одіссея і його коханої Пенелопи. Ми кличемо вас туди, де час похилив свою голову перед красою. Ітаку називають найкращою природною гаванню світу. Тому саме іменем цього острова ми назвали стіл, покликаний створити у вас вдома власну тиху гавань. Здається, що дика маслина досі зберігає свій неповторний запах. Тут, на стільниці під назвою грецького острова, вона почувається у своєму середовищі. Кавовий стіл «Ітака» — так ми запрошуємо вас туди, де світ працює інакше. Тут оживають міфи, а з кришталево чистої води виростають лісисті вершини. Рандеву історії і сучасності. Обведіть його очима, торкніться руками, і намалюйте образ Одіссея, що обіймає свою Пенелопу. Нехай там, де ви поставите цей столик, завжди панує атмосфера любові і спокою впереміш із ароматом дикої маслини. #kochut_wood #olive #olive_wood #wildwood #coffetable #sidetable #woodinterior #customdesign #slab #furniture #epoxyart #epoxy #epoxytable #resin #resintable #woodburl #resinwork #woodfurniture

A post shared by kochut_wood (@kochut_wood) on

Тому близько року ми досліджували різноманітні способи й технології, щоб врешті-решт створити виріб достойного рівня. І вже у 2017 році створили профіль в Instagram, щоб пропонувати столи на продаж. 

Зі ста заявок беремо на роботу лише трьох людей 

Пізніше вже зрозуміли, що потребуємо більш професійного обладнання. А разом з тим почали набирати в команду спеціалістів. Підбор персоналу у нас дуже ретельний: співбесіди проводимо особисто, а деякі з них тривають і до двох годин. Зі ста заявок, які надходять на вакантну посаду приймаємо максимум трьох професіоналів. Проте майстри їдуть до нас працювати навіть з Києва. І якщо спочатку нас було троє, то на цей момент у команді налічуємо дванадцятеро.

Кожен стіл стає унікальним завдяки природі, а ми — доповнюємо

Кожен стіл виготовляється з дерева, яке завдяки природі — унікальне. Ми ж лише підкреслюємо та доповнюємо композицію. І навіть якщо зробити серію столів, то вони все одно будуть відрізнятися. Я інженер за освітою і знаю, як будь-яке виробництво зробити серійним, але нам це не до душі. 

Кожен стіл має свою енергетику. І ми навпаки формуємо індивідуальний образ кожного виробу. Адже для себе цікаво робити щось новеньке — експериментуємо з формами стола, робимо якусь інкрустацію чи плавні боки. І хоча можемо створити промислове виробництво з простими серійними виробами, але ми акцентуємо увагу на художній цінності кожного експоната. 

Проте є й інший бік творчого підходу — гарні столи можна щодня використовувати в побуті. Це унікальне поєднання мистецтва та практичності. Тому я зазвичай наголошую клієнтам: сприймайте ці меблі, як мистецтво, а як бонус — ними можна користуватися.

Меблі виготовляємо з дорогоцінних порід

Ми нерідко обираємо цінні й екзотичні породи дерев. З найпростіших, але дорогоцінних: дуб, ясен, горіх. Також напрочуд цікаво працювати з кленом, оливковим деревом, мореним дубом, Софорою японською, акацією, Махагоном.

“Особливої уваги заслуговує північноамериканський горіх, який має насичений шоколадний відтінок. Це дерево вважається найдорожчим серед листяних в столярній справі. Не менше захвату під час роботи додає і в’яз. Особливо, якщо він виріс закрученим, з різноманітними наростами, тріщинами та раковинами”.

Протягом років ми розробили надійну та безпечну технологію обробки дерева

Наша технологія вже перевірена часом. Спершу обираємо дерево і вирішуємо, як будемо його використовувати. Обов’язково очищуємо його від кори, гнилі й трухлявих часточок. Після обробки має лишитись міцне й живе дерево. А далі з урахуванням розмірів готуємо спеціальну форму, куди поміщаємо заготовки. Туди ж заливається епоксидна смола — прозора чи кольорова.

Потім доводиться чекати близько двох тижнів, щоб полімер вистоявся. Надалі цільну плиту з дерева та затверділої смоли дістаємо з форми й відправляємо на механічну обробку. Фінальним етапом є захисне покриття, щоб захистити дерево й епоксидну смолу від можливих пошкоджень та подряпин. Зазвичай покриваємо двокомпонентним безпечним лаком. 

Сучасна епоксидна смола абсолютно безпечна і дає нове життя дереву 

З радянських часів у людей склалося враження, ніби епоксидна смола отруйна і має токсичні випаровування. І так дійсно було раніше! Проте зараз завдяки сучасним технологіям епоксидна смола стала надійним і безпечним способом для приготування високоякісного пластику. Під час роботи використовуємо ювелірну епоксидну смолу — вона ідеально прозора та не має запаху. 

Епоксидна смола, як і будь-який лак, можуть бути шкідливими лише в рідкому стані. 

Іноді використовуємо такі дерева, які потребують додаткової обробки та покриття. І саме епоксидна смола ідеально допомагає в цьому. Наприклад, ми перші вигадали й почали робити столи зі стільниками. Без епоксидної смоли це неможливо реалізувати. Також використовуємо дерева на яких з’явився капсувель (колючі нарости — ред.). Для безпеки клієнтів доводиться заливати такі вироби епоксидною смолою. 

Час від час працюємо і з аварійними шматками дерева, які бувають погнилими або пошкодженими. Епоксидна смола відкрила можливість працювати з тим матеріалом, який раніше викидувався і взагалі не сприймався, як сировина для виготовлення меблів.

Головна складність — знайти незвичні породи дерев з дефектами

Найскладніше знайти цікаві дерева, тому деякі сорти замовляємо за кордоном. Шукаємо такі породи через приватних підприємців. Постійних постачальників не маємо, оскільки закуповуємо матеріал невеликими обсягами. На цей час робимо орієнтовно 30 виробів протягом місяця. Якщо порівнювати з іншими, то у нас по сусідству, на Закарпатті є підприємства, які виготовляють по 10 тис. одиниць щомісяця. Проте ми не конкуруємо з виробничими гігантами, які є в Україні, а тим більше у світі. 

І навіть якби й хотіли робити серійний продукт з дорогоцінних дерев, наприклад, з оливкового, то в нас би не вийшло. Столярні підприємства майже не розглядають такий матеріал, адже неможливо забезпечити потрібний об’єм постачань. У нас же таких обмежень немає і якщо потрібно зробити цікавий виріб, то можемо придбати навіть одну дошку спеціально для нього.

Зараз розширили асортимент і займаємось виробництвом інших меблів

На цей момент подумуємо про пошук дизайнера-проєктанта, який міг би зрозуміти ідею, якісно змоделювати й підправити пропорції, а потім втілити в життя задумане. До того ж ми почали виготовляти не лише столи, а й розширили виробництво іншого типу меблів: ліжка, приліжкові тумби, дзеркала та шафи. Окремо виготовляємо дерев’яні скриньки для прикрас — шкатулки.

Українські столи-картини вже доступні по світу — як в Києві, так і в Німеччині

Наші столи вже мандрують світом між шоу-румами в Ужгороді, Києві та представниками-дистриб’юторами в Німеччині та Великій Британії. В наступному місяці можливо вже вдасться продавати і в США через представників. Також придбати наші вироби можна за допомогою соцмереж Facebook й Instagram та на американському маркетплейсі Etsy.

Меблі з непрактичного ДСП коштують не набагато менше

Вартість наших столів залежить від параметрів, художньої цінності та унікальності дерева. У нас немає сталої ціни за метр квадратний. Так роботи однакового розміру можуть мати різну вартість. Маленький придиванний столик може коштувати 4 тис. гривень, а 3-метровий стіл для конференцій — 100 тис. гривень. 

Найцікавіше, що звичайні меблі з ДСП (деревинно-стружкової плити — ред.) зараз коштують не менше. Така тумбочка може обійтися і в 3 тис. гривень, але прослужить вона лише 2-3 роки.

Варто розуміти, що якісні меблі з натурального дерева не можуть коштувати дешево. А тим паче, якщо це індивідуальні замовлення. Близько 90% клієнтів роблять у нас меблі саме так – коли ми врахуємо побажання клієнтів щодо розміру, дизайну та кольорів. Але також можна обрати готові вироби на сайті або побачити вироби наочно у шоу-румах. 

23.08.2020
Реклама

Суспільство

У Харкові відновили мурал із зображенням Тараса Шевченка

Опубліковано

У Харкові відреставрували мурал із зображенням видатного українського письменника та художника Тараса Шевченка.

Про це повідомляє пресслужба міської ради.

Як зазначається, в місті оновили стінопис на будинку за адресою: Садовий проїзд, 30.

Відновлювали з нуля

За словами керівника творчої групи «Kailas-V» Яни Волк, художникам довелося відновлювати мурал майже з нуля. 

«Ми не очікували, що буде так багато роботи. Так, ми бачили, що мурал потребує реставрацію. Через потік сонячних променів зображення місцями покрилося плямами, вицвіли теплі кольори та вигоріли темні внизу.  Але коли робота почалась, виявили, що дуже постраждали шви, посипались карнизи і вимощення, тому довелося відновлювати проект майже повністю», – розповіла Яна Волк. 

На реставрацію муралу художники витратили майже три тижні і понад тисячу аерозольних балончиків із фарбою. 

«Пішло навіть більше фарби, ніж при створенні проєкту. Тоді ми витратили 900 балончиків, однак частково брали і водоемульсійку. Досвід показав, що кращою є саме аерозольна фарба, тому цього разу користувалися переважно нею», – розповіла Яна Волк. 

Читайте також: У Хмельницькому з’явився новий мурал (ФОТО)

Що відомо про мурал

Мурал, присвячений Тарасу Шевченку, було створено 2014 року в рамках святкування 200-річчя з дня народження поета. Загальна площа портрету складає близько 570 кв. м. Проєкт внесений до Національного реєстру рекордів України як найбільший портрет на стіні житлового будинку. Реставраційні роботи проводилися за підтримки Українського культурного фонду.

Читайте також: У Києві створили найвищий в Європі мурал

Нагадаємо, що раніше творча група «Kailas-V» відреставрувала найбільший в Україні мурал із зображенням українського музиканта Кузьми Скрябіна. У Харкові група працює з 2012 року. На рахунку художників портрети Людмили Гурченко, Юрія Гагаріна, Наталії Фатєєвої та інші портрети і малюнки, створені на фасадах міських будівель.

Фото: city.kharkov.ua

Читати далі

Суспільство

Роблять килимки та віддають на благодійність: як у соціальному магазині «Ласка» дають друге життя старим речам

Опубліковано

Вживаному одягу, взуттю та книгам завжди можна продовжити життя та віддати його тим, хто потребує. У благодійному магазині «Ласка» цим займаються з 2011 року — коли екологічний стиль життя ще не був мейнстримом. Там речі сортують за кількома напрямами, а потім передають у благодійні фонди. Іншу частину продають гуртом та вроздріб, а з 2015 року виготовляють із футболок килимки.

Проєктна менеджерка «Ласки» Аліса Бойко розповіла про круговерть речей у соціальному бізнесі, зокрема, як започаткували проєкт Recycled Rugs, у якому підопічні будинку для людей похилого віку плетуть килимки.

Аліса Бойко

Аліса Бойко

проєктна менеджерка соціального магазину «Ласка». Навчається на четвертому курсі спеціальності «міжнародні комунікації» в Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. Прийшла в «Ласку», бо хоче робити щось значуще для людей та екології.


Як влаштований збір речей

Соціальний проєкт «Ласка» — це два невеликі магазини в Києві: на вулиці Липинського, 3 та Малопідвальній,15. Там розташовані сортувальні пункти, куди люди приносять непотрібні речі. Коли контейнери заповнюються одягом, їх вивозять на склад, що теж міститься в магазині. Менеджерки складу сортують весь одяг і розподіляють за напрямами.

Основна місія — благодійна. Ми передаємо 60-80% одягу тим, хто його потребує: дітям-сиротам, молоді з вразливих категорій та їх сім’ям, людям похилого віку, безпритульним, переселенцям та біженцям. Заразом боремося із текстильним сміттям: даємо речам друге життя та пропагуємо свідоме споживання.

Благодійний магазин «Ласка»
За весь час існування «Ласка» передала на благодійність 500 080 кг речей та 1243 481 грн

Закликаємо людей приносити речі без вішаків, а взуття без коробок. Адже пластик, як правило, потім відправляється на високотемпературне спалювання. Деякі пакети використовуємо повторно в наших магазинах. Якщо людина робить покупку, ми їй віддаємо річ у пакеті, у якому нам щось принесли. Так, ми не ідеально екологічні, але стараємося робити, що можемо.

Все почалося на горищі бару

Давати речам нове життя, значить сприяти розв’язанню глобальної екологічної проблеми. Відтак «Ласка» існує, щоб ініціювати діалог про стійкість та усвідомленість у моді та заохотити до активної позиції щодо проблеми надмірного споживання.

Десять років тому крамницю заснували Олена Лінькова, Ганна Уварова, Ганна Грищенко та Ганна Батуркіна. Спочатку це була онлайн-торгівля. Згодом дівчата відкрили офлайн-магазин завдяки коштам від трьох виграних грантів на загальну суму 17 тис.грн. Це були стартові інвестиції, з яких почався розвиток бізнесу.

Читайте також: Як вінницькі школярі рятують місто від сміття

Перший офлайн-магазин знаходився на горищі київського бару «Фазенда». Тоді речі приносили родичі, друзі, друзі друзів. Через пів року магазин «переїхав» в інше, більш зручне та просторе приміщення на вулицю В’ячеслава Липинського, 3, де знаходяться по сьогодні.

Як розподіляють речі

60–80 % речей передаємо, як гуманітарну допомогу в зони соціальної незахищеності. Це дитячі будинки, центри для людей з інвалідністю, будинки для людей похилого віку, інтернати, реабілітаційні центри. З більшістю таких фондів працюємо вже багато років.

Благодійний магазин «Ласка»
У 2020 році 14 фондів отримали допомогу від проєкту

20–40 % переданих речей продаємо у магазинах та гуртовим закупникам. Це дає змогу покривати витрати магазинів: сплачувати податки, зарплату працівникам, оренду та комунальні послуги. А також забезпечує нам фінансову стійкість та можливості для розвитку. У цьому році, наприклад, ми зробили ремонт у другому магазині на вулиці Малопідвальна, 15 та обладнали там якісніший сортувальний пункт.

Іноді ми на комерційній основі сортуємо одяг для маленьких бізнесів, які займаються апсайклінгом. Такими речами можуть бути джинси, які вже не придатні для носіння, або інший різновид одягу.

Що йде в організацію «Україна без сміття»

Якщо приносять речі, які більше не придатні для носіння, то ми вимушені відправляти їх кожні два місяці на високотемпературне спалювання до громадської станції сортування «Україна без сміття». Це платна послуга, але пишаємося, що завдяки цьому, у проєкті більше немає текстильного сміття взагалі. Усе кудись розподіляємо.

За 2020 рік у Ласку принесли 78 440 кг речей. З них 318 кг передали на спалювання в «Україна без сміття». До проєкту Recycling Rugs потрапило 93 кг футболок. Усе ж, непридатних для носіння речей приносять більше, ніж хотілося б.

Контейнери для свідомого бізнесу

У 2016 році запустили послугу зі встановлення контейнерів для збору вживаного одягу в компаніях та організаціях. Це комплексний платний сервіс із регулярного вивезення, сортування та розподілу зібраних речей. Поки що у Києві встановили вісім таких контейнерів. До ініціативи вже долучилися ТЦ Rive Gauche, Ernst & Young, Beetroot, EVO та інші. Один контейнер вміщує 120 кг одягу.

Коли ми тільки починали впроваджувати цю послугу, зробили презентацію та надсилали представникам різних компаній і, якщо їм було цікаво, домовлялися про співпрацю.

Цей напрям роботи насправді став одним із пріоритетних. І зараз десь 15 % усього одяг та взуття, які приймаємо та сортуємо, надходить з контейнерів.

Читайте також: Притулок для речей: як старий гардероб зробить вас благодійником

Нещодавно ми зробили ребрендинг і переробили конструкцію боксів, щоби було зручно здійснювати їх монтаж та демонтаж. До цього траплялися випадки, коли контейнер не проходив у двері. Новенькі бокси вже відвезли в автомобільну компанію.

Для компаній такий сервіс — можливість дійсно об’єднати команду навколо ідеї свідомого споживання. А також сформувати репутацію бізнесу із соціальною відповідальністю.

Просто не викидати

До нас приходить загалом молодь. Я відповідаю на дзвінки, що надходять на телефон магазину, й найчастіше питають про таке: «А я чула, що вам можна здати непотрібні речі, це правда?». Зазвичай це голоси дорослих, або літніх людей. Таких набагато менше ніж молоді, але вони також хочуть бути екосвідомими.

Ми на слуху з 2012 року й люди приходять через сарафанне радіо. Усе більше, і більше людей нам довіряє.

Намагаємося донести, що маленькі зусилля однієї людини не можуть щось глобально змінити, але маленькі зусилля багатьох людей можуть змінити багато що. У кожного з нас є речі, які ми не носимо. Тому ми хотіли б, щоби в українській культурі стало нормою — не викидати.

Килимки зі старих футболок

Ласка співпрацює з фондом «Наша Перемога», який опікується людьми похилого віку в селі Перемога Баришівського району Київської області. Там живе й незмінний майстер килимків Валерій Стельмах, який має інвалідність. З 2015 року він бере участь у спільному екосоціальному проєкті фонду та благодійного магазину — Recycled Rugs. Чоловік плете кольорові килимки з уживаних футболок, які сортують у магазині та передають до Перемоги. Кожного місяця виходить приблизно 30 кг футболок на апсайклінг. Готові вироби продають у магазинах «Ласка». Це дає змогу Валерію бути фінансово незалежним та займатися улюбленою справою.

Валерій Стельмах, який проживає в будинку для людей похилого віку в селі Перемога, що під Києвом. Чоловік плете з ганчір’я килимки для проєкту Recycled Rugs

Виготовляє килимки на дерев’яній рамі

Валерію 49 років. Його з дитинства вабило все, що можна виготовити руками. Розповідав, що як був малим, найцікавішим було сидіти біля бабусі та спостерігати, як вона в’яже. Відгукуватися, коли вона просила про допомогу. Коли Валерій роз’яснює гостям закладу, де він проживає, як плетуться його Recycled Rugs, то просто говорить: «Отак нарізаємо стрічки, отак зав’язуємо, формуємо основу на рамці й далі сплітаємо косицями».

Валерій під час роботи над килимком

На виготовлення одного виробу майстру потрібно декілька днів. Плести килимки можна й гачком. Але чоловік використовує спеціальні дерев’яні рамки. У нього їх три види. Відрізняються вони тільки розміром, відповідно ширина й довжина виробу також різна. Стандартні килимки, виготовлені на рамці 50х80, мають найбільший попит. Також замовляють квадратні зі стрічками для зав’язування, їх використовують як чохли для стільців.

Плести — основна робота

У якості сировини йде одяг, який уже не підходить для прямого використання. На один килимок потрібно приблизно десять чистих футболок у складі яких 5 –10 % синтетики.

Кожний килимок унікальний. Майстер продумує, який буде візерунок: чи то в традиційну смужку, чи то із сюжетними елементами. Можна замовити виріб за індивідуальним дизайном. Наприклад, з нескладним малюнком тваринки.

екосоціальний проєкт «Ласки» та БФ «Наша перемога»
Для плетіння одного килимка необхідно близько 10 трикотажних футболок з невеликим % синтетики

Роботи Валерія обирають, як оригінальну ідею подарунку, або як елемент створення домашнього затишку. Звичайно для нього, досить молодого чоловіка з інвалідністю, — це неабияка підтримка емоційного, соціального і фінансового характеру. Проєкт сприймає як основну справу свого теперішнього життя в будинку для людей похилого віку.

Читати далі

Суспільство

Український бренд випустив футболки з особливим дизайном для порятунку Тузлівських лиманів

Опубліковано

Український бренд одягу «Авіація Галичини» розробив спеціальний дизайн благодійних футболок із зображенням пелікана, щоб допомогти врятувати Тузлівські лимани

Як розповіли представники бренду, 200 грн із продажу кожної футболки будуть передані в поміч добрій справі. 

Читайте також: Українська кондитерська компанія почала виробництво штучного м’яса

Чому це важливо?

Ця футболка розповідає історію Національного природного парку «Тузлівські лимани», ланцюга із 13-ти лиманів у межиріччі Дунаю та Дністра. Лимани називають «пологовим будинком Чорного моря», оскільки тут величезні ресурси для відтворення біологічного різноманіття.

Лимани, де ще вчора була вода, риба та птахи, сьогодні перетворюються на пустелю. Потерпають не тільки природні екосистеми, а й мешканці місцевих населених пунктів. Регіон на межі екологічної та гуманітарної катастрофи. Обміління 5 тисяч гектарів території призвело до кардинальної зміни екосистеми: сіль, яка залишається на дні лиманів, розвіюється вітром, потрапляє в ґрунт, роблячи його непридатним для життя багатьох рослин. Скоротилися площі мілководь, де годувалися і мешкали птахи.

В Україну щорічно прилітають два види пеліканів — рожеві і кучеряві. Обидва занесені до Червоної Книги України. Вони прилітають з початком весни і годуються в Тузлівських лиманах аж до листопада, але тепер, через неконтрольоване використання ресурсів людиною, пелікани є під загрозою зникнення. 

Читайте також: WOG запустив проєкт зі збору та переробки відпрацьованих батарейок

Щоб врятувати лимани та їхніх крилатих мешканців, потрібно зібрати 450 000 грн на придбання екскаватора Warynski 415. 

Як долучитися?

Збір коштів триває до 10 лютого 2021 року. Футболку можна замовити на сайті: bit.ly/3oHUoKO, а також придбати в магазинах Авіації Галичини (після 24 січня) за адресами у Львові: вул. Староєврейська, 3; вул. Краківська, 3; у Києві: вул. Хрещатик, 13; ТРЦ «Гулівер» (пл.Спортивна, 1А (3 поверх)); вул. Володимирська, 40/2. 

Читайте також: У Львові діти з інвалідністю створили колекцію хустин (ФОТО)

Довідка

Авіація Галичини — український бренд одягу, натхненний новою українською армією, створений у 2014 році. Офіс та виробництво розташовані у Львові, весь одяг придумують, дизайнують та відшивають на Старознесенській, 24-26. Серед колекцій одягу «Авіації» — серія «Птахи», благодійна футболка створена як одна із цієї серії.  

Фото: надане представниками бренду

Читати далі

Тренди