Суспільство
Завод на Херсонщині винайшов унікальну машину для очищення цибулі
В Україні створили унікальну машину для очищення цибулі. Установку під назвою V-EH.500 презентував Каховський експериментальний механічний завод. Про це повідомляється на офіційному сайті підприємства.
Установка призначена для механізації процесу очищення цибулі від лушпиння в промислових виробництвах.
Як установка прискорить виробництво?
Відповідно до розрахунків виробника, одна людина здатна за годину очистити не більше 10 кг цибулі. Таким чином, щоб досягти продуктивності по повному очищенню цибулі до 1 т/год потрібно наймати близько 100 сезонних робітників, або не менше 20 осіб для ручної обрізки почищеної цибулі.
Для розв’язання проблеми найму працівників та продуктивності праці на заводі створили машину для очищення ріпчастої цибулі V-ED500. Вона здатна сягати високої продуктивності, та, за словами виробника, не має аналогів.
Читайте також: В Індії запрацював потужний завод, спроектований українцями
V-ED500 здатна очищати цибулю будь-якого розміру, сорту, стану та форми. Для управління агрегатом потрібно 4 оператори, завдання яких орієнтувати цибулину перед подачею в зону обрізки. Заводські випробування новинки заплановані на початок 2019 року.
Що варто знати про завод?
Підприємство розташоване на півдні України, у місті Каховка. Засноване у 1928 році.
Практично всі провідні переробні підприємства України мають в складі своїх технологічних ліній сучасне обладнання виробництва Каховського експериментального механічного заводу. У числі постійних замовників такі відомі бренди як “Чумак”, “Верес”, “Ніжин”, “Сандора”, “Господарочка”, “Коблево”, “Інагро” і багато інших.
Частка експорту в річному обсязі коливається в межах 60-80%. На експорт поставляються ексклюзивні, розроблені в Україні, технології переробки плодоовочевої сировини.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі