Технології
Завод «Маяк» показав тести гвинтівки зі своїм патроном (ВІДЕО)
Завод «Маяк» продемонстрував випробування української гвинтівки «Володар Обрію» снайперсько-антиматеріальним патроном 12,7х114″HL”.
Про це пише Український мілітарний портал.
«Балістична еволюція у великому снайперському калібрі з України. Снайпінг дальнього бою Україна змінила назавжди» – коментує пресслужба Заводу «Маяк» випробування.
Як повідомлено, куля з патрону 14,5х114 падає на дозвук на дистанції близько 2400 метрів.
Куля зі снайперсько-антиматеріального 12,7х114″HL” переходить на дозвук на відстані 3200 метрів за однакової довжини стволів.
Далекобійні набої
В основу спеціально розробленого високоточного далекобійного набою 12,7х114″HL” лягла ідея використати кулю .510″ калібру (12,95 мм) в гільзі від набою 14,5х114.
Мультикаліберна гвинтівка «Володар Обрію» та патрон 12,7х114″НL” розроблені за участі снайперів України, інженерів компанії «Володар Обрію», заводу «Маяк», іноземних компаній Bartlein Barrels Inc. (USA) та АRC Ballistics (UK).
У світі є невелика кількість працюючих великокаліберних антиматеріальних гвинтівок, що використовують набої 14,5х114; 12,7х108 та 12,7х99 NATO.
«Перші два не можуть претендувати на роль високоточних, тому що жодна компанія не випускає відповідного високоточного боєприпасу», – йдеться у повідолені.
Саме через це гвинтівки в цих калібрах не можуть бути снайперськими.
Проблему певною мірою вирішує патрон 12,7х99 NATO за рахунок наявності високоякісних стволів, матчевих та бронебійно-запалювальних патронів.
Але гвинтівки в цьому калібрі здатні ефективно працювати на дистанціях до 2000 м.
Тому і виникла ідея об’єднати високоточність та антиматеріальні можливості в новому набої 12,7х114″HL”. Деякі ТТХ нового патрона:
Які переваги вдалося отримати?
- Зменшення довжини ствола до 1000 мм при початковій швидкості понад 1000 м/с.
- Зменшення імпульсу віддачі гвинтівки до 30%.
- Значне покращення (до 40%) настильності та бронебійності на всіх дистанціях стрільби.
- Використання високоякісних матчевих стволів, куль та сучасних видів гвинтівочних порохів провідних американських компаній дало змогу досягти стабільної кучності менше 1 МОА.
- Суттєве зменшення імпульсу віддачі та відносно коротка довжина ствола дозволили зменшити масу «голої» гвинтівки до 15 кг.
Довідка
Антиматеріальні гвинтівки відрізняються тим, що куля, випущена з такого виду зброї, здатна пробити броню бронеавтомобіля та вивести з ладу техніку.
Читайте також: Київський завод «Маяк» освоїв виробництво запасних частин для зенітної установки
Нагадаємо, завод «Маяк» розпочав розробку нового кулемета «УКР».
Як ми повідомляли раніше, на військовому полігоні випробовували вітчизняний боєприпас для БПЛА.
Усі фото: mil.in.ua.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі