

Суспільство
Завершили ремонт однієї з ділянок траси Київ – Одеса (ФОТО)
Завершився ремонт однієї з ділянок траси М-05 Київ – Одеса, яка є складовою міжнародного транспортного коридору європейського коридору Е-95. Ідеться про 25 км дороги, що пролягає територією Київської та Черкаської областей. Про це повідомили в обласній Службі автодоріг.
Що зробили?
В Київській області відремонтували ділянку дороги у Ставищенському районі км 128+028 – км 143+028 загальною протяжністю 15 км.
Як повідомили у Службі автомобільних доріг у Київській області, траса М-05 – це одна з ключових транспортних артерій України. Ремонт на цій дорозі розпочався у минулому році, і, на сьогоднішній день підрядник завершив комплекс робіт передбачений поточним середнім ремонтом: повністю відремонтовано проїзну частину, влаштовано бар’єрне огородження, бордюри, нанесено дорожню розмітку платиком, встановлено дорожні знаки, лед-освітлення та відремонтовано 2 метеостанції.

Читайте також: З Києва до Одеси курсуватиме додатковий швидкісний поїзд
Що планують у 2020 році?
Незабаром очікується початок робіт з капітального ремонту 40-км ділянки між Білою Церквою та Ставищем (км 87+442 – км 128+028), що завершить повністю ремонт траси М-05 в межах Київської області.

Наразі підрядник здійснює підготовчі заходи (обладнання виробничого майданчику, монтування АБЗ, складських приміщень тощо). Зараз очікується рішення Державної архітектурно-будівельної інспекції для старту ремонтних робіт.
Ще один важливий інфраструктурний проєкт – це будівництво двох розв’язкок – в Чабанах (км 15+390) та біля Віти Поштової (км 21+847).
За результатами тендерних процедур, переможцями визначено – Euro-Asian Construction Corporation “Evrascon” з якою вже підписано контракт. В цьому сезоні мають бути виконані основні роботи з будівництва розв’язок.
Суспільство

У квітні стартувала програма UK-Ukraine School Partnerships, що об’єднає 100 українських і британських шкіл навколо теми «Радощі читання». Її мета — розвиток мовних навичок, культурний обмін і співпраця між учнями та вчителями обох країн.
Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки.
Що відомо про проєкт
Першу хвилю вже розпочали 15 українських і 15 британських шкіл. Загалом у 2025-2026 роках до участі залучать по 50 шкіл з кожної країни.
Партнерства передбачають спільні освітні проєкти тривалістю від 4 до 6 місяців із можливістю продовження. Школи отримають методичну підтримку від Британської Ради та Національного фонду грамотності Великої Британії.
Читайте також: Google запускає програму з ШІ для українських освітян: як доєднатися
Програма також дає можливість українським учням у Великій Британії зберігати зв’язок з українською освітою, а вчителям — підвищувати кваліфікацію.
Ініціатива є частиною Угоди про сторічне партнерство між Україною та Великою Британією, яку підписали у січні 2025 року. Програму реалізує Британська Рада в Україні спільно з МОН України за підтримки Міністерства освіти Великої Британії.
Нагадаємо, що вчителі зможуть автоматично створювати тести для учнів на платформі «Мрія».
Фото обкладинки: Freepik
Суспільство

Завдяки пасажирам, які купували «Бойовий чай» у потягах «Укрзалізниці», вдалося акумулювати 6 550 000 гривень. У межах проєкту УЗ «Залізно поруч» зібрали на три нові автомобілі для евакуації поранених з фронту.
Про це повідомили в УЗ.
Про результати збору
Нові авто отримала 54-та окрема механізована бригада імені гетьмана Івана Мазепи. Ці спеціалізовані автомобілі використовуватимуть для евакуації поранених з лінії бойового зіткнення до стабілізаційних пунктів, а далі — до медичних потягів УЗ.
Передачу авто провели на території мультимодального залізничного термінального комплексу, символічно поєднавши підтримку фронту зі стратегічною логістикою. Загалом завдяки цій ініціативі військові отримали вже 12 машин.
Читайте також: Канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО)



Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

На території ВДНГ у Києві з’явиться терапевтичний сад — простір для зцілення, реабілітації та соціалізації людей, які постраждали від війни. Над проєктом працюють команди Big City Lab та PUPA.
Про це повідомила CEO Big City Lab Вікторія Тітова.
Для чого створюють сад
Сад стане місцем для внутрішнього відновлення через взаємодію з природою, адаптивний спорт, творчість і спільні практики. Простір створюють насамперед для ветеранів, людей із ПТСР, пацієнтів реабілітаційних центрів та їхніх родин.
Команда розробляла концепцію саду протягом п’яти місяців за участі психологів, психотерапевтів, ботаніків, ландшафтних архітекторів з ЄС і Великобританії, працівників шпиталів, волонтерів, ветеранів і членів їхніх сімей.
Читайте також: У Києво-Печерській лаврі встановили останній відреставрований хрест (ФОТО)

Новий сад складатиметься з:
- майданчика для тілесних практик, ерготерапії та адаптивного спорту;
- зони садівничої терапії;
- простору для арттерапії, лекцій, майстер-класів і групової роботи;
- індивідуальних зон відпочинку;
- окремої зони для дітей.
Проєкт реалізує ВДНГ спільно з Міністерством у справах ветеранів у межах Національної стратегії створення безбар’єрного простору за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Вікторії Тітової