Суспільство
Як захисник між бойовими завданнями піклувався про покинутих тварин в Ірпені (ВІДЕО)
У проміжках між обстрілами Олег Радіонов годував покинутих тварин в Ірпені, а вночі пускав їх погрітися в бліндаж. Про ветерана, який дбає про тварин і мріє, щоб його четверо дітей жили у вільній країні, розповідає ШоТам.
Між бойовими завданнями він зігрівав у бліндажах десятки покинутих тварин. Вдень боровся із ворогом, а вночі ділився їжею із собаками-помічниками.
Олег Радіонов у 2014 році одним із перших став на захист рідної Донеччини. Пройшов бої за Дебальцеве, а через рік переїхав до Києва. У столиці разом з дружиною почали розвивати сімейний бізнес зоотоварів.
«У нас є товари для собачок, котиків, гризунів, кроликів і навіть для коней!», — Олена Радіонова, співвласниця інтернет-магазину PetMarket.ua.
Усі корми тестувала найсуворіша дегустаторка — улюблениця родини Ріккі. Справи в магазині йшли добре, але все перекреслило вторгнення. Чоловік пішов захищати Київщину, щоб його четверо дітей жили на вільній землі.
«Я пішов воювати, захищати свою батьківщину, тому що відчував: це те, що я можу зробити.Те, що вимагає від мене моє серце», — Олег Радіонов, співвласник інтернет-магазину PetMarket.ua.
Олег бачив на вулицях багато собак і котів, які лишилися без дому та господарів.
«У Горенці, Мощуні, Ірпені — усюди були ці покинуті тварини. Вони йшли до солдатів, які могли їм надати якесь харчування, зігріти у своїх бліндажах», — Олег Радіонов, співвласник інтернет-магазину PetMarket.ua.
Також Олег віддавав корми зі свого зоомагазину, щоб волонтери могли нагодувати тваринок. Коли Київщину відстояли, чоловік поїхав воювати на схід. Кілька разів був поранений, і це ледь не коштувало йому життя.
«Уже в Павлівці було кульове поранення, я вважаю, це був надприродний захист. Просто якесь диво, буквально лишався сантиметр на бронежилеті від краю плити, а так би в груди потрапила куля», — Олег Радіонов, співвласник інтернет-магазину PetMarket.ua.
Восени за станом здоров’я Олег завершив службу та думав, як підтримати свій бізнес. Через постійні обстріли було відсутнє опалення в офісі. Тоді Олег звернувся по допомогу до Українського ветеранського фонду.
«Із Ветеранським фондом дуже просто працювати, дуже просто отримати цей грант. Відповідь майже на наступний день прийшла на електронну пошту, що ви зараховані до програми, і через пару днів ми отримали ці кошти», — Олег Радіонов, співвласник інтернет-магазину PetMarket.ua.
«Допомога від Фонду ветеранів надійшла дуже вчасно. Ми купили два газові конвектори, і вони нас зігрівали весь цей час, поки не було електрики», — Олена Радіонова, співвласниця інтернет-магазину PetMarket.ua.
Завдяки бізнесу Олег допомагає побратимам зі стрілецького батальйону на сході і мріє, щоб його друзі повернулися живими, а в країні настав мир.
Нагадаємо, Український ветеранський фонд допоміг захиснику Денису Дуднику втілити його мрію та запустити в Ірпені психологічний хаб.
Також ШоТам розповідав, як ветеран з Одеси виграв мільйон гривень на запуск нової піцерії Veterano Pizza.
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі