Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/RS1-7ln7Df0SSSSSS

Суспільство

Як захисник між бойовими завданнями піклувався про покинутих тварин в Ірпені (ВІДЕО)

Опубліковано

У проміжках між обстрілами Олег Радіонов годував покинутих тварин в Ірпені, а вночі пускав їх погрітися в бліндаж. Про ветерана, який дбає про тварин і мріє, щоб його четверо дітей жили у вільній країні, розповідає ШоТам.

Між бойовими завданнями він зігрівав у бліндажах десятки покинутих тварин. Вдень боровся із ворогом, а вночі ділився їжею із собаками-помічниками.

Олег Радіонов у 2014 році одним із перших став на захист рідної Донеччини. Пройшов бої за Дебальцеве, а через рік переїхав до Києва. У столиці разом з дружиною почали розвивати сімейний бізнес зоотоварів.

«У нас є товари для собачок, котиків, гризунів, кроликів і навіть для коней!», — Олена Радіонова, співвласниця інтернет-магазину PetMarket.ua.

Усі корми тестувала найсуворіша дегустаторка — улюблениця родини Ріккі. Справи в магазині йшли добре, але все перекреслило вторгнення. Чоловік пішов захищати Київщину, щоб його четверо дітей жили на вільній землі.

«Я пішов воювати, захищати свою батьківщину, тому що відчував: це те, що я можу зробити.Те, що вимагає від мене моє серце», — Олег Радіонов, співвласник інтернет-магазину PetMarket.ua.

Олег бачив на вулицях багато собак і котів, які лишилися без дому та господарів.

«У Горенці, Мощуні, Ірпені — усюди були ці покинуті тварини. Вони йшли до солдатів, які могли їм надати якесь харчування, зігріти у своїх бліндажах», — Олег Радіонов, співвласник інтернет-магазину PetMarket.ua.

Також Олег віддавав корми зі свого зоомагазину, щоб волонтери могли нагодувати тваринок. Коли Київщину відстояли, чоловік поїхав воювати на схід. Кілька разів був поранений, і це ледь не коштувало йому життя.

«Уже в Павлівці було кульове поранення, я вважаю, це був надприродний захист. Просто якесь диво, буквально лишався сантиметр на бронежилеті від краю плити, а так би в груди потрапила куля», — Олег Радіонов, співвласник інтернет-магазину PetMarket.ua.

Читайте також: Набридли переповнені маршрутки? Є шанс все змінити. Як активісти реформують громадський транспорт столиці – розповідають «Пасажири Києва» 

Восени за станом здоров’я Олег завершив службу та думав, як підтримати свій бізнес. Через постійні обстріли було відсутнє опалення в офісі. Тоді Олег звернувся по допомогу до Українського ветеранського фонду.

«Із Ветеранським фондом дуже просто працювати, дуже просто отримати цей грант. Відповідь майже на наступний день прийшла на електронну пошту, що ви зараховані до програми, і через пару днів ми отримали ці кошти», — Олег Радіонов, співвласник інтернет-магазину PetMarket.ua.

«Допомога від Фонду ветеранів надійшла дуже вчасно. Ми купили два газові конвектори, і вони нас зігрівали весь цей час, поки не було електрики», — Олена Радіонова, співвласниця інтернет-магазину PetMarket.ua.

Завдяки бізнесу Олег допомагає побратимам зі стрілецького батальйону на сході і мріє, щоб його друзі повернулися живими, а в країні настав мир.

Нагадаємо, Український ветеранський фонд допоміг захиснику Денису Дуднику втілити його мрію та запустити в Ірпені психологічний хаб. 

Також ШоТам розповідав, як ветеран з Одеси виграв мільйон гривень на запуск нової піцерії Veterano Pizza.

Коментарі

Суспільство

Одружувала молодят під обстрілами: історія відновлення ДРАЦС на Харківщині (ВІДЕО)

Опубліковано

У Балаклії, що на Харківщині, війна не змогла зламати духу місцевих жителів. Попри обстріли, тут не лише відновлюють інфраструктуру, а й повертають до життя традиції весільних святкувань. Історію коруючої ДРАЦСу Тетяна Кунденко ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Історія Тетяни Кунденко

Балаклійський ДРАЦС, яким понад п’ять років керувала Тетяна Кунденко, зазнав значних пошкоджень під час російських атак. Будівля постраждала від уламків і вибухової хвилі, але попри це місцеві працівники продовжують проводити церемонії — навіть у тимчасових умовах.

«Молоді люди створюють сім’ї, а ми допомагаємо їм зробити цей день особливим, незалежно від того, що відбувається навколо», — розповідає Тетяна.

Фото: скріншот з відео ШоТам

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Весілля, що стало символом віри в майбутнє

Однією з таких урочистостей стало весілля Олександра та Олени. Їхнє знайомство почалося ще до війни, а кохання витримало всі випробування. Пара вирішила одружитися у місцевому парку, де під звуки сирен обмінялася клятвами вірності та одягла обручки.

«Ми відчували щастя, бо цей день був про нас, про наше майбутнє», — ділиться Олена.

Відео: ШоТам

Святкування супроводжувалося танцями, піснями й щирими емоціями, які нагадували про важливість любові навіть у найскладніші часи.

Детальніше довідатися про те, як Тетяна вистояла у важких умовах війни можна у нашому відео на ютубі.

Нагадаємо, що

Фото обкладинки: скріншот з відео ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Як біотехнологиня та вчителька мотивують жінок змінювати професії (ВІДЕО)

Опубліковано

Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.

Історія героїнь випуску

Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.

«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.

Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)

Фото: ютуб-канал ШоТам

У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.

Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.

Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.

Відео: ютуб-канал ШоТам

Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.

Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура3 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...