Суспільство
Захисник Азовсталі Дмитро «Орест» Козацький повернувся на військову службу
Звільнений з полону захисник «Азовсталі» Дмитро Козацький на псевдо «Орест» повернувся на службу після курсу реабілітації.
Про це він написав у своєму твіттері.
«Сьогодні перший день, як повернувся на військову службу», – написав він.
Сьогодні перший день, як повернувся на військову службу pic.twitter.com/66HcQQeXQ4
— Орест (@kztsky) December 6, 2022
Після цієї публікації користувачі мережі почали вітати військовослужбовця та дякувати за службу, однак сам «Орест» попросив не героїзувати його, а ще раз привітати Збройні сили України зі світом.
Новий тест від ШоТам: Незламні, безстрашні та вірні. Що ви знаєте про легендарні бригади ЗСУ?
«Шановні журналісти, я просто повернувся на військову службу після реабілітації, як це має бути по процедурі. Але я не повернувся на передок, я знаходжусь в мирному, дякуючи нашій армії, місті. Перестаньте, будь ласка, мене героїзувати. Краще привітайте ще раз ЗСУ з їх святом» – додав він у наступному дописі.
Шановні журналісти, я просто повернувся на військову службу після реабілітації, як це має бути по процедурі. Але я не повернувся на передок, я знаходжусь в мирному, дякуючи нашій армії, місті. Перестаньте будь ласка мене героїзувати:) краще привітайте ще раз ЗСУ з їх святом:)
— Орест (@kztsky) December 6, 2022
«Орест» – голова преслужби полку «Азов». Військовий перебував на «Азовсталі» від початку оточення Маріуполя. Напередодні свого виходу з вщент розтрощеного заводу, він зняв фільм-прощання «Останній день на Азовсталі».
Дмитра називають «очима Азовсталі», адже його світлини з фортеці Маріуполя облетіли весь світ та показали, що насправді відбувається на оточеному окупантами заводі. Переглянути всі світлини українського захисника можна за цим посиланням.
Напередодні Дмитру Козацькому присудили спеціальну нагороду престижної польської премії Grand Press Photo 2022 за світлини з оточеного російськими військами Маріуполя.
Нагадаємо, 21 вересня стало відомо, що Україна повернула з російського полону 215 військових, із них 108 – це бійці полку «Азов». Зокрема, обміняти вдалося й Дмитра Козацького.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі