

Суспільство
Україна повернула з полону 215 військових, половина – бійці полку «Азов» (ФОТО)
Україна повернула з російського полону 215 військових, із них 108 – це бійці полку «Азов».
Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
«Сьогодні нам вдалося визволити з російського полону 215 наших людей, серед яких 124 офіцери. Це найпотужніший результат з початку повномасштабного вторгнення. Серед тих, кого ми сьогодні звільнили, – 108 бійців Азову та інших формувань», – написав Єрмак.
Зокрема, Україна звільнила з полону захисників Азовсталі Святослава «Калину» Паламара, Сергія «Волину» Волинського, Дениса «Редиса» Прокопенка, Дмитра «Ореста» Козацького. А також керівника патрульної поліції Маріуполя Михайла Вершиніна, парамедикиню Катерину Поліщук з позивним «Пташка» та старшого сержанта 36-ї бригади Михайла Діанова.

Відео обміну напередодні офіційного підтвердження опублікував Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець. Він додав, що з полону також повернули вагітну медикиню Мар’яну Мамонову: «Сьогодні ми повернули Маряну Мамонову, це наша героїня яка практично з дня на день стане мамою».
Крім того, серед звільнених захисників України – громадяни інших держав, зокрема Великої Британії: Шон Піннер, Ейден Еслін і Джон Гардінг. Це ті самі британці, яких суд так званої «днр» засудив до страти. Усі вони захищали Маріуполь разом із українськими бійцями.
Керівник МВС України Денис Монастирський повідомив, що «це був найтяжчий обмін. За декілька хвилин всього не скажеш, але очевидно, що це велика перемога України та всіх нас. Усіх, хто дійсно докладає зусиль до перемоги України».

В обмін на наших героїв Україна передала росії 55 військових та затриманого раніше Віктора Медведчука. Про це заявив президент України Володимир Зеленський.
«Ми Медведчука могли поміняти на одного нашого героя-азовця, а те, що повернули таку кількість – то це, дійсно, є за що державі сьогодні, вибачте, випити», – сказав президент.
Обмін прокоментували й в офіційному телеграм-каналі полку «Азов». Саме через нього під час битви за Маріуполь командири комунікували з усім світом.
«Частину бійців та командного складу полку «Азов» було обміняно в рамках сьогоднішнього обміну військовополоненими. Дякуємо кожному захиснику України, котрий наразі виконує свої бойові задачі та докладає максимальних зусиль задля перемоги. Ми будемо продовжувати боротьбу до повернення додому кожного нашого бійця», – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, пресофіцер батальйону «Азов» Дмитро «Орест» Козацький, який нині перебуває у російському полоні, став лауреатом престижного паризького фотоконкурсу — The Prix de la Photographi.
Також ми розповідали історію дружини оборонця Азовсталі, яка бореться за звільнення свого чоловіка.
Фото: МВС України.
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»