

Суспільство
Незламні, безстрашні та вірні. Що ви знаєте про легендарні бригади ЗСУ? (ТЕСТ)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Вони захищали Україну із самого початку російсько-української війни й продовжують давати відсіч окупантам сьогодні. Піхотинці, десантники, артилеристи та розвідники. Воїни, які не зраджують своїй присязі та наводять страх на російських загарбників.
У День Збройних сил України підготували тест про легендарні бригади, які першими зустрічають ворога та метр за метром звільняють наші території. Це – лише частина підрозділів, які титанічними зусиллями наближають нашу перемогу. Герої, яких зустрічають із квітами та на яких чекають на тимчасово окупованих територіях.
Цю бригаду називають «щитом» Харківщини, а з початком повномасштабного вторгнення її бійці це вкотре довели. Разом із іншими підрозділами воїни втримали Харків, а згодом – звільнили від окупантів майже весь регіон. Це…

Так-так, це легендарна 92 окрема механізована бригада імені Івана Сірка. Разом із побратимами бійцям бригади вдалося не лише перетворити Харків на неприступну фортецю, а й вибити російську армію з області. Успіхи на Балаклійському напрямку, український прапор над Куп’янськом та ще низка інших подвигів та перемог – це все 92 ОМБр.
Саме в цій бригаді свою командирську діяльність розпочав Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Залужний почав свою командирську діяльність у 24 ОМБр зі Львівщини, зайнявши посаду начальника штабу – першого заступника командира. Проте якщо ви обрали 51 ОМБр – то практично вгадали. Адже саме її у 2009 очолив нинішній Головнокомандувач ЗСУ.
Яка з цих бригад стала першою артилерійською, яка отримала почесне найменування?

Першою артбригадою з почесним найменуванням стала легендарна «55-ка» – 55 окрема артилерійська бригада «Запорізька Січ», що продовжує традиції козацьких пращурів та нищить окупантів пліч-о-пліч із іншими підрозділами ЗСУ.
Ця бригада утворилася вже під час повномасштабної війни, розпочавши свій шлях із батальйону. У її складі – лише воїни-добровольці, переважна більшість із них – з бойовим досвідом. Аби потрапити до лав цього формування, кандидати чекають у черзі та проходять фахову співбесіду. Знаєте, про кого йдеться?

У квітні – батальйон, у серпні – полк, а в листопаді – бригада. Це 47 окрема штурмова бригада, яка об’єднує добровольців та є однією з найбільш впізнаваних, адже в її лавах служить легендарний військовий та письменник Валерій Маркус. Завдяки своїй популярності бригада активно займається фандрейзингом та навіть має медійний підрозділ.
Їхнє прізвисько – «Едельвейси», а гасло – «Зі щитом або на щиті!». Про яку бригаду йдеться?

«Едельвейси» – це 10 окрема гірсько-штурмова бригада, що базується в Коломиї. Її історія почалася ще у жовтні 2015, а з початком великої війни штурмовики продовжили нищити противника.
У 2014 році ця бригада здійснила справді легендарний рейд на сході України, подолавши близько 470 км, з яких 170 км – тилами ворога. Цю операцію вважають найдовшим рейдом бронетехники в новітній історії світу.

Так, йдеться про неймовірну 95 окрему десантно-штурмову бригаду. Цей рейд тривав з 19 липня до 10 серпня 2014 року, з боями за визволення Лисичанська, за Савур-Могилу, Степанівку й Маринівку, за переправу на річці Міус, Міусинськ і Красний Луч. Якщо ви обрали інший варіант – ви також частково праві, адже на різних етапах рейду ці підрозділи приєднувалися до «95-ки».
Які бригаді належить гасло «Божою милістю»?

Це 30-та окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького. На її рахунку – битви за Горлівку, Мар’їнку, Маринівку та Дебальцеве.
Ця бригада морської піхоти брала безпосередню участь в обороні Маріуполя та «Азовсталі». А у квітні, після прориву та з’єднання з «Азовом» командування нею перейняв легендарний «Волина».

Так, це 36-та бригада, що була сформована у 2015 році на базі військових частин, виведених з окупованого Криму: 36-ї окремої бригади берегової оборони, 1-го та 501-го окремих батальйонів морської піхоти. Воїни 36 ОБрМП – одні з героїв, які боронили Маріуполь та «Азовсталь».
Їх називають «Закарпатським легіоном», а історія бригади – справді унікальна. Адже підрозділ пройшов довгий шлях від рядової пост-радянської механізованої дивізії до одного з найпотужніших з’єднань ЗСУ.

«Закарпатський легіон» – це, звісно ж, 128 окрема гірсько-штурмова бригада. Одна з найпотужніших у складі ЗСУ та найстрашніших для російських окупантів. Воїни 128 ОГШБр дають відсіч російській армії з 2014 року, а під час повномасштабної війни беруть участь у найскладніших операціях. Серед них – звільнення Херсонської області.
Якій бригаді належить цей нарукавний знак?

Це емблема 1-ої окремої танкової Сіверської бригади. Її воїни одними з перших зустріли ворога після повномасштабного вторгнення, обороняючи рідну Чернігівщину.
У червні 2022 року артилеристи цієї бригади встановили новий рекорд, спаливши за один день неймовірну кількість ворожої техніки. Зокрема російські РСЗВ «Ураган», БТР, броньовики «Тигр», вантажівки та танки. Тримайте підказку: гасло бригади – «Ніхто крім нас!».

Так, це 80 ОДШБр – ще один без перебільшення легендарний підрозділ ЗСУ, що впродовж великої війни наводив жах на окупантів на Луганському, Донецькому та Херсонському напрямках.
Поділіться своїми результатами:
Сподобався тест? Пропонуємо пройти ще один – про історію та традиції Збройних сил України.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Україна за підсумками 2022 року покращила свої показники в Індексі сприйняття корупції.
Про це йдеться в дослідженні Transparency International Ukraine.
Зазначається, що за останні 10 років показник України зріс на 8 балів. Набрані Україною бали у 2022 році – це найвищий показник нашої країни з часу запуску оновленої методології СРІ.
«Україна показала, що боротьба з корупцією у нас продовжується навіть в умовах війни. Проте варто розуміти, що весь успіх антикорупційної реформи за останнє десятиліття може швидко зійти нанівець. Останні гучні корупційні кейси, що стосуються, зокрема, закупівель під час війни з росією, важко пояснити не тільки українцям, які, кожен на своєму фронті, виборюють нашу свободу, але й іноземним партнерам», – пояснює виконавчий директор Transparency International Ukraine Андрій Боровик.

Україна в міжнародному рейтингу
Так само як і Україна, 33 бали мають Алжир, Ангола, Замбія, Монголія, Сальвадор та Філіппіни. На один бал нас випереджають Боснія і Герцеговина, Гамбія, Індонезія, Малаві, Непал, Сьєрра-Леоне.
З-поміж сусідів Україна надалі вище за Росію — країна-терорист у 2022 році втратила 1 бал і з 28 балами посідає 137 місце у списку. Крім цього, знову знизилися бали Угорщини — 42 бали (-1, 77 місце), та Білорусі – вона цьогоріч втратила 2 бали.
Серед друзів України теж є зміни в показниках. Польща втратила 1 бал, але залишилася лідеркою за показниками СРІ серед наших сусідів – із 55 балами вона посідає 45 місце. А от покращити свої показники за рік вдалося Словаччині – 53 бали (+1, 49 місце), Румунії – 46 балів (+1, 63 місце) та Молдові, яка набрала найбільше – +3 і тепер із 39 балами посідає 91 місце.

Про Індекс сприйняття корупції
Індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, СРІ) – показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International. Сама організація не проводить власних опитувань. Індекс розраховують на основі 13 досліджень авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів. Для визначення оцінки України використано 9 джерел.
Ключовим показником Індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня в житті суспільства. Індекс оцінює корупцію лише в державному секторі.
Нагадаємо, за останні 10 років український паспорт піднявся на 24 позиції у міжнародному рейтингу Henley Passport Index. Цьогоріч документ опинився на 35-й сходинці.
Фото: ti-ukraine.org.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські військові отримають 105 додаткових розвідувальних безпілотників Vector від німецької компанії Quantum-Systems GmbH.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони.
«Компанія Quantum-Systems GmbH оголосила про постачання 105 додаткових розвідувальних БПЛА з великою тривалістю польоту типу Vector для військової підтримки Збройних сил України», – йдеться в дописі.
У ГУР також зазначили, що замовлення зі 105 БПЛА профінансоване урядом Німеччини.
Крім того, аби пітримати українські сили, компанія Quantum-Systems оголосила про відкриття центру навчання операторів Vector в Україні. Цей заклад водночас стане місцевим центром для закупівлі запасних частин і послуг з ремонту.
Про БПЛА Vector
Vector – це розвідувальний безпілотник із нерухомим крилом, який здатний злітати й приземлятися вертикально. Розмах крила Vector складає 2,8 м, швидкість польоту – до 72 км/год. За повідомленнями розробника, для запуску БПЛА не потрібна пускова катапульта або злітно-посадкова смуга, а він працює при швидкості вітру до 12 м/с.
Час польоту – до 120 хвилин, радіус дії системи – до 15 км (можливе збільшення до 25 км). В QS GmbH уточнюють, що завдяки оновленню програмного забезпечення Vector може працювати за відсутності GNSS. Електрооптичний та інфрачервоний сенсори дозволяють безпілотнику виконувати місії як вдень, так і вночі.
Нагадаємо, раніше розвідники отримали від волонтерів українські дрони Raider.
Крім того, турецька компанія Baykar безкоштовно передала Україні ще два ударних безпілотники Bayraktar TB2.
Фото: armyinform.com.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Близько 1,7 тисячі польських компаній заявили про готовність взяти участь у відбудові України та відновленні експорту товарів та послуг до України.
Про це заявив представник Польської агенції інвестицій і торгівлі Кароль Кубіца, пише Wnp.pl.
«У червні 2022 року ми стали оператором проєкту співпраці з підготовки до відновлення експорту та післявоєнної відбудови України. Наразі на нього подали заявки майже 1,7 тисячі польських компаній»,- зазначив Кубіца.
За його словами, третина цих компаній представляє будівельний сектор Польщі. Крім того, серед компаній є чимало представників інформаційно-телекомунікаційної сфери, машинобудування, медичної та фармацевтичної галузей, а також аграрно-споживчого сектора.
Усі ці польські компанії зацікавлені як в експорті до України, так й в інвестуванні і співпраці з українськими контрагентами. Близько 60% бізнесів, які подалися на проєкт, представляють малий і середній бізнес.
Нагадаємо, у Київській області відновили вже понад 5 700 об’єктів, пошкоджених внаслідок російського вторгнення.
Також ми писали, що приватний дитячий садок «Любімки» своїми зусиллями та за допомогою грантів від держави відновили власники в Ірпені на Київщині.
Фото: pixabay.com.