Суспільство
Незламні, безстрашні та вірні. Що ви знаєте про легендарні бригади ЗСУ? (ТЕСТ)
Вони захищали Україну із самого початку російсько-української війни й продовжують давати відсіч окупантам сьогодні. Піхотинці, десантники, артилеристи та розвідники. Воїни, які не зраджують своїй присязі та наводять страх на російських загарбників.
У День Збройних сил України підготували тест про легендарні бригади, які першими зустрічають ворога та метр за метром звільняють наші території. Це – лише частина підрозділів, які титанічними зусиллями наближають нашу перемогу. Герої, яких зустрічають із квітами та на яких чекають на тимчасово окупованих територіях.
Цю бригаду називають «щитом» Харківщини, а з початком повномасштабного вторгнення її бійці це вкотре довели. Разом із іншими підрозділами воїни втримали Харків, а згодом – звільнили від окупантів майже весь регіон. Це…
Так-так, це легендарна 92 окрема механізована бригада імені Івана Сірка. Разом із побратимами бійцям бригади вдалося не лише перетворити Харків на неприступну фортецю, а й вибити російську армію з області. Успіхи на Балаклійському напрямку, український прапор над Куп’янськом та ще низка інших подвигів та перемог – це все 92 ОМБр.
Саме в цій бригаді свою командирську діяльність розпочав Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.
Залужний почав свою командирську діяльність у 24 ОМБр зі Львівщини, зайнявши посаду начальника штабу – першого заступника командира. Проте якщо ви обрали 51 ОМБр – то практично вгадали. Адже саме її у 2009 очолив нинішній Головнокомандувач ЗСУ.
Яка з цих бригад стала першою артилерійською, яка отримала почесне найменування?
Першою артбригадою з почесним найменуванням стала легендарна «55-ка» – 55 окрема артилерійська бригада «Запорізька Січ», що продовжує традиції козацьких пращурів та нищить окупантів пліч-о-пліч із іншими підрозділами ЗСУ.
Ця бригада утворилася вже під час повномасштабної війни, розпочавши свій шлях із батальйону. У її складі – лише воїни-добровольці, переважна більшість із них – з бойовим досвідом. Аби потрапити до лав цього формування, кандидати чекають у черзі та проходять фахову співбесіду. Знаєте, про кого йдеться?
У квітні – батальйон, у серпні – полк, а в листопаді – бригада. Це 47 окрема штурмова бригада, яка об’єднує добровольців та є однією з найбільш впізнаваних, адже в її лавах служить легендарний військовий та письменник Валерій Маркус. Завдяки своїй популярності бригада активно займається фандрейзингом та навіть має медійний підрозділ.
Їхнє прізвисько – «Едельвейси», а гасло – «Зі щитом або на щиті!». Про яку бригаду йдеться?
«Едельвейси» – це 10 окрема гірсько-штурмова бригада, що базується в Коломиї. Її історія почалася ще у жовтні 2015, а з початком великої війни штурмовики продовжили нищити противника.
У 2014 році ця бригада здійснила справді легендарний рейд на сході України, подолавши близько 470 км, з яких 170 км – тилами ворога. Цю операцію вважають найдовшим рейдом бронетехники в новітній історії світу.
Так, йдеться про неймовірну 95 окрему десантно-штурмову бригаду. Цей рейд тривав з 19 липня до 10 серпня 2014 року, з боями за визволення Лисичанська, за Савур-Могилу, Степанівку й Маринівку, за переправу на річці Міус, Міусинськ і Красний Луч. Якщо ви обрали інший варіант – ви також частково праві, адже на різних етапах рейду ці підрозділи приєднувалися до «95-ки».
Які бригаді належить гасло «Божою милістю»?
Це 30-та окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького. На її рахунку – битви за Горлівку, Мар’їнку, Маринівку та Дебальцеве.
Ця бригада морської піхоти брала безпосередню участь в обороні Маріуполя та «Азовсталі». А у квітні, після прориву та з’єднання з «Азовом» командування нею перейняв легендарний «Волина».
Так, це 36-та бригада, що була сформована у 2015 році на базі військових частин, виведених з окупованого Криму: 36-ї окремої бригади берегової оборони, 1-го та 501-го окремих батальйонів морської піхоти. Воїни 36 ОБрМП – одні з героїв, які боронили Маріуполь та «Азовсталь».
Їх називають «Закарпатським легіоном», а історія бригади – справді унікальна. Адже підрозділ пройшов довгий шлях від рядової пост-радянської механізованої дивізії до одного з найпотужніших з’єднань ЗСУ.
«Закарпатський легіон» – це, звісно ж, 128 окрема гірсько-штурмова бригада. Одна з найпотужніших у складі ЗСУ та найстрашніших для російських окупантів. Воїни 128 ОГШБр дають відсіч російській армії з 2014 року, а під час повномасштабної війни беруть участь у найскладніших операціях. Серед них – звільнення Херсонської області.
Якій бригаді належить цей нарукавний знак?
Це емблема 1-ої окремої танкової Сіверської бригади. Її воїни одними з перших зустріли ворога після повномасштабного вторгнення, обороняючи рідну Чернігівщину.
У червні 2022 року артилеристи цієї бригади встановили новий рекорд, спаливши за один день неймовірну кількість ворожої техніки. Зокрема російські РСЗВ «Ураган», БТР, броньовики «Тигр», вантажівки та танки. Тримайте підказку: гасло бригади – «Ніхто крім нас!».
Так, це 80 ОДШБр – ще один без перебільшення легендарний підрозділ ЗСУ, що впродовж великої війни наводив жах на окупантів на Луганському, Донецькому та Херсонському напрямках.
Поділіться своїми результатами:
Сподобався тест? Пропонуємо пройти ще один – про історію та традиції Збройних сил України.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі