Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Незламні, безстрашні та вірні. Що ви знаєте про легендарні бригади ЗСУ? (ТЕСТ)

Опубліковано

Вони захищали Україну із самого початку російсько-української війни й продовжують давати відсіч окупантам сьогодні. Піхотинці, десантники, артилеристи та розвідники. Воїни, які не зраджують своїй присязі та наводять страх на російських загарбників.

У День Збройних сил України підготували тест про легендарні бригади, які першими зустрічають ворога та метр за метром звільняють наші території. Це – лише частина підрозділів, які титанічними зусиллями наближають нашу перемогу. Герої, яких зустрічають із квітами та на яких чекають на тимчасово окупованих територіях.

Цю бригаду називають «щитом» Харківщини, а з початком повномасштабного вторгнення її бійці це вкотре довели. Разом із іншими підрозділами воїни втримали Харків, а згодом – звільнили від окупантів майже весь регіон. Це…

Правильно! Неправильно!

Так-так, це легендарна 92 окрема механізована бригада імені Івана Сірка. Разом із побратимами бійцям бригади вдалося не лише перетворити Харків на неприступну фортецю, а й вибити російську армію з області. Успіхи на Балаклійському напрямку, український прапор над Куп’янськом та ще низка інших подвигів та перемог – це все 92 ОМБр.

Саме в цій бригаді свою командирську діяльність розпочав Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Правильно! Неправильно!

Залужний почав свою командирську діяльність у 24 ОМБр зі Львівщини, зайнявши посаду начальника штабу – першого заступника командира. Проте якщо ви обрали 51 ОМБр – то практично вгадали. Адже саме її у 2009 очолив нинішній Головнокомандувач ЗСУ.

Яка з цих бригад стала першою артилерійською, яка отримала почесне найменування?

Правильно! Неправильно!

Першою артбригадою з почесним найменуванням стала легендарна «55-ка» – 55 окрема артилерійська бригада «Запорізька Січ», що продовжує традиції козацьких пращурів та нищить окупантів пліч-о-пліч із іншими підрозділами ЗСУ.

Ця бригада утворилася вже під час повномасштабної війни, розпочавши свій шлях із батальйону. У її складі – лише воїни-добровольці, переважна більшість із них – з бойовим досвідом. Аби потрапити до лав цього формування, кандидати чекають у черзі та проходять фахову співбесіду. Знаєте, про кого йдеться?

Правильно! Неправильно!

У квітні – батальйон, у серпні – полк, а в листопаді – бригада. Це 47 окрема штурмова бригада, яка об’єднує добровольців та є однією з найбільш впізнаваних, адже в її лавах служить легендарний військовий та письменник Валерій Маркус. Завдяки своїй популярності бригада активно займається фандрейзингом та навіть має медійний підрозділ.

Їхнє прізвисько – «Едельвейси», а гасло – «Зі щитом або на щиті!». Про яку бригаду йдеться?

Правильно! Неправильно!

«Едельвейси» – це 10 окрема гірсько-штурмова бригада, що базується в Коломиї. Її історія почалася ще у жовтні 2015, а з початком великої війни штурмовики продовжили нищити противника.

У 2014 році ця бригада здійснила справді легендарний рейд на сході України, подолавши близько 470 км, з яких 170 км – тилами ворога. Цю операцію вважають найдовшим рейдом бронетехники в новітній історії світу.

Правильно! Неправильно!

Так, йдеться про неймовірну 95 окрему десантно-штурмову бригаду. Цей рейд тривав з 19 липня до 10 серпня 2014 року, з боями за визволення Лисичанська, за Савур-Могилу, Степанівку й Маринівку, за переправу на річці Міус, Міусинськ і Красний Луч. Якщо ви обрали інший варіант – ви також частково праві, адже на різних етапах рейду ці підрозділи приєднувалися до «95-ки».

Які бригаді належить гасло «Божою милістю»?

Правильно! Неправильно!

Це 30-та окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького. На її рахунку – битви за Горлівку, Мар’їнку, Маринівку та Дебальцеве.

Ця бригада морської піхоти брала безпосередню участь в обороні Маріуполя та «Азовсталі». А у квітні, після прориву та з’єднання з «Азовом» командування нею перейняв легендарний «Волина».

Правильно! Неправильно!

Так, це 36-та бригада, що була сформована у 2015 році на базі військових частин, виведених з окупованого Криму: 36-ї окремої бригади берегової оборони, 1-го та 501-го окремих батальйонів морської піхоти. Воїни 36 ОБрМП – одні з героїв, які боронили Маріуполь та «Азовсталь».

Їх називають «Закарпатським легіоном», а історія бригади – справді унікальна. Адже підрозділ пройшов довгий шлях від рядової пост-радянської механізованої дивізії до одного з найпотужніших з’єднань ЗСУ.

Правильно! Неправильно!

«Закарпатський легіон» – це, звісно ж, 128 окрема гірсько-штурмова бригада. Одна з найпотужніших у складі ЗСУ та найстрашніших для російських окупантів. Воїни 128 ОГШБр дають відсіч російській армії з 2014 року, а під час повномасштабної війни беруть участь у найскладніших операціях. Серед них – звільнення Херсонської області.

Якій бригаді належить цей нарукавний знак?

Правильно! Неправильно!

Це емблема 1-ої окремої танкової Сіверської бригади. Її воїни одними з перших зустріли ворога після повномасштабного вторгнення, обороняючи рідну Чернігівщину.

У червні 2022 року артилеристи цієї бригади встановили новий рекорд, спаливши за один день неймовірну кількість ворожої техніки. Зокрема російські РСЗВ «Ураган», БТР, броньовики «Тигр», вантажівки та танки. Тримайте підказку: гасло бригади – «Ніхто крім нас!».

Правильно! Неправильно!

Так, це 80 ОДШБр – ще один без перебільшення легендарний підрозділ ЗСУ, що впродовж великої війни наводив жах на окупантів на Луганському, Донецькому та Херсонському напрямках.

Що ти знаєш про легендарні бригади ЗСУ?

Йой, здається, комусь саме час дізнатися трохи більше про історію та сучасність українського війська. І День Збройних сил – чудова нагода. Поділіться цим тестом із друзями, аби якомога більше людей дізналися про легендарні бригади, що творять нашу історію.

Непоганий результат! Ви точно чули про найвизначніші перемоги української армії та розрізняєте десантників від артилерії лише за номером бригади. Поділіться цим тестом із друзями, аби перевірити, чи зможе хтось набрати ще більше правильних відповідей.

Пане Залужний, це ви? Чудовий результат! Таким знанням може позаздрити будь-хто, адже 25, 95 чи 44 для вас – не просто цифри, а історія та люди, які її творять. Поділіться цим тестом із друзями, аби перевірити, чи зможе хтось набрати стільки ж правильних відповідей.

Поділіться своїми результатами:

Сподобався тест? Пропонуємо пройти ще один – про історію та традиції Збройних сил України.

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі