Суспільство
Закарпатець виготовляє сноубайки, а отримані від їхньої оренди гроші віддає переселенцям
Микола Паш із Тячівщини на Закарпатті змайстрував п’ять лижних велосипедів (їх ще називають сноубайками) і дає покататися всім охочим. При цьому фіксованої ціни за оренду не встановлює, туристи самі віддячують майстру за розвагу.
Про місцевого майстра пише Карпатський об’єктив.
Миколі 24 роки. Він за фахом автомеханік. Каже, що готовий такий лижний велосипед коштує від 1500 доларів.
«За такі гроші можна купити вживану машину. Таку суму я б ніколи не дав за засіб для розваг. Кататися на лижах вмію з маленького, спорт просто обожнюю, тому вирішив, що чому б не спробувати змайструвати лижний велосипед самому», – розповідає Микола.
Як змайструвати лижний велосипед?
За словами Миколи, далеко не кожен звичайний велосипед підходить для того, аби його переробити на лижний.
«Він має бути оснащений гусеницею та лижею, ровер повинен бути задньоприводним, із амортизатором. Головне колесо має бути з армованого нейлону, рама – з авіаційного алюмінію», – каже майстер
Лижу можна виготовити з листового шматка металопласту, або замовити у столяра з дерева. У самій лижі має бути отвір для кріплення до рами.
«На такому велосипеді можна їздити взимку спокійно по будь-яких засніжених дорогах і при цьому людина пересувається легко і швидко, ніколи не впаде з ровера», – зізнається хлопець.
Читайте також: «Вільні будинки, пічне опалення, безкоштовно». Чи реально відродити українське село? Досвід історика, який реанімує рідні Івківці
Гроші від оренди сноубайків віддає переселенцям
На Закарпаття під час повномасштабного вторгнення переїхало чимало переселенців. Микола розповідає, що всі гроші, які заробляє від оренди лижних велосипедів віддає людям, які втратили житло.
«Я познайомився з однією дівчиною, у якої в Маріуполі загинула вся сім’я. Дуже захотілося її підтримати. Наразі вона живе в Хусті. Звати її Софія. Тож саме їй першій почав збирати кошти», – ділиться Микола.
Читайте також: Як отримати 800 тис. на розвиток бізнесу? Кейс аграрія з Київщини, який відновив зруйновану війною плантацію лохини
Влітку Микола за донати проводив сплави по Тисі, а взимку задіяв свої лижні велосипеди.
«Час від часу ми їздимо на різні гірськолижні траси, катаємося самі і видаємо в користування наші ровери. Фіксовану ціну не встановлювали, але люди пропонують самі чималі кошти, коли розповідаємо історії про те, кому і для чого конкретно збираємо. Є такі дні, що можемо заробити й до 20-30 тисяч гривень», – зізнається він.
Нині Микола хоче зібрати гроші на будиночок у Тячеві чи в Хусті для Софії із Маріуполя.
«Історія цієї дівчини вразила мене настільки, що з ми з друзями дуже хочемо придбати для неї житло. Їй усього 20, а вона пережила стільки… Тому ми збираємо кошти на хатку для неї. Повертатись їй немає куди, бо будинок знищено, нікого з рідних та друзів не залишилося. Вірю, що за кілька місяців ми впораємося і наша нова знайома знову відчує себе щасливою!», – запевняє хлопець.
Нагадаємо, четверо хмельничан у гаражі розробили аналог американського шолома для спецпризначенців.
Також ми розповідали, як 14-річний підліток із Прикарпаття власноруч виготовив за власним макетом буржуйку для ЗСУ.
Фото: cikave.ko.net.ua.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі