Суспільство
За електронними рецептами видали перший мільйон ліків
У межах програми “Доступні ліки” видано вже мільйон лікарських засобів за електронним рецептом. Про це повідомили в МОЗ.
“Менш ніж за місяць від старту електронних рецептів було виписано перший мільйон рецептів без папірців. А 9 травня о 17.54 було відпущено мільйонний лікарський засіб в одній з аптек у Кривому Розі. Це свідчить про те, що ліки для українців стали ще доступнішими, а лікарі й пацієнти охоче ними користуються”, – зазначили у відомстві.
Довідково про “Доступні ліки”
Програма “Доступні ліки” працює вже два роки. Українці з хворобами серця, діабетом та астмою отримують препарати або цілком безкоштовно, або з невеликою співоплатою. Цього року перелік препаратів розширено до 258, і з них 64 є безоплатними для пацієнтів, решту вони можуть отримати з невеликою доплатою.
“Завдяки перегляду переліку препаратів програми виробники знизили ціни на 37 торгових найменувань лікарських засобів. Найбільше зниження ціни на препарат сягнуло 45%”, – наголошують у МОЗ.
Читайте також: “Доступні ліки” можна буде отримати за електронним рецептом у будь-якій аптеці
Як працює програма?
Із квітня програма “Доступні ліки” перейшла в адміністрування Національної служби здоров’я України. Завдяки електронній системі тепер можливо прослідковувати будь-яку інформацію стосовно програми “Доступні ліки” – навіть коли точно і де саме були відпущені препарати.
На телефон пацієнта приходить повідомлення з номером рецепта та кодом, який потрібно назвати в аптеці (за цим номером провізор знаходить рецепт). За потребою лікар може роздрукувати код (наприклад, якщо в пацієнта немає телефона). Одержати препарати можна в будь-якій із 6,4 тисячі аптек, що беруть участь у програмі.
Нагадаємо, в Україні впроваджують єдиний медичний простір, який передбачатиме доступність відомчих лікарень усім українцям.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі