

Економіка
“Доступні ліки” можна буде отримати за електронним рецептом у будь-якій аптеці
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
З 2019 року лікарські препарати за програмою “Доступні ліки” можна буде отримати у будь-якій аптеці країни та за електронним рецептом.
Про це Укрінформу повідомили в Національної служби здоров’я України (НСЗУ).
Що зміниться?
Зараз із рецептом на безоплатні ліки можна звернутися лише в аптеки у межах власної області, міста чи району. З 1 квітня 2019 року будь-який рецепт, виписаний в електронній системі (власне, електронний рецепт) буде давати можливість отримати безоплатно ліки у будь-якій аптеці на території України без прив’язки до території. НСЗУ кожній аптеці сплатить вартість цього рецепту.
Читайте також: Понад 6 мільйонів українців скористалися програмою “Доступні ліки”
“Щоб інформація про реформи була доступною, Національна служба здоров’я запустила власний контакт-центр з номером 1677. Він працює за усіма міжнародними стандартами. Нам дуже важливий зворотній зв’язок… У нас є і скарги, і нарікання, але і є звернення людей, які відчули різницю, коли вони можуть отримати безоплатні послуги, що є предметом гарантованого державного пакету”, – наголосили у відомстві.
Що таке “Доступні ліки”?
Це програма уряду з повної або часткової оплати з бюджету певних лікарських засобів. До цього переліку включено медикаменти від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету ІІ типу.
Читайте також: У Національній службі здоров’я запрацював контакт-центр. Як додзвонитись?
Нині за програмою можна отримати 261 препарат, з них 59 – повністю безоплатно. 202 препарати українці можуть отримати в аптеці з незначною доплатою. В середньому ця доплата становить близько 30% від вартості препарату.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Укрзалізниця отримала 6,7 млн євро гранту від Євросоюзу для підтримки своєї життєдіяльності під час повномасштабної війни.
Про це повідомили у пресслужбі Укрзалізниці.
Зазначається, що у Києві була підписана відповідна грантова угода між Європейським інвестиційним банком, банком Європейського Союзу та Укрзалізницею.
Грант ЄС допоможе покрити найнагальніші потреби залізничної компанії.
На що підуть гроші?
Грант ЄС у розмірі 6,7 млн євро для «Укрзалізниці» спочатку передбачався для проєкту ЄІБ «Модернізація української залізниці» для вдосконалення та електрифікації частини залізничної системи в Україні. Однак з початком війни потреби змінилися.
Відповідно до рішення Європейської комісії, початковий грант було перепрофільовано на:
- термінову екстрену підтримку «Укрзалізниці» з метою забезпечення продовження функціонування залізниці,
- задоволення нагальних потреб у перевезеннях пасажирів та гуманітарної допомоги.
«Зараз це рятівний круг для мільйонів українців, і залізничне сполучення є як ніколи важливими. Спираючись на важливу підтримку Європейської комісії, цей грант дозволить Укрзалізниці задовольнити найнагальніші потреби, щоб продовжити роботу з порятунку життя», — відзначив директор відділу кредитування в державному секторі у країнах Східної Європи Рафаль Рибацкі.
Про Укрзалізницю
Укрзалізниця — засноване у жовтні 2015 державне акціонерне товариство залізничного транспорту загального користування. Компанія забезпечує майже 82% вантажних і 36% пасажирських перевезень.
Нагадаємо, Євросоюз виділяє Україні €50 млн на відновлення зруйнованих мостів.
Також ми повідомляли, що Укрзалізниця на власних потужностях налагодила випуск низки продукції, яку раніше закуповувала у сторонніх постачальників. Завдяки цьому мають намір зекономити близько 93,5 млн грн.
Фото: facebook.com/Ukrzaliznytsia.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Укрзалізниця на власних потужностях налагодила випуск низки продукції, яку раніше закуповувала у сторонніх постачальників. Завдяки цьому мають намір зекономити близько 93,5 млн грн.
Про новину повідомили у пресслужбі Укрзалізниці.
Зазначається, серед продукції, яку Укрзалізниця освоїла власним виробництвом у 2022-23 роках, — нові типи шпал, салонні двері електропоїздів, шлагбауми, гальмівні башмаки, гальмівні шини, кутники для форм під залізобетон.
Окрім того, компанія виготовляє вагони-самоскиди, саморозвантажувані вантажні вагони та контейнери.
«Сьогодення вимагає від нас швидкого реагування, саме тому ми впроваджуємо нові стратегічні проєкти. Зокрема, освоюємо виробництво широкого кола продукції, яку раніше закуповували. Таким чином отримуємо найвигіднішу ціну та завантажуємо наші підприємства, що надважливо для економіки країни», — повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.
Читайте також: «У мене не вірили навіть батьки». Студент з Одеси створює свічки із викинутих пляшок та просуває бізнес у тік-тоці. Як це працює

Нагадаємо, Світовий банк надасть $25 млн Укрзалізниці на ремонт критичної інфраструктури.
Також ми повідомляли, що Укрзалізниця проведе тестування жіночих купе.
Фото: facebook.com/Ukrzaliznytsia.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Закарпатській області заклали символічну капсулу під будівництво одного з найбільших підприємств деревообробної галузі України – виробничо-перевантажувального комплексу «БФ Термінал».
Про це повідомив на сторінці у фейсбуці керівник Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита.
Зазначається, що це підприємство дасть потужний імпульс для розвитку регіону.
«Над цим проєктом наші команди працювали в найважчий для країни час. Ми довели інвестору, що є надійними партнерами та разом із громадою готові створити найкращі умови для інвестицій і розвитку виробництва на кожному з етапів. Одночасно ми поставили крапку у штучно навʼязаному десятиліттями наративу про так звану безперспективність Закарпаття як регіону з високою часткою виробничої сфери», – написав Віктор Микита.
Про нове підприємство
Проєкт передбачає створення логістичного та виробничого кластера в Батівській громаді, основним видом діяльності якого буде перевезення, обробка деревини й експорт кінцевої продукції з високою доданою вартістю.
На заводі будуть встановлені сучасні автоматизовані та високоефективні технологічні лінії німецьких компаній.
На початкових етапах підприємство забезпечить близько двох тисяч робочих місць з перспективою збільшення кількості до чотирьох тисяч робочих місць пропорційно до зростання обсягів замовлень та розширення виробничої інфраструктури.
Читайте також: Вертикальна ферма, або Як виростити 600 кг салату без землі та пестицидів? Кейс успішного родинного бізнесу з Вінниці
Заробітна плата працівників залежно від кваліфікації стартуватиме від 20 тисяч гривень.
Виробництво на Закарпатті й багатомільйонні інвестиції дозволять збільшити виробничі потужності компанії до 700 тисяч м3 на рік і вийти на перспективні ринки Азії та Африки, забезпечивши кращі технологічні можливості для випуску продукції нового формату.
Окрім того, встановлення додаткової лінії суттєво збільшить питому вагу експортних продажів у структурі реалізованих товарів.
Водночас проєкт створить умови для подолання викликів щодо зміни логістичних шляхів через перекриття агресором морських портів України, та підвищення пропускної спроможності західних прикордонних переходів, пов’язаної передусім із необхідністю зміни ширини колії.
«Дякуємо всім залученим державним інституціям за підтримку, інвесторам за довіру та надійне партнерство, а також громаді й нашій великій команді, яка провела фундаментальну роботу для розвитку виробничої сфери краю», – підсумував Микита.
Нагадаємо, в Україні побудували новий завод із переробки ріпака.
Також ми повідомляли, що у Гостомелі на Київщині відновив роботу завод із виробництва скляної тари Vetropack.
Фото: фейсбук-сторінка Віктора Микити.