

Суспільство
З аеропорту Херсона відкрили рейс до ЄС
В аеропорту «Херсон» 17 грудня відкрили новий авіарейс авіакомпанії Ryanаir – на Краків. Про це повідомляє Укрінформ.
Директор комунального підприємства обласної ради «Херсонські авіалінії» Віталій Кучерук зазначив, що аеропорт готувався до цієї події – перемовини розпочалися ще у 2017 році. Був аудит, переписка, тривала підготовка і до цього часу в аеропорту перебувають представники компанії Rуanair. Аеропорт витратив серйозну суму на систему реєстрації, у залі вильоту замінені меблі, робота продовжується, адже у авіакомпанії є певні вимоги, які потрібно виконати.
Рейси на Краків здійснюватимуться двічі на тиждень – по вівторкам та суботам. Першим рейсом на Boeing 737 з Кракова прилетіли 137 пасажирів. Вартість квитків – від 20 євро, вона коливається в залежності від дня вильоту, тривалість польоту 1 година 45 хвилин.
Читайте також: Два українські летовища – у п’ятірці найкращих в Європі за динамікою пасажиропотоку
З Херсона плануються ще лоукости вже найближчим часом – 15 січня відкривається авіарейс Херсон – Катовіце (середа, неділя), а 30 березня – Херсон – Відень (понеділок, п’ятниця).
Наразі з аеропорту «Херсон» щодня здійснюється один авіарейс на Стамбул Turkish Airlines, щодня можна долетіти у Київ (МАУ), двічі на тиждень (вівторок та п’ятниця) є рейси на Шарм-ель-Шейх (SkyUP).
У 2018 році аеропорт «Херсон» перевіз 150 тисяч пасажирів, у 2019 планується вийти на 155-160 тисяч пасажирів. У 2017 році аеропорт «Херсон» перевіз 105 тисяч пасажирів.
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Люди в коментарях жартують, що цей ролик може слугувати рекламою банку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів / ок та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука . Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Проєкт благодійна організація втілює спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани / ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці ораганізатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року.
Щоб долучитися — заповнюйте анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо.
Щоб стати волонтером — надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки з фейсбук-сторінки ветерана Івана Романа
Суспільство

В Україну повернули 1200 тіл загиблих українців. Четвертий етап репатріаційних заходів провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Як стверджує російська сторона, повернені тіла належать українським громадянам, у тому числі й військовослужбовцям. Найближчим часом слідчі правоохоронні органи спільно з експертними установами МВС проведуть експертизи та ідентифікацію репатрійованих загиблих.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, обмін вдалося провести за результатами роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що додому повернулися українські захисники, які перебували в полоні з 2022 року.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими