Суспільство
Юні українці зайняли призові місця на науковому Конкурсі геніїв у США
В Україну зі США повернулася команда юних учених, які брали участь в престижному міжнародному науковому конкурсі International Science Engineer Forum (ISEF).
З шести учасників двоє вчених удостоїлися призових місць, говориться в сюжеті Подробиць.
За що нагороди?
Одну з нагород отримав проект Назара Поночевного, учня 11 класу спеціалізованої школи № 52 м. Києва з поглибленим вивченням інформаційних технологій. Проект носить назву«Програмне забезпечення для гармонійного об’єднання відео і музики».
В Україні ця розробка стала призером ІІІ етапу «Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України».
Ще одна нагорода дісталася проекту учениці 11 класу Маріупольського технічного ліцею Ольги Харасахал. Ольга 4 роки працювала в онкодиспансері волонтером і займалася науковою діяльністю.
В результаті її досліджень з’явився проект, присвячений новому способу діагностування метастазів меланоми «Вакуумна фільтрація з ДОФА-типуванням як новий метод діагностики циркулюючих пухлинних клітин всіх типів меланоми».
Вивченням раку займаються багато вчених, а Ольга розробила метод ранньої діагностики одного з найагресивніших його різновидів (меланобластоми) за аналізом крові. Будучи в десятки разів дешевше аналогічних по ефективності методів виявлення цієї форми раку, метод вже знайшов практичне застосування в Маріупольському онкодиспансері, а також викликав інтерес у великих медичних установ.
Що варто знати про конкурс?
Історія конкурсу молодих вчених ISEF, який часто називають «конкурсом геніїв», почалася в 1950 році. Вперше він був проведений в США як міжнародний фестиваль науки та інженерії, орієнтований на талановитих молодих вчених.
Читайте також: Українська дизайнерка перемогла на конкурсі садів у Великобританії
«Я вже більше 10 років спостерігаю, як наші старшокласники навчаються, придумують, створюють, конструюють, досліджують, аналізують і розробляють наукові проекти, гідні не тільки вітчизняної науки, а й міжнародного наукового середовища», — зазначила Марія Бородай, експерт з комунікацій, член правління Всеукраїнської ліги зі зв’язків з громадськістю, член правління Ради інформаційної безпеки і кіберзахисту.
Взяти в ньому участь можуть школярі і студенти 13−18 років з усього світу, представляючи свої проекти на суд компетентного журі. І це не просто якась «тусовка», а серйозне змагання, що стало одним з перших етапів в науковому становленні більше двох десятків лауреатів Нобелівської премії.
Вперше команда України вирушила на ISEF в 2004 році.
Суспільство
Архітектурне бюро Archimatika реалізувало інноваційний проєкт у житловому комплексі «Файна Таун». Параметричний міст став частиною пішохідної променади від будівлі KAN Development та прикладом сучасної архітектури з елементами біоніки.
Про це повідомляє агенство в соціальних мережах.
Міст має просторово викривлену поверхню, яка змінюється в трьох вимірах. Його виконали з монолітного залізобетону, створивши практично суцільну конструкцію. Кожна ділянка мосту унікальна за формою, положенням у просторі та габаритами.
Через складність дизайну команда розробила індивідуальну опалубку для будівництва.
«Кожна похибка, навіть мінімальна, могла стати критичною, тому проєкт умовно поділили на 200 сегментів і для кожного підготували додаткові креслення», — зазначають в Archimatika.
Читати також: У Києво-Печерській лаврі реставрують великий іконостас (ФОТО)
Біоніка в Україні
Подібні криволінійні форми вже давно популярні у світі, зокрема завдяки творчості архітекторки Захи Хадід. Проте для України це один із перших подібних досвідів. У бюро підкреслюють, що такі конструкції — це виклик, який потребує бездоганної координації між проєктувальниками та будівельниками.
Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).
Фото: інстаграм Archimatika.
Коментарі
Суспільство
Житловий будинок на вулиці Яблунська, 17 у Бучі, який серйозно постраждав під час російського вторгнення, поступово відбудовують.
Про це повідомили у Службі відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Як пошкодили будинок
Влучання боєприпасів зруйнувало другий і третій під’їзди на верхніх поверхах, пошкодило 10 квартир, сходові клітини, покрівлю, двері та вікна. Зараз будівля активно проходить відновлення.
Що вже зробили
На сьогодні у будинку:
- утеплили фасад;
- встановили нові вікна та балкони;
- замінили покрівлю;
- підсилили несучі стіни металевими конструкціями;
- встановили нові монолітні плити перекриття.
У квартирах відновили міжкімнатні перегородки, стяжку підлоги, тинькування стін та проклали кабельні траси. Уже працюють нові електрощити, сантехніка, а у санвузлах 5 квартир виклали плитку.
Місця загального користування теж привели до ладу та облаштували огородження зелених зон.
Читати також: На платформі UNITED24 зібрали понад 588 тисяч доларів на генератори для шкіл
Що планують на 2025 рік
Наступного року у планах:
- капітально відремонтувати ліфти;
- змонтувати систему блискавкозахисту;
- замінити інженерні мережі у підвалі.
Нагадаємо, що у Львові відновили будинок, пошкоджений через російський обстріл (ФОТО).
Фото: фейсбук Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Коментарі
Суспільство
Екологічний проєкт зі встановлення пунктів із велосипедами для пересування містом ініціював студент Миколаївського будівельного фахового коледжу КНУБА.
Про це повідомили в Агенції розвитку Миколаєва.
Як вказують в агенції, ця ініціатива сприятиме зменшенню автомобільних викидів і поліпшенню якості повітря, а також популяризуватиме активний та екологічний спосіб життя. Також установа планує розробити нові веломаршрути по місту.
«Цей проєкт є яскравим прикладом того, як завдяки співпраці громади, освітніх закладів та міжнародних партнерів ми разом робимо наше місто кращим! Дякуємо молоді, партнерам та кожному, хто долучився до цього важливого кроку. Разом ми створюємо екологічно чисте та комфортне майбутнє для Миколаєва!» — написали в агенції.
Читайте також: Дві найбільші бібліотеки України та Канади стали партнерами
Проєкт підтримала та профінансувала організація Bloomberg Philanthropies Youth Climate Action Fund у співпраці з Департаментом архітектури та містобудування Миколаївської міської ради.
Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Агенції розвитку Миколаєва
Коментарі