Суспільство
Їжа для веганів: 6 українських виробників рослинної продукції
Замість м’яса – соя, замість яєць – тофу. Це лише частинка раціону веганів. Останнім часом людей, які відмовились від їжі тваринного походження, стало значно більше, а культура рослинних продуктів все більше поширюється серед українців. Та якщо ви думаєте, що вегани – це нещасні люди, які жують лише траву, то помиляєтесь. Сьогодні є чималий асортимент продуктів на рослинній основі. Та й українські виробники не відстають, а роблять смачну та корисну їжу для веганів. Тож, пропонуємо познайомитись з ними.
1. VforVegan
Молочні продукти зовсім без молока створює український бренд VforVegan. Для тих, хто любить безглютенову їжу цей виробник пропонує густі та рідкі йогурти з грецького горіха кеш’ю. Такі йогурти проходять особливий процес ферментації на рослинному пробіотику, який виділяється з квашеної капусти та містить в собі повний комплекс корисних мікроорганізмів для нормального функціонування кишківника.
Також VforVegan виробляє сири та сметану на рослинній основі. До речі, сири створюють з різними смаками, а загущують натуральним агар-агаром (рослинний замінник желатину).
Ціни на таку НЕмолочку в середньому 80 гривень. Наприклад, мигдальне молоко коштує 69 грн, а йогурт – 83 грн.
2. Зелена корова
Львівський бренд “Зелена корова” взяв за основу виробництва своєї продукцію сою. Адже це корисний продукт як для веганів, так і для тих, хто дотримується безлактозної дієти. Соя багата на ті ж мікроелементи, що й м’ясо тварин. Вона містить 40% білка, амінокислоти, кальцій, калій, клітковину та інші.
Виробник робить молоко з нотками горіху, з додаванням ванілі та абрикосу. Соєве молоко також використовують для приготування сиру тофу, який ще називають “м’ясом без кісток”, адже він легко засвоюється організмом. На полицях бренду “Зелена корова” можна знайти не тільки соєві продукти. В асортименті також паштет, керобелла (солодка паста без цукру з фініків, арахісу і керобу), хумус (закуска з нуту і сезамової пасти), а також фалафель (тефтелі з нуту, рису, окари і соєвого соусу).
Якщо ви думаєте, що бути веганом дорого, то зверніть увагу на ціни цього виробника: тофу – 49 гривень, хумус – 60 гривень, а фалафель – 56 гривень.
3. Vegetus
А ви знали, що вегани також полюбляють їсти бутерброди з ковбасою та хотдоги? Тільки з сейтану чи тофу. У Vegetus знайдете соєві та пшеничні продукти для веганів і любителів дієт. Тут можна знайти тофу, соєве молоко, десерти, чорну ікру з водоростей та інші органічні продукти. У Vegetus є все від суперфудів до бакалії.
Щодо складу, то, наприклад, у пшеничний сервелат входять вода, пшеничний та гороховий білок, кокосова олія,кукурудзяний крохмаль, сіль та спеції.
Вегани та любителі дієт можуть купити продукцію Vegetus не лише онлайн, а й в офлайн-магазинах Києва, Харкова, Дніпра та Одеси. Ціни на продукцію різні: 52 грн – за ковбасу, 45 грн – за хумус, 55 грн – за ікру.
4. Vegi Land
Якщо зовсім немає часу на приготування їжі, то виробник веганських та вегетаріанських продуктів та напівфабрикатів Vegi Land прийде на допомогу. В їх асортименті можна знайти страви швидкого приготування на основі рослинного білка. Це і “м‘ясо по-китайськи”, зрази, пельмені, супи-пюре, а також фалафель, хумус та нутові котлети. Особливу увагу варто звернути на блюда з сейтану, адже вони корисні, багаті на протеїн та вважаються рослинним замінником м’яса. Однією з головних цінностей цього продукту є наявність в ньому незамінної амінокислоти – лізину.
Крім напівфабрикатів, у Vegi Land можна придбати солодощі, хлібці, арахісову пасту, чай та горіхи.
Тут можна знайти меню на цілий день, адже воно збалансоване, корисне та поживне і на 100% вегетаріанське. Вам зможуть доставити страви у замороженому вигляді. Все, що треба: скористатись мікрохвильовкою, розморозити та сісти до столу. Ціни – в середньому 100 гривень за страву.
5. Ідеаль Немолоко
Гречане, ванільне, рисове та мигдальне – це все асортимент НЕмолока від українського виробника. Ідеаль Немолоко стане корисним та поживним не тільки для веганів та вегетаріанців, а й для тих, хто не переносить лактозу чи має алергію на білок з коров’ячого молока.
Український виробник представив ринку 100% рослинний напій без лактози, холестерину, ГМО та доданого цукру Натомість, у ньому є вітаміни групи В, а ще необхідний запас клітковини – джерело здоров’я, що регулює обмінні процеси та наповнює енергією.
Спробуйте додати такий корисний продукт у свій раціон. Тим паче, що ціна не кусається: літр такого “молока” коштує близько 40 гривень. А ще на сайті виробника можна знайти цікаві рецепти страв на кожен день з їхньої продукції
6. BurundukBurunduk
І звісно, як же без солодкого? Особливо арахісової пасти. Такий продукт не так давно з’явився на українському ринку і вже завоював смакові рецептори багатьох споживачів. Мигдалева, з м’якоттю кокоса, з фундуком – це все асортимент українського бренду арахісової пасти BurundukBurunduk, який створили троє друзів з Києва.
У пастах не використовується цукор, кухонна сіль, пальмова олія та інші транс- і гідрогенізовані жири. Пасту готують зі смаженого арахісу, який набагато корисніше за сирий – через кращу засвоюваність та підвищений вміст антиоксидантів.Такий продукт стане незамінним у рослинному харчуванні, а також для тих, хто піклується про свою фігуру. Паста містить 26 г білка на 100 г продукту. А коштує 130 гривень за 250 грамм.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі