Суспільство
Євросоюз передав Україні 8 собак-саперів і дрони для розмінування (ВІДЕО)
8 спеціально підготовлених собак-саперів передали за проєктом Єврокомісії Україні. Тварин відправлять до батальйону розмінування ЗСУ.
Про це повідомили в Карпатському відділі Прикордонної служби Польщі.
Урочиста передача собак відбулася у штабі Карпатського прикордонного загону. Тварин підготували за проєктом Єврокомісії в Бельгії, Люксембурзі та Фінляндії.
Перших дев’ятьох собак передали в березні 2023 року і вже кілька місяців вони працюють разом зі своїми українськими наставниками, допомагаючи розмінувати Україну. Друга група собак приєднається до української армії і допомагатиме не лише у розмінуванні чи виявленні вибухівки, а й у виявленні радіоактивних матеріалів.
Читайте також: «Дім зруйнувало повністю, а собаки дивом вціліли». Як волонтерка з Одещини рятує тварин від війни (відео)
У Польщі собаки, яких відправлять в Україну, пройшли 14-денний період адаптації, зокрема: на базі Прикарпатського прикордонного загону, під час якого українські гіди мали змогу познайомитися зі своїми новими підопічними.
«Переконаний, що рівень підготовки собак, а також предметні знання, які надають провідники, сприятимуть підвищенню безпеки України, особливо вже звільнених територій. І таким чином вони також сприятимуть безпеці Польщі та безпеці цілого Європейського Союзу», — сказав командир Карпатської прикордонної служби Станіслав Лацюга.
Читайте також: «Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»
Після офіційних виступів відбулася презентація навичок собак із виявлення зарядів та вибухівки.
Єврокомісія також надала українським Збройним силам дрони для розмінування, які будуть використовуватися для підтримки роботи саперів, особливо на великих територіях, де процес розмінування займає дуже довго.
Про проєкт
Проєкт Європейської комісії для України передбачає навчання загалом 50 собак, які будуть служити українському суспільству у боротьбі з нападом Росії на їхню країну.
Пошук та знешкодження ракет, вибухівки та радіоактивних матеріалів є невіддільною частиною відновлення безпеки цивільного населення, інфраструктури та критичних об’єктів.
Дивіться відео: Як росіяни хотіли привласнити українські породи собак
Пілотна програма Європейської комісії спрямована на виявлення радіологічних матеріалів, які могли бути вилучені з лікарень після російського вторгнення та приховані злочинцями. Спеціально навчені собаки будуть оснащені приладами для виявлення цих речовин під час обшуку звільнених територій. Ця ініціатива є частиною загальних зусиль Європейської Комісії щодо боротьби з хімічними, біологічними, радіологічними та ядерними загрозами та вибуховими речовинами.
Проєкт реалізується у повній відповідності до правил безпеки тварин ЄС. На сьогодні жодна собака не загинула чи не була поранена під час виконання завдань з пошуку вибухівки чи розмінування.
Європейська комісія доклала всіх зусиль, щоб забезпечити собак відповідним захисним спорядженням, щоб захистити їх під час виконання своїх обов’язків. Собаки були оснащені спеціальним взуттям, окулярами та спеціальними захисними шлейками, додатково кожна собака була забезпечена аптечкою, спеціальною транспортною будкою та додатковим обладнанням та харчуванням на 1 місяць. Європейська комісія дуже піклується про добробут тварин.
Нагадаємо, Укрзалізниця посилює безпеку на залізниці чотирилапими охоронцями.
Раніше ми повідомляли, що Фонд Говарда Баффета передав Нацполіції 20 службових собак.
Фото: karpacki.strazgraniczna.pl.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі