

Суспільство
Євросоюз передав Україні 8 собак-саперів і дрони для розмінування (ВІДЕО)
8 спеціально підготовлених собак-саперів передали за проєктом Єврокомісії Україні. Тварин відправлять до батальйону розмінування ЗСУ.
Про це повідомили в Карпатському відділі Прикордонної служби Польщі.
Урочиста передача собак відбулася у штабі Карпатського прикордонного загону. Тварин підготували за проєктом Єврокомісії в Бельгії, Люксембурзі та Фінляндії.
Перших дев’ятьох собак передали в березні 2023 року і вже кілька місяців вони працюють разом зі своїми українськими наставниками, допомагаючи розмінувати Україну. Друга група собак приєднається до української армії і допомагатиме не лише у розмінуванні чи виявленні вибухівки, а й у виявленні радіоактивних матеріалів.
Читайте також: «Дім зруйнувало повністю, а собаки дивом вціліли». Як волонтерка з Одещини рятує тварин від війни (відео)
У Польщі собаки, яких відправлять в Україну, пройшли 14-денний період адаптації, зокрема: на базі Прикарпатського прикордонного загону, під час якого українські гіди мали змогу познайомитися зі своїми новими підопічними.

«Переконаний, що рівень підготовки собак, а також предметні знання, які надають провідники, сприятимуть підвищенню безпеки України, особливо вже звільнених територій. І таким чином вони також сприятимуть безпеці Польщі та безпеці цілого Європейського Союзу», — сказав командир Карпатської прикордонної служби Станіслав Лацюга.
Читайте також: «Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»
Після офіційних виступів відбулася презентація навичок собак із виявлення зарядів та вибухівки.

Єврокомісія також надала українським Збройним силам дрони для розмінування, які будуть використовуватися для підтримки роботи саперів, особливо на великих територіях, де процес розмінування займає дуже довго.
Про проєкт
Проєкт Європейської комісії для України передбачає навчання загалом 50 собак, які будуть служити українському суспільству у боротьбі з нападом Росії на їхню країну.
Пошук та знешкодження ракет, вибухівки та радіоактивних матеріалів є невіддільною частиною відновлення безпеки цивільного населення, інфраструктури та критичних об’єктів.
Дивіться відео: Як росіяни хотіли привласнити українські породи собак
Пілотна програма Європейської комісії спрямована на виявлення радіологічних матеріалів, які могли бути вилучені з лікарень після російського вторгнення та приховані злочинцями. Спеціально навчені собаки будуть оснащені приладами для виявлення цих речовин під час обшуку звільнених територій. Ця ініціатива є частиною загальних зусиль Європейської Комісії щодо боротьби з хімічними, біологічними, радіологічними та ядерними загрозами та вибуховими речовинами.
Проєкт реалізується у повній відповідності до правил безпеки тварин ЄС. На сьогодні жодна собака не загинула чи не була поранена під час виконання завдань з пошуку вибухівки чи розмінування.
Європейська комісія доклала всіх зусиль, щоб забезпечити собак відповідним захисним спорядженням, щоб захистити їх під час виконання своїх обов’язків. Собаки були оснащені спеціальним взуттям, окулярами та спеціальними захисними шлейками, додатково кожна собака була забезпечена аптечкою, спеціальною транспортною будкою та додатковим обладнанням та харчуванням на 1 місяць. Європейська комісія дуже піклується про добробут тварин.
Нагадаємо, Укрзалізниця посилює безпеку на залізниці чотирилапими охоронцями.
Раніше ми повідомляли, що Фонд Говарда Баффета передав Нацполіції 20 службових собак.
Фото: karpacki.strazgraniczna.pl.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: