Суспільство
Як росіяни хотіли привласнити українські породи собак (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
А ви знали, що наші горе-сусіди привласнили собі не лише українські території й культуру, а навіть… породи собак! Загалом є аж чотири українські породи, але дві з них імперці перейменували на свій лад!
Так українська вівчарка перетворилася на «южнорусскую», а український хорт – на «русскую хортую борзую». Утім, ще дві породи, виведені в Україні, їм вкрасти, на щастя, не вдалося.
Про українські породи песиків розповідає ШоТам.
Український хорт
Більшовики нищили цих песиків разом із господарями! Але порода вижила. Український хорт – міцний біговий собака, на якого в’їлися червоні.
«Хорти були оголошені панськими собаками, тобто класово ворожим елементом, і заборонені. Що робили більшовики? Вони просто вішали хортів на подвір’ї разом із їхніми господарями», — розповідає Михайло Литвиненко, лікар-ветеринар.
Дивіться відео: Український бренд відшиває комбінезони для песиків і допомагає ЗСУ
Вважають, що хортів вивели з нині вимерлих кримської і гірської порід. А їхні предки, хортоподібні пси, були священними тваринами у скіфів.
Росіяни ж тих хортів, яких не вбили, привласнили і назвали «русская хортая борзая». Але хорт не єдина українська порода, яку в нас украли.
Кундель-степовик
Ще є українська вівчарка або кундель-степовик.
«Собак цієї породи розводили в українських степах і Криму ще в далекі-далекі часи, їхнім предком вважається половецький собака або ще його називали “чабанський барак”, або просто “кудлатий собака”», — Михайло Литвиненко, лікар-ветеринар.
Цю породу ще називали кримською або татарською. Але в 19 столітті вона раптом стала «южнорусской». Кунделів теж нищили після революції 1917, породу насилу врятували.
Карпатський гончак
Ще одна давня українська порода – карпатський гончак. На щастя, до цих песиків сусіди-імперці не дісталися.
Одіс
Як не дісталися і до одіса – унікальної породи, яку вивели одеські кінологи. Одіс означає одеський домашній ідеальний собака.
«Вона має гарне здоров’я, міцну нервову систему, доброзичлива, товариська як із людьми, так і з іншими тваринами, невибаглива в утриманні і чудово дресирується», — Михайло Литвиненко, лікар-ветеринар.
Ось такі вони – українські песики. Пізнаємо своє і пишаємось!
Нагадаємо, в Україні стартували зйомки фільму «Війна очима тварин».
Також ми повідомляли, що в Україні створили ініціативу для допомоги чотирилапим під час війни.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
За перший тиждень всеукраїнської програми з обміну ламп розжарювання на енергоощадні українці обміняли мільйон ламп старого зразка.
Про це повідомили у пресслужбі Укрпошти.
Метою обміну є зменшення навантаження на енергосистему через заміну ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи. Мільйон енергоощадних ламп Укрпошта видала з 31 січня по 3 лютого.
Зазначається, що програма стартувала в обласних центрах та великих містах. Кияни за тиждень обміняли понад 162 тис ламп, харків’яни – понад 80 тис, дніпряни – 88 тис, львів’яни – 69 тис.
Відзначається, що переважно це люди, які прийшли до відділень Укрпошти без попередньої реєстрації.
Також відоми, що з наступного тижня обміняти лампи можна буде у відділеннях Укрпошти в усіх містах, а не лише в обласних центрах.
Читайте також: Від маскувальних сіток до БПЛА. Топ-10 громадських організацій, що допомагають ЗСУ
Наступного тижня ще 6 млн лампочок будуть доступні в містах районного значення. До кінця лютого, завдяки пересувним відділенням Укрпошти, лампи мають надійти й до найменших сіл по всій країні, щоб освітлювати домівку кожного українця. Таким чином, на першому етапі громадяни України вже в найближчі місяць-півтора зможуть обміняти до 20 млн ламп.
Про програму
Із 30 січня українці можуть обміняти у відділеннях Укрпошти 5 ламп розжарювання на стільки ж енергоощадних LED-ламп.
Мета програми — заощадити електроенергію, адже сучасні світлодіодні лампи допомагають економити близько 80% електроенергії порівняно зі старими лампами. Тож замінивши 50 млн ламп, можна заощадити до 1 гігавата електроенергії, що дасть змогу розвантажити один ядерний реактор.
Нагадаємо, Європейський союз передасть Україні 45 мільйонів LED-ламп.
Також ми повідомляли раніше, як учні київського ліцею створили чат-бот, який стежить за наявністю електрики в будинку.
Фото: facebook.com/ukrposhta.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Міністерстві оборони Великої Британії повідомили, що українські військові швидко освоюють танки Challenger 2.
Про це йдеться у твітері британського оборонного відомства.
«Цього тижня танкісти ЗСУ швидко освоїли управління могутнім Challenger 2», – відзначили у дописі британські військові.
У відомстві додали, що Велика Британія надає Україні танки Challenger 2, щоб допомогти їй захистити свою батьківщину та повернути територію.
Читайте також: Створити ГО – легко, а ось припинити роботу – вже квест. Як зареєструвати громадську організацію та не наламати дров
Challenger 2 є одним із найбільш важкоброньованих серед західних танків. Головне озброєння танка – його 120-мм гармата L30A1 м. Попри те, що це уніфікований танковий калібр, сама гармата особлива: вона нарізна та використовує неуніфіковані з НАТО боєприпаси роздільного заряджання.
Challenger 2 потребує своїх боєприпасів – як бронебійних підкаліберних, так і осколково-фугасних, включно з унікальними HESH – бронебійно-фугасними. Останні дозволяють ефективно знищувати укріплення та легкоброньовану техніку противника на дальності до 8 км.
Нагадаємо, 14 січня стало відомо, що Велика Британія надає Україні танки Challenger 2 та додаткові артилерійські системи.
А тиждень тому, 29 січня, українські танкісти прибули до Великої Британії для військових навчань, зокрема і навчань з експлуатації танків Challenger 2.
Фото: twitter.com/DefenceHQ.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Донецькій області вночі російські окупаційні війська намагалися атакувати українські позиції на Сіверському напрямку на Донеччині. Але завдяки Силам оборони загарбники відступили із втратами.
Про це повідомили у Держприкордонслужбі у телеграмі.
За даними служби, 3 лютого окупанти з артилерії та мінометів обстрілювали опорні пункти прикордонників у напрямку Сіверська.
«А після сутінок ворожа розвідка спробувала непомітно подолати український рубіж оборони. Окупантів виявили. Зав’язався бій, після чого розвідники відступили», — йдеться у повідомленні.
Вночі російські війська спробували провести розвідку боєм у напрямку позицій українських бійців, успіху не мали та відступили.
Читайте також: 10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій
Відзначимо, що Державна прикордонна служба України — правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні.
Нагадаємо, кілька днів тому прикордонники повідомляли, як знищили російських штурмовиків у передмісті Бахмута.
Окрім того, на Донеччині прикордонники знищили ударний безпілотник російської армії, який намагався скинути боєприпаси на наші позиції.
Фото: facebook.com/DPSUkraine.