Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Європейські наречені в українських сукнях: як Франківський бренд підкорює світ

Опубліковано

“Весілля – це подія на все життя. І для нареченої важливо не яка ковбаса буде на столі, а як вона виглядатиме. І це стосується будь-якої дівчини, незалежно від країни чи континенту”, – каже засновниця бренду весільних нарядів Тетяна Гріг. Весільні сукні з невеличкого Івано-Франківського цеху обирають наречені з США, Австралії та Європи. А починалось все ще у 1999 році з маленького салону-прокату. Зараз український бренд Tanya Grig популярний у всьому світі. Як це вдалось українській дизайнерці та чому наречені скоро можуть виходити заміж у комбінезонах – нам розповіла засновниця бренду.

Тетяна Гріг

Тетяна Гріг

Засновниця бренду весільних суконь Tanya Grig. За освітою інженер-електрофізик, але все життя хотіла займатись творчою діяльністю. Спочатку займалась продажем б/у суконь, а потім відкрила власне виробництво.

Все почалось з салону-прокату

Для мене моя робота є життям, я кайфую від того, що роблю. Зараз весільні сукні від нашого бренду купують в Америці, Європі, Австралії, Новій Зеландії, Домініканській республіці та ще багатьох країнах світу.

Я ще з дитинства, як і будь-яка дівчинка, обожнювала ляльки, шила для них вбрання. Шила з усього, що попадалось під руку: стара тканина, штори, обкладинки журналів. Попри таке творче захоплення з дитинства, за освітою я інженер-електрофізик. Мої батьки були інженерами і у радянські часи краще було мати технічну освіту і працювати на якомусь заводі. Та й в школі я любила математику і фізику. А згодом повернулась до того, про що мріяла змалечку. Але технічна освіта мені допомогла – зараз я можу конструювати сукні і підказувати щось своєму конструктору.

Моя підприємницька діяльність почалась ще років 20 назад. Ми з чоловіком відкрили власний салон прокату весільних суконь на зйомній квартирі. Продавала як б/у сукні, так і авторські. Згодом разом з чоловіком почали орендувати частину сувенірного магазину у середмісті. У той час сукні були у дефіциті, тому наречені часто брали напрокат.

Пізніше ми почали власне виробництво і відкрили салон. Вже років 10 існує торгова марка.

Як поширювали про себе інформацію

Коли ми запустили торгову марку, то почали потроху виходити на іноземний ринок. Тоді це було не так легко, адже про інтернет мало хто чув, хоча реклама там вже була.

Ми вкладали кошти в рекламу в газетах, журналах, були спонсорами різних конкурсів. Та й наші клієнти нас потроху рекламували. Партнери в Україні почали знаходити дизайнерські плаття, вже коли запрацював сайт. Разом з чоловіком робили розсилку фотографій суконь по весільних салонах – так знаходили нових клієнтів. Якщо було потрібно, їхали до потенційних клієнтів в інші міста та показували одяг або запрошували до себе.

Читайте також: Їхні “льотні” комбінезони скуповує Європа і Америка. Як бренд Alpha Bravo став прибутковим

Перші іноземні клієнти у нас були з Росії, а згодом ми почали їздити на іноземні виставки, які давали свої плоди. Перша європейська виставка була у Німеччині. Тоді ми зрозуміли, що цей ринок є дуже потужним. На виставки приїжджали люди, які купували весільні сукні оптом для своїх салонів. Про нас почали потроху дізнаватись.

Ми намагались завойовувати клієнтів своєю гнучкістю: потрібно щось переробити – зробимо, сукню для дівчини на візку – легко.

Зараз на міжнародних виставках з’являється все більше і більше українських брендів. І це не може не радувати. Навіть з Австралії приїжджають для того, щоб подивитись на українські весільні сукні.

Сукні з Івано-Франківська купують на всіх континентах

 У нас є клієнти, які мають свої салони і купують оптом колекцію. Потім вони цілий рік працюють з цими сукнями і під кожного клієнта замовляють вже окремо.

В Україні нас знають менше, бо вироби нашого бренду не дешеві. Тут є багато дешевих виробників. Інколи навіть дивуюсь, як у цю суму можна вкластись, якщо у нас тільки тканина стільки коштує. А у деяких брендів така ціна з роботою і декором.

Наші сукні коштують від $400. Але ціни в салоні і для оптовиків дуже відрізняються. Тому краще звертатись напряму в салон і дізнатися суму по кожній сукні.

А ще у нас є магазин в Івано-Франківську, де продаються нові вживані речі. Ми часто їздимо на виставки, одягаємо моделей, даємо сукні на рекламу чи шоу. Тому у цьому магазині продаємо сукні по дисконтній ціні. Можна придбати навіть за 1000 гривень.

Сукні створює команда дизайнерів

Дизайн суконь я створюю не сама. У мене молода професійна команда, від якої я черпаю знання та енергію. Сукня не робиться однією людиною. Працює декоратор, швачка, закрійниця. Колекція може відшиватись півроку. Зараз вже майже готова колекція на 2021 рік. Під час розробки готуються лекала різних розмірів. Під них процес пошиття відточений та швидкий. Я вручну пришиваю стрази Сваровскі, роблю вишивку. В окремих випадках шиються плаття під мірки клієнта.

Дуже радує, що зараз ми можемо купувати тканини для суконь в Україні. Якщо раніше замовляли лише з-за кордону, то зараз далеко ходити не треба. Думаю, що скоро у нас з’являться фабрики, які замінять імпортні тканини. А українські бренди і так потроху наступають на п’яти Китаю.

Весільна мода і наряди для одностатевих пар

На весільну моду впливають два ключові фактори – дизайн тканин і тенденції у смаках аудиторії. Та й у різних країнах смаки наречених значно відрізняються. Наші люблять виглядати особливо, виділятись серед інших. Українські дівчата не бояться, хто і що скаже, тому віддають перевагу відкритим сукням. От у Німеччині у різних регіонах різні смаки. Хтось хоче, щоб були закриті навіть руки, а хтось обирає відверті і прозорі. Зазвичай католики віддають перевагу закритим сукням, які прикривають плечі та руки. Дуже специфічна мода в Нідерландах. Там люблять кантрі стиль, тому обирають простіші варіанти без блискіток і вишивки.

Читайте також: Бренд взуття із Дніпра. Як 26-річний бізнесмен підкорив ринок

Останнім часом полюбили сукні з глітерним напиленням. Якщо раніше європейці їх не сприймали, то зараз такі наряди просто на ура. Американці люблять більш помпезні речі, щоб було багато мережива, оздоблення. У них якщо сукня пишна – то дуже пишна, якщо вузька – то так, щоб наречена ледь ходила.

Вже кілька років популярні весільні сукні-трансформери, щоб після офіційної церемонії наречена могла зняти юбку себе вільно почувати в короткому варіанті. А останнім часом набирають оберти трансформери з комбінезонами, тому що реєструють нетрадиційні пари. Ми теж колись шили для таких весіль. Виглядає досить цікаво. Тому скоро наречені будуть частіше обирати собі такий наряд – зручно і стильно.

Стосовно кольорів, то білий за кордоном не популярний. У Нідерландах і Великобританії цей колір взагалі вважався траурним. Обирають більше молочний чи світло-кремовий. Та і чисто-білий колір мало кому пасує. Але деякі клієнти можуть обирати нестандартні кольори. У кожної нареченої власний смак та бачення свого ідеального образу.

Суспільство

На Київщині відкрили центр для дітей: які послуги можна отримати

Опубліковано

У Фастівській громаді Київської області створили Центр підтримки сім’ї та дитини стаціонарного відділення Фастівського міського центру соціальних служб. Відкриття Центру відбулося у Великоснітинському старостинському окрузі в рамках дводенного форуму «Усі діти – наші: розвиток соціальних сервісів – своєчасна та якісна підтримка сімей з дітьми».

Про це повідомляє Київська ОВА.

Центр надаватиме безкоштовні соціальні послуги внутрішньо переміщеним родинам та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Читайте також: 87-річний незрячий волонтер в’яже маскувальні сітки (ВІДЕО)

Робота закладу охоплюватиме:

  • Консультування;
  • Короткотермінове проживання;
  • Денний догляд дітей з інвалідністю;
  • Представництво інтересів;
  • Соціальну адаптацію;
  • Кризове екстрене втручання;
  • Соціальну інтеграцію та реінтеграцію;
  • Соціальний супровід родин, у яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. 

Завдяки тісній співпраці з БФ СОС Дитячі Містечка у приміщенні зроблено капітальний ремонт та оснащено необхідним обладнанням.

Заклад було відкрито у рамках реалізації проєкту «Право на сім’ю», який реалізовує МБО БФ СОС Дитячі Містечка за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Київська ОВА

Читати далі

Суспільство

Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Опубліковано

В Україні вдвічі збільшився попит на електронні книжки. У мережі пояснюють це тим, що такі книги зазвичай дешевші за паперові, а також завжди є в наявності, на відміну від паперових книг, які можуть закінчуватися. Крім того, електронні книжки зручніше брати з собою в подорож. Утім, в мережі вважають, що «електронки» не стануть повноцінними конкурентами паперовим книжкам.

Про це інформує видання village посилаючись на дослідження «Книгарні Є».

За 2024 рок, читачі в Україні найчастіше надають перевагу електронним книгам українських сучасників. Кожна шоста продана книга – електронна, а це майже втричі більше, ніж паперових книг.

Читайте також: Книгарня “Сенс” долучилася до проєкту “Книжки на фронт”

Також електронні книги частіше обирають прихильники психологічної літератури, детективів та фантастики. Для порівняння, попит на сучасну зарубіжну прозу серед читачів електронних та паперових книжок майже однаковий. 

ЯКІ ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ НАЙПОПУЛЯРНІШІ

  • «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка
  • «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією»  Володимира Станчишина
  • «Для стосунків потрібні двоє» Володимира Станчишина
  • «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа
  • «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка» Тімоті Снайдера

Нагадаємо, у Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку.

Фото: Волинські новини

Читати далі

Суспільство

У Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів: де можна заправити електрокар

Опубліковано

У Львівській громаді погодили ще 7 місць для розміщення зарядних станцій для електромобілів. Встановлювати станції для зарядки електромобілів можуть суб’єкти господарювання, звернувшись до міста з запитом щодо отримання відповідного дозволу.

Про це повідомила Львівська міська рада.

Нові зарядні станції будуть розміщені за такими адресами:

  • вул. Академіка Гнатюка, 20;
  • вул. Під Дубом, 2-А
  • вул. С. Бандери, 15;
  • вул. С. Бандери, 24;
  • вул. С. Бандери, 32;
  • вул. Ф. Ліста, 1;
  • пл. Є. Маланюка – вул.М. Скорика, 17;
  • вул. Стрийська, 38;
  • пл. Є. Петрушевича, 3;
  • просп. Т. Шевченка, 2;
  • просп. Т. Шевченка, 15;
  • вул. І. Виговського, 34;
  • вул. Т. Шевченка, 25
  • вул. Жасминова, 5-Б
  • вул. К. Левицького, 67;
  • вул. Пекарська, 7;
  • вул.І .Мечникова, 8;
  • вул. Зелена, 281-А
  • вул. Луганська, 18;
  • вул. В.Навроцького, 23:
  • вул.Стрийська, 45-А;
  • просп. Червоної Калини, 2-А;
  • просп. Червоної Калини, 36;
  • просп. Червоної Калини, 66;
  • вул. Володимира Великого, 10;
  • вул. С.Єфремова, 37
  • вул. Генерала Чупринки, 85;
  • вул. Київська, 10;
  • вул. Наукова, 2-Б;
  • вул.Т. Масарика, 2;
  • вул. Ю. Федьковича, 6;
  • вул. В. Липинського, 11;
  • просп. В. Чорновола, 95;
  • просп. В. Чорновола – вул. Торф’яна.
  • вул. Миколайчука, 9;
  • вул. П.Орлика, 4;
  • вул. Реміснича, 16-Г;
  • вул. Б.Хмельницького, 271;
  • вул. Т. Шевченка, 120
  • смт. Брюховичі, вул. В.Івасюка, 74.

Читайте також: Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Як зауважив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, на сьогодні зарядні станції вже встановили на 4 з визначених локацій. Також видано ще 10 пакетів документів для встановлення таких станцій.

Нагадаємо, Україна отримала від США модульні мости.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення