Суспільство
Єгерська бригада ЗСУ відбила атаку «елітного» підрозділу окупантів під Вугледаром (ВІДЕО)
Воїни 68 єгерської бригади разом із побратимами з 52-ого стрілецького батальйону відбили атаку «елітного» підрозділу окупантів під Вугледаром на Донеччині.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці бригади.
За словами військових, у бою було ліквідовано як живу силу, так і бронетехніку противника.
«Елітні війська рф були буквально перемелені, зустрівши свій безславний кінець на українській землі. Поле бою залишилось усіяне ворожими тілами та бронетехнікою. Мало кому пощастило відповзти туди, звідки прийшли», – розповідають воїни ЗСУ.
Про бригаду
68-ма окрема єгерська бригада імені Олекси Довбуша – з’єднання Сухопутних військ Збройних Сил України. Підрозділи призначені для ведення бойових дій у лісовій та болотистій місцевості та комплектуються лише військовослужбовцями контрактної служби, які мають досвід бойових дій або цивільна діяльність яких має спорідненість зі специфікою бригади – мисливці, єгері, співробітники лісових господарств.
Навесні-восени 2022 року бригада брала участь у боях на Донеччині. У листопаді 2022 – у боях на Херсонському напрямку та звільненні правобережжя Херсонщини.
Нагадаємо, у районі Вугледара на Донеччині воїни 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців та військові 55-ї артилерійської бригади знищили техніку росіян.
Крім того, на околицях Бахмута на Донеччині українські прикордонники розбили чотири штурмові групи ворога чисельністю до 10 бойовиків кожна.
Фото: facebook.com/68brigade.
Суспільство
26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
Про це повідомляє Український інститут.
Про виставу
Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.
Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім
GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:
- Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
- Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
- Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.
Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.
Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.
Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.
Фото: Український інститут.
Коментарі