Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Яскраві люди не потребують яскравих речей. Це харківський бренд базового одягу Cuprum Depot

Опубліковано

Cuprum Depot – харківський бренд базового одягу, який заперечує будь-які принти та написи, надаючи перевагу мінімалістичному дизайну. Його історія почалася з ременів, які так і не продалися. Натомість лонгсліви та костюми харків’ян замовляють навіть під час війни.

Через вторгнення команді Cuprum Depot довелося релокувати бізнес до Хмельниччини. Тут вони налагодили виробництво та перезапустили роботу. Утім попереду ще один переїзд та втілення «довоєнної» мрії – відкриття фірмового офлайн-магазину в Києві. Про «випадкове» заснування, порятунок від обстрілів та дистанційне пошиття одягу ШоТам розповіла засновниця бренду Катерина Чупир.

Катерина Чупир

засновниця бренду одягу Cuprum Depot

Запустили бренд ременів і не продали жодного

Історія нашого бізнесу почалася з бренду ременів. Це був 2019 рік, перші місяці пандемії коронавірусу. Ми виготовили пробну партію продукції і почали шукати одяг для фотосесії. Однак знайти щось без написів, вишивок чи принтів було практично неможливо. 

Та нам пощастило: я мала проєкт з пошиття халатів, розумілася на цих процесах і вирішила самостійно відшити для зйомки та подальшої реалізації ще й футболку, шорти, штани і велосипедки. Одяг вийшов дуже крутим за якістю, класно виглядав на фото, а тому ми ризикнули продовжити пошиття. 

виробництво Cuprum Depot

Зрештою ми не продали жодного ременя, але натомість з’явився бренд Cuprum Depot, власне виробництво і ось вже три роки роботи. Звісно, за цей час склад нашої команди змінився. На самому початку над бізнесом працювали всього двоє людей: я і дірект-менеджер. А вже напередодні вторгнення наша команда складалася з менеджера, СОО (операційна директорка, – ред.), дизайнера та SMM-менеджера, який за сумісництвом працює фотографом.

Повномасштабну війну зустріли в Мексиці

У лютому в нас не було думок про велику війну, тож ми ніяк не готувалися. Коли почалося повномасштабне вторгнення, ми з чоловіком якраз святкували медовий місяць у Мексиці. І ось, уявіть, ми вечеряємо, а на мій телефон надходить сповіщення від працівниці про те, що в Харкові вибухи, бо почалась війна.

Наступні два дні в Мексиці ми спали по пів години, адже вся наша родина і весь наш бізнес залишався у Харкові. Ми дуже переймалися за рідних та працівників. 26 лютого у нас мав бути літак до Києва, але рейси скасували, тож ми вирушили до Польщі. 

Опинившись поруч із Україною, почали приходити до тями та поступово відпускати емоції. І, звісно, думати, що робити далі: як жити, їхати додому чи ні. Я розуміла, що неможливо просто сидіти за кордоном, потрібно давати своїй команді роботу та шукати шляхи перезапуску бізнесу. Так ми з чоловіком вирішили повернулись на Батьківщину, адже мали підтримувати економіку своєї країни і робити бодай щось. Інакше навіщо це все?

Макс Барских
Шоу-балет Макса Барских у лонгслівах від Cuprum Depot під час благодійного туру в Німеччині.

Після чергового «прильоту» вирішили виїжджати з Харкова

У березні ми прийняли перше замовлення з початку вторгнення. Я не знала, як ми будемо його виконувати, але ми наважилися працювати. Згодом я знайшла виробництво у Хмельницькому і домовилась про дистанційне пошиття пробної партії одягу. Просто надсилала фотографії речей, які нам треба відшити, і замовила нову партію тканини. Так ми почали працювати: без власних лекал, але з мірками та світлинами. 

офіс Cuprum Depot у Хмельницькому
Підготовка офісу у Хмельницькому.

Остаточно я вирішила релокувати бізнес до Хмельницького після «прильоту» поруч із офісом. Після побаченого в мене був нестабільний емоційний стан, але я зважилась на це рішення протягом двох хвилин. Було важко, адже це означало, що найближчим часом ми не повернемось додому. Шестеро людей два дні збирали речі з офісу та складу. У Харкові було дуже неспокійно, але, на щастя, нам все вдалося. А наша операційна директорка Рита мала цікаву подорож Україною на величезній фурі дорогою до Хмельницького. 

За три тижні після нашого переїзду Харків вкотре обстріляли, один зі снарядів прилетів просто у двір нашого офісу. Досі не знаю, наскільки постраждало приміщення, адже власник не розповідав деталей. Але я переконалася: рішення про евакуацію було вчасним.

Я приїжджаю до Харкова, але залишитися там не можу

Нам дуже допомогла команда цеху з Хмельницького. Якби не вони, ми навряд чи змогли б перезапустити проєкт на новому місці. Адже цех опікувався не лише пошиттям речей, а й відправками. Це нас справді рятувало. Водночас нам дуже подобається якість пошиття одягу, тож ми плануємо співпрацювати й надалі.

Ми дійсно вдячні Хмельницькому за гостинність та спокій. Декілька разів я їздила додому, аби провідати своїх рідних. І щоразу в Харкові мені було дуже страшно. У мене є друзі, які попри все залишаються в місті й готові жити під звуки вибухів. Але я надто люблю й ціную своє життя, а тому не можу спокійно реагувати на вибухи і звикати до цього. Це не означає, що хтось цінує своє життя менше, просто мені складніше із цим впоратися.

підприємці
Перші відправлення після перезапуску бренду в Хмельницькому. На фото операційна директорка магазину Рита (ліворуч) та засновниця Cuprum Depot Катерина (праворуч).

Поступово виходимо на довоєнні показники

Перезапуск проєкту виправдав усі наші очікування, адже ми все ж запустили роботу, почали сплачувати податки, забезпечувати команду зарплатою. Крім того, у нас було достатньо замовлень. Люди потребували речей першої необхідності: базових футболок чи, скажімо, теплих костюмів. Тож робота була, а попит лише зростав.

Сьогодні ми вийшли на показник 60% від кількості замовлень у довоєнні часи. З одного боку, цього замало. До великої війни ми неслися ніби швидкісний потяг, а нині – уповільнилися. Та з іншого боку, навіть сьогоднішні масштаби – це багато, і ми дуже вдячні клієнтам за те, що вони продовжують купувати нашу продукцію. Це неймовірна підтримка. А ще – можливість продовжувати роботу, а не сидіти склавши руки. Тож насправді ті 60% – це неймовірно.

команда Cuprum Depot
Операційна директорка Cuprum Depot Рита та менеджерка магазину Іра.

Яскрава людина не потребує яскравих речей

Увесь одяг Cuprum Depot – це унісекс, його замовляють як чоловіки, так і жінки. Однак у відсотковому співвідношення дівчат все ж більше – 70%. Наша аудиторія – це люди, які люблять стильно одягатись, але для яких одяг не є способом самовираження. Це яскраві й творчі особистості, яким не треба підкреслювати свою натуру речами. Вони виділяються самі по собі, тож їм достатньо одягатися в щось базове. 

Власне, у цьому й полягає філософія нашого бренду. Яскрава людина не потребує яскравих речей. Навпаки, одяг може бути абсолютно звичайним, а його власник чи власниця виділятиметься іншим – позицією, успіхами тощо.

Тому Cuprum Depot ідеально підходить для тих, хто так само не любить написи чи принти. Одяг має бути максимально простим. І я знаю, що мою думку підтримують чимало людей. Крім того, як до повномасштабної війни, так і сьогодні, ми обираємо лише найкращі тканини. Навіть коли пошиття відбувалося без нашої фізичної присутності в Хмельницькому, я все ретельно перевіряла по фото та відеозв’язку.

одяг Cuprum Depot

Для нас це справді важливо – яка річ поїде до клієнта. А тому кожен виріб перевіряється щонайменше двічі: одразу після пошиття та безпосередньо перед відправленням. Усі шви мають бути рівними, жодних плям, ниток чи будь-яких інших дефектів. Ми дуже ретельно ставимося до якості.

Мені важливо, аби команді було комфортно і кайфово

А ще я переконана, що будь-яка робота має бути в кайф. Будь-яке завдання має приносити задоволення. А тому намагаюся створити для своєї команди такі умови, аби працювати було дійсно комфортно, а під рукою було все необхідне. 

Читайте також: Місце, де збираються свої. Херсонці відкрили у Франківську кав’ярню Prostir.Coffee з «кавуновою» кавою

Ми піклуємося, аби всім було кайфово перебувати в робочому просторі, у команді. Аби між нами усіма були справді хороші стосунки. До повномасштабного вторгнення у нас часто були посиденьки, ми разом проводили вільний час. Це важливо. Особливо, якщо ти хочеш приходити в офіс і бачити людей, які люблять свою справу. Це неймовірно круто, коли твій колектив щасливий.

Плануємо відкрити офлайн-магазин у Києві

Зараз усі говорять про зміну цінностей, мовляв, прийшла війна і все змінилося. У мене не так. Мої цінності залишилися без змін: це сім’я та досягнення. Хіба що я почала придавати їм більше сенсів. Мені дуже сумно, що сьогодні я не поруч із батьками, що життя йде з дуже сумною нотою. Ми чекаємо на перемогу. Ця жахлива війна зробила нас дуже сильними, і після кожної темряви завжди пробивається сонце. Тож ми чекаємо на цей світанок, працюємо та будуємо плани на майбутнє.

cuprumdepot

А деякі мрії починаємо втілювати просто зараз. Я завжди хотіла відкрити офлайн-магазин у Києві. Сумно, що прийшла до цього за таких обставин, але я все ж наважилася на цей крок. Чому Київ? Життя в Хмельницькому доволі повільне й розмірене. А ми, харків’яни, звикли жити в іншому ритмі. Наше рідне місто – це мегаполіс, великий, гарний та прогресивний. Тому, сподіваюсь, що столиця якщо не замінить, то бодай частково нагадає нам Харків.

Наш бренд і надалі співпрацюватиме з цехом у Хмельницькому. Натомість у Києві ми плануємо відкрити офіс і склад. Вже знайшли хороше приміщення та готуємося підписати договір про річну оренду. А далі будемо дивитися на ситуацію в країні. Цілком ймовірно, що ми повернемося додому. З іншого боку, може статися так, що ми надовго залишимось тут. Тому загадувати поки зарано.

Читайте також: Окупанти знищили наш бізнес у Маріуполі, а ми відродили його у Львові. Історія засновників ресторану суші Bluefin

Після переїзду до Києва першочерговим завданням буде відновлення темпів роботи. Адже будь-яка релокація – це сповільнення всіх процесів. А вже згодом можна буде думати про омріяне відкриття крамниці. Або ж облаштуємо офіс так, аби клієнти могли завітати до нього та приміряти наші речі. 

Суспільство

В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

Опубліковано

Головне управління розвідки Міноборони назвало втрати російської армії внаслідок удару по військовому аеродрому в Джанкої.

Про це повідомляє ГУР МО

17 квітня 2024 року внаслідок успішної операції Збройних Сил України на військовому аеродромі міста Джанкой у тимчасово окупованому Криму знищено або критично пошкоджено:

  • 4 пускові установки ЗРК С-400;
  • 3 радіолокаційні станції;
  • пункт управління засобами ППО;
  • апаратура спостереження за повітряним простором “Фундамент-М”.

Кількість уражених або знищених об’єктів авіації ворога та чисельність втрат серед особового складу російської окупаційної армії уточнюється.

Читати також: “Ми були рекрутами”: в Україні вийде фільм про 3ОШБ

Про Головне Управління Розвідки

Головне управління розвідки Міністерства оборони – орган воєнної розвідки. Головна мета установи – здобуття та аналіз інформації про військовий потенціал інших країн та загрози військового характеру. За оцінками експертів ГУР МО входить до десятки найефективніших розвідок світу. Слабкою стороною ГУР є застаріла технічна база та низький рівень соціального забезпечення співробітників.

ГУР МО хоч і входить до складу Міністерства оборони, проте фінансується окремим рядком у державному бюджеті і підпорядковане безпосередньо Президенту України. Співробітники ГУР МО діють в інших країнах світу зазвичай під видом аташе дипломатичних представництв.

Нагадаємо, що в Україні запустили гру з кібергігієни: які правила безпеки.

Фото: ГУР МО

Читати далі

Суспільство

“Ми були рекрутами”: в Україні вийде фільм про 3ОШБ

Опубліковано

2 травня відбудеться офіційна премʼєра документального фільму “Ми були рекрутами”, знятий режисером Любомиром Левицьким. Фільм розповідає історії бійців Третьої окремої штурмової бригади.

Про це повідомляють на Youtube-каналі B&H Film Distribution Company.

Опис фільму

Фільм розповідає про 19-річного військовослужбовця з позивним “Журналіст”, який приєднався до ЗСУ з метою документування історій бійців Третьої окремої штурмової бригади.

Головний герой розкриває життєві історії восьми воїнів, відображаючи їх не лише як військовослужбовців, але й як звичайних людей зі своїми мріями про сім’ю та мирне майбутнє. У фільмі показані реальні військовослужбовці Третьої окремої штурмової бригади, такі як Тоха, Хата, Схід, Дацик, Істок, Хельга, Док та Хмурий.

Читати також: Фільм “20 днів в Маріуполі” показали в Європарламенті

Про режисера

Любомир Левицький – відомий український кінорежисер, сценарист, продюсер та спікер. Він зняв такі фільми, як “Штольня”, “Тіні незабутих предків”, “Скажене весілля 3”, “#SelfieParty”. У 2023 році Левицький представив документальний фільм “Йди за мною”, який розповідає про військову рятувальну операцію з використанням дронів у місті Ізюм літом 2022 року.

Нагадаємо, що в Дніпрі пройде другий фестиваль релокованих бізнесів.

Також ми повідомляли, що рятувальники показали, як виглядає Піп Іван.

Фото: афіша фільму

Читати далі

Суспільство

Фільм “20 днів в Маріуполі” показали в Європарламенті

Опубліковано

Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук взяла участь у відкритті показу фільму. Посадовиця подякувала депутатам Європарламенту і зокрема депутатці Сандрі Калнієт за внесок в організацію цього заходу.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

“Кадри, які ми зараз побачимо, є задокументованим свідченням звірств російських окупантів”, – відзначила Віцепрем’єрка перед показом фільму.

Повідомляється, що Ірина Верещук висловила слова підтримки режисеру Мстиславу Чернову і всій знімальній групі, яка, ризикуючи життям, фільмувала страшні злочини росіян в українському Маріуполі.

Читати також: На Вінниччині створили модульні будинки для ВПО з інвалідністю

“Картина показує початок повномасштабного вторгнення росії у 2022 році. Але війна продовжується. Від російських ракетних обстрілів і сьогодні гинуть люди”, – підкреслює Ірина Верещук.

Вона подякувала Європейському Союзу і всім партнерам України за військову, фінансову та гуманітарну підтримку, а також країнам, які прихистили українських громадян.

Нагадаємо, що 11 березня 2024 року український фільм “20 днів у Маріуполі” здобув премію «Оскар» як найкраща документальна стрічка.

Також ми повідомляли, що в Торонто з’явиться новий магазин українських товарів.

Нагадаємо, що Консульство України в Лондоні внесло зміни щодо видачі паспортів для ВПО: що варто знати.

Фото: Мінреінтеграції

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: