Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
віртуальних екскурсій віртуальних екскурсій

Технології

Якщо вдома не сидиться. ТОП-12 віртуальних екскурсій Україною

Опубліковано

Поки реальні подорожі залишаються примарною забаганкою під час пандемії коронавірусу, технології дозволяють туристам завітати майже в будь-який куточок планети. Певно, пошук за терміном «віртуальна екскурсія» збільшився у декілька разів, після того як уряди всього світу почали закривати кордони своїх країн. Однак поки дехто прагне спланувати відпустку за тисячі кілометрів від дому, багато цікавого можна знайти і в Україні.

Ми зібрали список віртуальних турів, які приємно вразять та не доведеться жертвувати комфортом домашнього дивану.

Віртуальна екскурсія музеями просто неба

Перейшовши за лінком, одразу  побачите мальовничу карту України. Тут розміщено сім найцікавіших автентичних музей просто неба, а саме:

  • Музей просто неба «Запорізька січ».
  • Національний музей народної архітектури та побуту в Ужгороді;
  • Національний музей народної архітектури та побуту України у Пирогові;
  • Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини;
  • Музей просто неба «Резиденція Богдана Хмельницького»;
  • Музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай»;
  • Музей просто неба «Мамаєва слобода».
Віртуальна екскурсія
Віртуальна екскурсія: Національний музей народної архітектури та побуту України у Пирогові

Платформа пропонує віртуальну подорож, куди можна подумки перенестись на декілька сторіч назад, доторкнутися до минулого, познайомитися з українською культурою і побутом. Усі музеї гостинно відкривають свої двері у форматі онлайн, щоб відвідувачі змогли відчути атмосферу українського села, давніх звичаїв та традицій. Музеї демонструють народну архітектуру та побут в різних куточках України від Ужгороду до Середньої Наддніпрянщини.

Читайте також: Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 9 місць поблизу Миколаєва

Віртуальні екскурсії найвідомішими українськими музеями

Платформа «Інкогніта» об’єднала більше 25-ти онлайн-турів. Вона пропонує користувачеві віртуально завітати до національного музею Чорнобиль, музею скла у Львові, музею Гетьманства, Музею волинської ікони та інших. Найцікавіше, що карантин дозволяє відвідувачам блукати по таким неймовірно цікавим та історичним місцям навіть після години їх закриття. 

Зокрема, у музеї скла можна оглянути не лише звичайні скловироби, але й віднайти відділ із змінними експозиціями, де є роботи сучасних склодувів, зокрема львівських майстрів. Ці «скло-шедеври» створюються щороку на Склодувних симпозіумах у Львові, що відбуваються вже протягом 30 років. Скористатися подібним дивом технології та почати екскурсію можна тут.

Сучасні інсталяції

Цьогорічна виставка, що сколихнула та здивувала майже кожного відвідувача Ukraine WOW наразі доступна і онлайн. Виставка встановила національний рекорд відвідуваності. Однак онлайн-формат пропонує уникнути натовпу в черзі та дотриматись соціальної дистанції. У створеному турі онлайн-відвідувачі зможуть віднайти інсталяцію потягу, поле соняшників та дізнатись більше про українське золото — бурштин. Все це і ще сотня експонатів та інтерактивів про Україну можуть здивувати з екранів домашніх моніторів та упевнитись: «Україна — це вау!».

Віртуальна екскурсія
Віртуальна екскурсія Ukraine WOW

Віртуальна екскурсія українськими замками та палацами

Музеї та виставки це не єдина віртуально-туристична пригода, яку ви можете обрати. На різних веб-платформах створено також екскурсії українськими замками та палацами. Одним із найвідоміших палаців, представлених у онлайн-форматі, є Палац Кирила Розумовського у Батурині. Ця споруда, як частинка української історії, зображає побут та стиль життя вітчизняної аристократії.

Користувачеві також пропонуються віртуальні екскурсії Дубенським та Острозькими замками. У побуті хазяїв згаданих помість можна оглянути не лише незвичний інтер’єр, а й колекцію зброї й  коштовності. А архітектурну композицію Острозького замку, зокрема, становлять Вежа Мурована, башта, собор і навіть надбрамна дзвіниця.

Розпочати екскурсію можна за посиланням.

Віртуальний ЗД тур Україною

На сайті можна проглянути фундаментальні пам’ятки Києва і Чернівців. Зокрема в столиці можна віртуально відвідати Києво-Печерську лавру, Андріївську церкву, Михайлівський золотоверхий собор, Національний музей історії України в другій світовій війні та безліч інших популярних об’єктів. Користувач також може віртуально відвідати Одеську, Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку, Черкаську та Вінницьку області.

Читайте також: Не сумна Сумщина, або які місця області варто відвідати кожному

Над створенням турів попрацювали професіонали в області фотографії та відеографії, тому всі зображення та технічні можливості платформи є надсучасними та якісними. Платформа містить декілька вкладок, а саме визначні місця, маршрути, гіди та тури.

Користувачеві також пропонуються готові подорожі такі як Львів за 15 хв, 1 день в Одесі, Околиці Славського за 3 дні. На сайті можна обрати екскурсію в live-режимі на різний смак та бюджет. Такі інтерактивні мандри надихнуть на не менш яскраву та цікаву подорож офлайн.

Коментарі

Технології

Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Опубліковано

Нові скіни та аватар з котом розробили до виходу української гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Її випустили 20 листопада цього року.

Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський у телеграмі.

Співзасновник банку вказав, що за перший день понад 160 тисяч користувачів установили цей скін. Разом із цим українці зможуть почути особливий звук оплати.

«У самої грі є заховані великодки. Уважні сталкери помітили що в Заліссі, локації на початку гри, продавець Хом’як тримає на прилавку вагу, а на ній наліпка з котиком з Monobank», — написав Олег Гороховський.

Фото: телеграм-канал Олега Гороховського

Читайте також: Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Про українську гру

Події «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» розгортаються у Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоби пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською та англійською мовами — російська повністю відсутня. Після повномасштабного вторгнення розробники видалили все, що записували цією мовою.

Раніше ми писали, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Фото обкладинки: телеграм-канал Олега Гороховського

Коментарі

Читати далі

Технології

Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Опубліковано

Американський бізнесмен Джаред Айзекман, який підтримує Україну через фандрейзингову платформу UNITED24, узяв український прапор у перший у світі туристичний вихід у відкритий космос.

Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.

Перша туристична місія

Завдяки американцю синьо-жовтий прапор подолав еліптичну дистанцію на відстані 1400 кілометрів від Землі. Це рекордна висота з часів космічної програми «Аполлон», яку проводили з 1961 по 1972 рік.

Читайте також: SpaceX-31 з проєктом українських школярів на борту стартувала у США

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Місію повністю транслювали у прямому етері. Айзекман та інженерка SpaceX Cара Гілліс по черзі виходили з капсули і виконували маневри над Австралією, Новою Зеландією й Тихим океаном.

«Ми знаємо, що це лише один крок у значно довшій подорожі, і дуже пишаємося бути частиною цього. Вдома в усіх нас багато роботи, але звідси Земля видається ідеальним світом», — зазначив Джаред Айзекман.

Читайте також: Український науково-фантастичний фільм «Ти — Космос» отримав нові міжнародні нагороди

Підтримка від Джареда Айзекмана

За словами керівника Мінцифри, Джаред допомагає нашій країні після початку повномасштабної війни. У 2022 році він уперше долучився до збору Скотта Келлі — через UNITED24 задонатив 100 000 доларів на авто швидкої допомоги.

Нагадаємо, що перша пісня, що пролунала у космосі, була українською: історія Павла Поповича (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Polaris/X

Коментарі

Читати далі

Технології

Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Опубліковано

Ентузіасти Крістіна Ніколаєва та Олександр Кривець створили VIRSHI — інноваційний проєкт, що допомагає українцям відкривати можливості штучного інтелекту.

Про це повідомляє dev.ua.

Що таке VIRSHI?

Назва проєкту — це поєднання слів «вір» і «ШІ», що відображає місію його засновників. VIRSHI допомагає бізнесам інтегрувати штучний інтелект у робочі процеси, навчає користуватися сучасними інструментами та консультує щодо оптимізації задач за допомогою ШІ.

«Ми прагнемо, щоб кожен побачив, як штучний інтелект може змінити життя. Для цього ми створили телеграм-бота, який надає поради для підвищення продуктивності у будь-якій сфері», — діляться розробники.

Читати також: Українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Як це працює?

Бот @vir_shi_bot аналізує рутину користувача та пропонує корисні інструменти, що спрощують виконання повсякденних завдань. Наприклад, він може порадити програми для тайм-менеджменту, автоматизації роботи чи навіть підказати, як ефективніше організувати свій день.

Нагадаємо, що в «Резерв+» додали можливість оформити відстрочку для багатодітних батьків.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі