Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Не сумна Сумщина, або які місця області варто відвідати кожному

Опубліковано

Туристичні місця на Сумщині можуть здивувати навіть вибагливого туриста. Сумська область може позмагатись за місце у топі туристичних місць із закордонними курортами. Тут є мальовничі луги, ліси, ріки, джерела лікувальної води, а також унікальні історико-культурні пам’ятки різних епох. Тому пропонуємо вам познайомитись з Сумською областю ближче.

Шпилівка – Сумська Швейцарія

Всього за 16 кілометрів від Сум знаходиться унікальна місцина – село Шпилівка. В народі його називають “сумською Швейцарією”, бо воно оточене сімома пагорбами. Основна частина села розташована у яру за 1,5 кілометри від річки Псел.

Тут збереглися унікальні палеонтологічні об’єкти яким вже понад 30 мільйонів років та археологічний комплекс VIII — XIV ст. у складі городища, двох селищ та курганного могильника. А ще тут є Лиса гора на якій, за словами місцевих, ніколи не росли дерева. Це є ласе місце для фотографів та любителів активного відпочинку, які використовують схили для польотів на парапланах та лижних спусків взимку.

Як дістатись: від Сум до Шпилівки можна доїхати навіть велосипедом. А ще сюди їздять автобуси.

Шелехівське озеро

Саме на Сумщині знаходиться найдавніше озеро України. Шелехівське озеро виникло на дні глибокої, вкритої лісовою рослинністю балки на правому березі річки Псел ще за часів льодовикового періоду. З висоти пташиного польоту озеро нагадує розігнуту підкову із “зеленою цяткою” острівця посередині. Площа озера невелика – усього 7 гектарів. Вода в ньому чиста, прозора та дуже холодна. А ще місцеві кажуть, що вода озера має цілющі властивості.

Читайте також: Тернопільський Таїланд та віадук: 7 неймовірних місць файної області

Окрім того, тут можна помилуватись і неймовірно гарною природою навколо. Адже поруч з озером розташувався заказник місцевого значення “Шелехівський”. На берегах ростуть берези, верби, вільхи, вздовж яких можна знайти ожину, малину. Біля озера немає великої кількості туристів, тому сюди варто їхати, щоб побути з природою наодинці.

Як дістатись: доїхати до Шелехівського озера можна автодорогою Н07, яка веде з Києва до Сум. Їхати потрібно до села Межиріч.

Крейдяні пагорби  у Могриці

Вас ще не здивувала Сумщина? А як щодо скель, які навіть взимку забарвлені у білосніжний колір? На околиці села Могриця знаходиться крейдяні гори, з яких відкривається неймовірний пейзаж.

Тут унікальний ландшафт: поєднання звивистої річки, безкраїх полів, пагорбів і крейдяних кар’єрів. Пагорби – це сліди танення льодовика, а крейда в кар’єрах – залишки скелетів древніх морських тварин. Крейдяні пагорби Могриці також дуже популярні серед митців – тут проводять етнофестивалі, фотопленери й різноманітні мистецькі проєкти.

Як дістатись: сюди ходить автобус з Сум. До крейдяного кар’єру від села потрібно пройти близько 1,3 км на схід.

Заповідник “Михайлівська цілина”

Максим Рильський писав про це місце так: “прекрасний степ, справжня поезія”. І справді, Михайлівська цілина є унікальною частинкою Сумщини, адже протягом тисячоліть її не торкався плуг. Майже всі лучні в нашій країні степи розорані, але цю земельну ділянку від людського впливу вдалося повністю зберегти.

Читайте також: Де провести вихідні? Сім незвичайних місць Рівненщини, про які ви не чули

Пласт родючого ґрунту – три метри завглибшки. Завдяки рослинам, що тут ростуть і цвітуть у різний час, степ протягом літа до 12 разів змінює своє забарвлення у різноманітні кольори. За периметром заповідник обсаджено лісом.Флора нараховує близько 525 видів і починаючи з ранньої весни і до пізньої осені лучний степ стає неповторно красивим. І саме тут можна побачити, яка ж вона, справжня українська земля.

Як дістатись: їхати краще власним транспортом з Сум. 

Скіфські кургани

Чи знаєте ви, що на Сумщині багато скіфських курганів? Один з них, найбільший курган Посульської групи скіфських некрополів знаходиться неподалік Пустовійтівки та має назву “Старша могила”. Ці кургани періоду IV-VI століть до нашої ери.

Скіфи, які відомі ще з давніх часів, проживали на території між річками Дунаєм і Доном, в Північному Причорномор’ї. Для поховання вони зводили кургани, яких збереглось багато на території України. Під час наукових досліджень в 1888-1889 рр., під насипом була відкрита велика гробниця у вигляді дерев’яного зрубу, з похованням скіфського вождя, з великою кількістю озброєння й кінського убору. На сьогодні курган, як пам’ятка культурної спадщини, входить до складу Державного історико-культурного заповідника “Посулля”

Як дістатись: поблизу села є шосе Н07, яке тягнеться до міста Ромни. Доїхати до поселення можна рейсовим автобусом, котрий їде з районного міста у бік Недригайлова.

“Круглий двір” в Тростянці

“Круглий двір” – одне з семи чудес Сумщини. Раніше тут був кінний двір садиби Надаржинських-Голіциних, який розташовано в Тростянці Сумської області. У другій половині XIX століття господарем садиби став князь Голіцин, який зробив із фортеці літній театр або цирк. Відкритий майданчик був пристосований і використовувався за типом давньоримських амфітеатрів, де глядачі сиділи на трьохярусних ложах, а воїни або артисти виступали на великій арені посередині.

“Круглий двір” являє собою невелику фортецю з маленькими високими стінами і чотирма круглими вежами по периметру. Сьогодні споруду відреставрували і проводять різні культурні акції. А також поруч є дендрарій, озера та дерев’яні скульптури.

Як дістатись: у Тростянець краще їхати з Сум по трасі Н12/Р45. Також сюди можна доїхати поїздом з Сум і Києва.

Мовчанський монастир

Цей містичний монастир розташований на крутому березі річки Сейм, у місті Путивль. Ще у XVI ст. на цій території проживали люди, проте монахи перетворили монастир у муровану фортецю, пристосовану до оборони.

На початку ХVII століття монастир був резиденцією російського самозванця Лжедмитрія I, який видавав себе за сина Івана Грозного – царевича Димитрія. Підтриманий жителями Путивля в 1605 році він забрав військо кількістю 40 тисяч осіб і вирушив завоювати Москву. Йому таки вдалося зайняти царський престол.

Унікальною частиною монастиря є Мовчанська чудотворна ікона Божої Матері. За легендою в 1405 році засяяв невимовним світлом образ Божої Матері на дереві поблизу Мовчанського болота. У радянські часи монастир був зруйнований, а його реконструкція триває й досі.

Як дістатись: краще їхати власним автомобілем до міста Путивль.

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

Суспільство

У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

Опубліковано

На перетині просп. Валерія Лобановського і вул. Володимира Брожка облаштували новий регульований безбар’єрний наземний пішохідний перехід.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Новий наземний перехід дублює підземний.

Фахівці Центру організації дорожнього руху встановили пристрої звукового оповіщення, чотири транспортних і шість пішохідних світлофорів. З огляду на складну ситуацію з електроенергією, світлофори оснастили резервним живленням.

Читати також: Місця для паркування в Києві можна взяти в оренду через онлайн-аукціони: як це працює

Також на перехресті встановили детектори транспорту. За допомогою них можна буде змінювати програми роботи світлофорів залежно від інтенсивності трафіку, щоб зменшити дорожні затори.

Крім цього, комунальники знизили бордюри, облаштували тактильну плитку, заасфальтували тротуар і проїжджу частину, нанесли відповідну розмітку.

Нагадаємо, що Київщина отримає 19 когенераційних установок для безперебійного постачання електроенергії.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

На Херсонщині відновили понад 30 медичних закладів: результати та подальші кроки

Опубліковано

У Херсонській області вдалося повністю відновити 31 медичний заклад, пошкоджений російськими обстрілами, ще 37 — відновлено частково.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Серед пріоритетних питань для регіону (Херсонщини — ред.) залишається забезпечення медичних та освітніх послуг. Спільними зусиллями нам вдалося повністю відновити 31 медичний заклад. Ще 37 відновлено частково», — поінформував він.

Читати також: Херсонщина отримала мобільну амбулаторію вартістю 1,7 млн грн (ВІДЕО)

Глава уряду також додав, що триває забезпечення автономності медзакладів. Зокрема, серед 9-ти лікарень Херсонської області резервне теплопостачання забезпечено у 8-ми, резервні свердловини — у 5-ти, резервне електроживлення — у всіх 9-ти.

За словами Шмигаля, продовжується облаштування модульних амбулаторій в окремих громадах. Він зазначив, що виділено кошти для створення безпечних умов і в лікарнях, і в школах.

«Загалом в області торік облаштували укриття в 49 закладах освіти. Цього року розпочато будівництво трьох нових укриттів і ремонт одного за кошти державної субвенції», — сказав він.

Нагадаємо, що на Херсонщині відремонтували майже 70 лікарень.

Фото: поліція Херсонської області.

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення