Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Які зміни чекають на школярів і вчителів у навчальному році: пояснення МОН

Опубліковано

Міністерство освіти і науки (МОН) представило план «Школа офлайн», за допомогою якого планується повернути до очного навчання 300 тисяч дітей. Зміни обґрунтовуються необхідністю підвищити якість освіти і набудуть чинності з 1 вересня 2025 року.

Про це повідомляє МОН.

«Школа офлайн» є частиною наказу МОН №850 від 13 червня 2024 року «Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні».

Наразі майже мільйон дітей навчається онлайн: близько 600 тисяч – в Україні, ще майже 400 тисяч – за кордоном. За даними МОН, дистанційне навчання не забезпечує повноцінної соціалізації дітей, а відключення електроенергії може перешкоджати їхньому навчанню.

Що пропонує МОН?

Інфраструктурні рішення

Згідно з МОН, 400 тисяч дітей через відсутність укриттів у прифронтових районах змушені навчатися дистанційно. Цього року держава виділила 2,5 мільярда гривень на будівництво укриттів, і вже 57 проєктів отримали фінансування. Очікується, що після їхньої реалізації 25 тисяч дітей отримають доступ до безпечного навчання. Проте потреби значно більші – потрібно побудувати ще 165 укриттів у восьми прифронтових та прикордонних областях.

Якщо побудова укриттів неможлива, громади планують закуповувати автобуси для підвозу дітей до шкіл з укриттями. На це уряд виділив 1 мільярд гривень. Також передбачається закупівля гаджетів для учнів і вчителів, які не зможуть повернутися до очного навчання.

Навчання за місцем перебування

Діти, які через війну змінили місце проживання, повинні будуть навчатися в школі за новим місцем перебування. Для цього потрібно:

  1. Перевірити на сайті Інституту освітньої аналітики наявність вільних місць.
  2. Подати заявку в обрану школу.
  3. Поінформувати свою школу про переведення.

Якщо школа не має укриття чи вільних місць, учні можуть продовжити дистанційне навчання у своїй школі за умови, що у класі набереться мінімум 20 дітей. Якщо для дистанційного класу не вистачатиме учнів, дитину потрібно буде перевести до іншої школи, яка забезпечує дистанційне навчання.

Читати також: Понад пів мільйона заяв на вступ подали українські випускники

Перегляд мережі дистанційних шкіл

МОН вводить нові вимоги для дистанційних шкіл:

  • Мінімум 20 учнів у класі.
  • Наявність класів для всіх років навчання (з 1 по 9 клас або з 5 по 11 клас, або з 8 по 11 для ліцеїв).
  • Навчання має відбуватися синхронно з використанням цифрових інструментів.

Дистанційні класи можуть існувати як у повністю дистанційних школах, так і в школах, що працюють очно або змішано.

Навчання дітей на тимчасово окупованих територіях

Для дітей на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) вводяться нові формати навчання, зокрема індивідуальне навчання (педагогічний патронаж), яке передбачає гнучкий графік навчання та збільшення кількості годин на консультування. Якщо школа на ТОТ відповідає вимогам дистанційних класів, дитина може продовжити навчання в ній.

Навчання дітей за кордоном

Діти за кордоном часто вчаться у місцевих школах і одночасно в українських, що призводить до подвійного навантаження. Щоб уникнути цього, МОН запровадило українознавчий компонент — предмети, які діти зможуть вивчати дистанційно (українська мова та література, історія України, захист України, географія тощо). Інші предмети з іноземних шкіл будуть перезараховуватися.

Що буде з вчителями?

Після перегляду мережі дистанційних шкіл частина вчителів може залишитися без роботи. Для них створюється кадровий резерв, який забезпечуватиме середню зарплату та можливість продовження роботи в інших школах або на деокупованих територіях.

Нагадаємо, що учні зможуть обирати профіль навчання й інтегровані курси.

Фото: freeradio.com.ua.

Коментарі

Суспільство

Друкарня «Фактор-Друк» відновлює свою роботу

Опубліковано

У Харкові відновлює роботу друкарня «Фактор-Друк», яку росіяни зруйнували 23 травня ракетним обстрілом.

Про це повідомляють у сюжеті «Радіо Свобода».

Наразі друкарня готує підручники до нового навчального року та набирає на роботу нових співробітників. Але «Фактор-Друк» поки не може провести повний цикл виготовлення книжок. Тому надруковані книжки передають іншим друкарням, аби ті зробили обкладинки й передали у магазини та школи.

«Зараз основне, що ми можемо, — це друкувати. Ми друкували “Історію України“, Всесвітню історію, Фізику, Мистецтво, взагалі багато підручників. До цього був 7 клас, а зараз ми друкуємо 1–2 клас», — розповіла генеральна директорка друкарні Тетяна Гринюк.

Читайте також: Україна вперше візьме участь у Міжнародному книжковому ярмарку «Liber» в Іспанії

Вона додає, що основне влучання було в палітурний цех, який знищили. Та зараз уже провели демонтажні й монтажні роботи та відновили дах, стелю і стіни.

Нових співробітників друкарні допомагали вчити колеги з інших підприємств. Вони навчали працівників та давали їм можливість стажуватися, аби ті були готовими до роботи у «Фактор-Друк».

Нагадаємо, що редакція ШоТам готувала добірку своїх улюблених книжок від видавництва Vivat, яке входить до холдингу «Фактор», як і сама друкарня.

Фото: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Шахтар» придбав квартиру для родини, яка постраждала від ракетного удару в Краматорську (ВІДЕО)

Опубліковано

Футбольна команда «Шахтар» придбала квартиру для родини 3-річної Яни Степаненко, яка постраждала під час ракетного удару по вокзалу Краматорська. Тоді Наталя Степаненко — мама двійні — втратила ліву ногу, а її дочка Яна — обидві нижні кінцівки.

Їхню історію дивіться у відео ШоТам.

Після року реабілітації у США родина повернулася до України. І завдяки футболістам «Шахтаря» має новий дім.

На новосілля до сім’ї завітав капітан «Шахтаря» Тарас Степаненко. Він передав їм особливий подарунок — шарф «гірників», який воїни ЗСУ врятували з одного з будинків у рідному для сімʼї Степаненків селищі Нью-Йорк на Донеччині.

Фото: ШоТам

Нагадаємо, що цьогоріч Яна брала участь у всесвітньо відомому Бостонському марафоні. Вона пробігла на ротезах пробігла відстань у 5 кілометрів і втілила мрію пораненого воїна. Дівчинка зібрала понад 500 000 гривень на протез для військового.

Фото: «Шахтар»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Готель «Україна» у центрі Києва продали за 2,5 мільярда гривень

Опубліковано

18 вересня завершився перший аукціон в рамках великої приватизації. За 2,5 мільярда гривень продали готель «Україна» у Києві.

Про це повідомили у Фонді державного майна України.

На торги виставили 4-х зірковий готель «Україна», який має 14 поверхів, 363 номери та 6 конференц-залів. Організатором аукціону став Фонд державного майна України. Стартовою ціною аукціону був 1 мільярд гривень.

Читайте також: Цифра дня: скільки податків сплатила IT-сфера в Україні з 2022 року

Переможець аукціону

Переможцем торгів стало ТОВ «Ола Файн», яке заснували у 2021 році. Основний вид його діяльності, за даними YouControl, — це надання в оренду й використання нерухомого майна. Розмір статутного капіталу компанії — 768 тис. грн. Її власником є підприємець Максим Кріппа.

Нагадаємо, що у Києві перейменують вулицю на честь Богдана Ступки.

Фото: Фонд державного майна України

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...