Технології
Які українські виші найкраще готують “айтішників”
Програмісти порекомендували університети, до яких варто вступати для здобуття IT-спеціальності. Перше місце розділили Києво-Могилянська академія та Український католицький університет. Відповідне дослідження з 15 квітня по 7 травня 2019 року провів портал спільноти програмістів DOU.ua
“Цього року багаторічний лідер рейтингу НаУКМА розділив першу сходинку рейтингу з УКУ (Українським католицьким університетом). Готовність рекомендувати НаУКМА цьогоріч складає 9,4 бала з 10, а УКУ — 9,3 бала з 10 (різниця між оцінками цих університетів статистично незначна)”, – йдеться у повідомленні.
- На третьому місці – Чорноморський університет ім. Петра Могили (7,8 бала з 10).
- Четверту сходинку посідає Харківський національний економічний університет ім. Кузнеця (7,7 бала з 10 балів).
- На п’ятому місці – ДонНУ ім. В. Стуса (7,7 бала з 10).
- Харківський національний університет електроніки опинився на шостому місці ( 7,4 бала з 10).
- Сумський державний університет – на сьомому місці (7,07 бала з 10).
- Київський національний університет ім. Шевченка – на восьмому місці (6,9 бала з 10).
- Чернівецький національний університет ім. Федьковича – на дев’ятому місці (6,6 бала з 10).
- На десятій сходинці рейтингу – Львівський національний університет ім. Франка – 6,3 бала з 10.
Згідно з дослідженням, українські ІТ-спеціалісти не надто схильні рекомендувати виші, у яких вони навчалися: у середньому готовність рекомендувати свій виш чи факультет становить 6,1 бала з 10.
Читайте також: Шість українських вишів увійшли до рейтингу найкращих у світі
При цьому українські IT-спеціалісти рекомендують отримувати вищу освіту: 69% з них рекомендують українські університети, 24% — університети за кордоном.
Окрім цього, учасники опитування наголошували на важливості самоосвіти, оскільки, на їхню думку, сучасний український університет не може дати випускнику всі необхідні знання.
Також популярною є порада з 1-2 курсу шукати стажування чи роботу в ІТ-компаніях, щоб розуміти, які знання та навички реально потрібні спеціалісту.
Опитування проводилося з 15 квітня по 7 травня 2019 року на сайті DOU.ua. Цього року в опитуванні взяли участь 3038 респондентів, які навчаються чи закінчили український виш.
Технології
Штрафи за паркування тепер можна перевіряти та сплачувати онлайн за кілька секунд — у застосунку «Штрафи UA» з’явилася нова функція, яка дозволяє оперативно контролювати всі порушення, переглядати фото-підтвердження і одразу сплачувати штраф зі знижкою 50% у перші 10 днів.
Про це повідомляють представники застосунку.
Як працює сервіс
Раніше повідомлення про штрафи залишали «під склоочисником» автомобіля. Часто це призводило до проблем, адже штраф могли загубити, змити дощем або навіть вкрасти ворона, як це сталося в одному з курйозних випадків, про які розповідають у службі підтримки.
Тепер водії у 19 містах України можуть миттєво отримувати інформацію про штрафи через мобільний застосунок. Можливість перевірки та оплати покликана знизити ризики втрати повідомлення й уникнути проблем із банківськими рахунками чи вилученням авто.
«Штрафи UA» також гарантують погашення штрафу — така послуга наразі унікальна для України.
Читати також: Українська розробка отримала дві престижні нагороди на CES у Лас-Вегасі
Міста, де працює функція
Новий сервіс доступний у таких містах:
Одеса, Дніпро, Львів, Вінниця, Житомир, Тернопіль, Івано-Франківськ, Біла Церква, Кам’янець-Подільський, Хмельницький, Трускавець, Стрий, Дрогобич, Самбір, Хуст, Білгород-Дністровський, Золотоноша, Володимир-Волинський, Вознесенськ.
Міста обрали через їхню активну позицію у вирішенні проблем із порушеннями паркування. За офіційними даними, такі порушення — одні з найпоширеніших серед порушень ПДР.
Вплив на культуру водіння
Швидкий доступ до інформації про штрафи та можливість зручної сплати сприяють підвищенню свідомості водіїв і покращують культуру паркування. Водночас муніципальні інспектори отримують ефективний інструмент для впливу на порушників і забезпечення безпеки міського транспорту, пішоходів і водіїв.
Про сервіс
«Штрафи UA» — національний сервіс, який працює з 2016 року. За цей час застосунок допоміг понад 2,5 мільйонам водіїв уникнути прострочень, сплатити штрафи, купити автоцивілку, зелену картку та зберігати документи в електронному форматі. Завдяки сервісу до бюджету України надійшло понад 340 мільйонів гривень.
Фото: Freepik.
Коментарі
Технології
VG Entertainment анонсувала свій новий проєкт — Forest Reigns. Це однокористувацький шутер від першої особи з елементами виживання, нелінійним сюжетом і карколомним ігровим процесом. Гра вже має сторінку на Steam і власний офіційний сайт.
Про це повідомляють на офіційному сайті гри.
Сюжет гри
Дія гри розгортається у Парижі через п’ять років після пандемії, яка майже знищила людство. Природа взяла своє, перетворивши місто на первісний ліс, де кожен крок може стати останнім. Гравці змушені адаптуватися до нових умов, балансуючи між виживанням і дослідженням світу, сповненого смертельних пасток.
Ігровий процес
Forest Reigns пропонує:
- напружені FPS-битви з реалістичною фізикою зброї та широким вибором кастомізації;
- елементи виживання з необхідністю крафту, збору ресурсів та стратегічного планування;
- живу локацію лісу, що реагує на дії гравців. Природа може стати як союзником, так і ворогом;
- нелінійну історію з десятками місій і чотирма фракціями, кожна з яких має власне бачення майбутнього людства.
Читати також: Український тактичний шутер, створений на реальних подіях, тепер доступний у Steam (ФОТО)
Чому варто чекати
Forest Reigns поєднує напружений екшен, атмосферу постапокаліпсису та багаторівневий сюжет. Гравцям доведеться приймати складні рішення, які впливатимуть не лише на розвиток подій, а й на фінал гри.
Реліз поки не анонсований, але сторінка на Steam дозволяє додати Forest Reigns до списку бажань, щоб не пропустити старт.
Нагадаємо, що українські розробники створюють ШI-застосунок, що «дарує голос» дітям із порушеннями мовлення.
Фото: кадр з гри Forest Reigns.
Коментарі
Технології
Український стартап Pickpad тріумфував на виставці технологій CES у Лас-Вегасі та здобув одразу дві престижні нагороди.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Чим вразив український стартап
Pickpad — це інноваційна система для автоматизації обробки замовлень у кафе та ресторанах. Завдяки датчикам і машинному навчанню, технологія допомагає швидше обслуговувати гостей та мінімізувати помилки.
Стартап заснував українець Ярослав Циганенко у 2024 році. Раніше він створив сервіс доставки їжі Mister.Am.
На CES розробка Pickpad отримала:
- CES Innovation Award — 2025 Honoree in Artificial Intelligence;
- Best of Tech Podcast Network CES 2025.
Читати також: В Україні затвердили Стратегію цифрового розвитку інновацій: на що це впливає
Що таке CES
CES — найбільша виставка технологій та інновацій, що проходила 7–10 січня 2025 року в Лас-Вегасі. Захід зібрав тисячі учасників із усього світу й був присвячений штучному інтелекту, стійкості та мобільності.
Нагадаємо, що фахівці зі Львівщини виготовили 3346 протезів за 2024 рік.
Фото: Pickpad.
Коментарі