

Технології
Які порушення на дорогах фіксуватиме система автоматичної відеофіксації
На першому етапі запуску автоматичної відеофіксації порушень правил дорожнього руху на дорогах України система буде розпізнавати перевищення швидкості. Про це повідомляє Радіо НВ, посилаючись на інформацію представників МВС України.
Як це працюватиме
Водії зможуть отримати SMS-сповіщення про перевищення швидкості на свій смартфон в разі реєстрації в Електронному кабінеті водія.
Читайте також: В Україні запустили онлайн-сервіс для платних номерних знаків
Які ще функції з’являться
Пізніше фіксуватимуть проїзд на подвійну суцільну лінію, проїзд на червоне світло світлофору і проїзд захищеною полосою громадського транспорту.
Також повідомляється, що в МВС працюють над автоматичним розпізнаванням автомобілів, припаркованих з порушеннями.
Нагадаємо, що в Україні затвердили нові правила отримання водійського посвідчення.

Технології

Український фонд стартапів назвав перших переможців пітчингу в 2021 році. П’ять проєктів отримають гранти в $25 000. Про це йдеться в заяві фонду, пише НВ.
Зазначається, що всього на держфінансування претендувало 11 стартапів на pre-seed стадії. Переможцями пітчинг стали:
- OSBB Online – комплексне рішення для управління багатоквартирними будинками і комфортного життя їх жителів;
- ComeBack Mobility – розумні сенсори для милиць, які контролюють навантаження після захворювань і пошкоджень нижніх кінцівок;
- obimy – сервіс і додаток для невербальної комунікації;
- LineBar – багатофункціональна технологія будівельної 3D друку, яка дозволяє будувати елементи будівель відразу з декількох матеріалів і безпосередньо на будівельному майданчику;
- MindSelf – мобільний інструмент психологічної самодопомоги, який дозволяє розвивати стресостійкість, підвищувати рівень ментального здоров’я та уваги.
Читайте також: Три українські стартапи здобули гранти по $50 тис.
У Фонді відзначили, що проєкти оцінюються за низкою критеріїв, а саме: команда, ринок, доцільність фінансування, ідея, стратегія розвитку.
Нагадаємо, Українській застосунок Reface увійшов у топ кращих від компанії Google.
Фото: usf.com.ua
Технології

Упродовж двох років Харківський машинобудівний завод «ФЕД» спільно з науковцями аерокосмічного університету провадить роботи з виготовлення двигуна для космосу.
Про це пише Укрінформ.
Також фахівці створили нову унікальну систему охолодження супутників. Раніше президент асоціації “Укравіапром” і директор заводу “ФЕД” Віктор Попов заявляв, що виготовили перший у світі український іонно-плазмовий двигун.

Зазначалося, що над створенням нової системи охолодження супутників, зокрема і для міжпланетних перельотів за замовленням Міжнародного космічного агентства, працювали п’ять років.
“Протягом цього тривалого часу ми відпрацювали не тільки конструкцію, а й технології, та вже здійснили комплектування двох супутників Європейського космічного агенства за замовленням американської компанії”, – директор заводу “ФЕД”.
Він також додав, що система охолодження принципово нова. Вона буде розповсюджена і на охолодження Місячних модулів і так далі, тому є велика перспектива.
Читайте також: Чи готові роботодавці підвищувати зарплати. 5 тенденцій на ринку праці
Нагадаємо, Військово-морські сили створили ракетний дивізіон, що озброїться “Нептуном”.
Як ми повідомляли раніше, в Україні ввели в експлуатацію новий радіотелескоп РТ-32.
Усі фото: ukrinform.ua.
Технології

На автомобільній дорозі М-05 Київ – Одеса встановили вже дві сонячні електростанції для живлення зовнішнього освітлення.
Про це повідомляє пресслужба Укравтодору.
Сонячні електростанції розташовані на ділянці км 402 – 407 (на спуску та підйомі біля с.Знам’янка).
Вони складаються з 6 трекерів-конструкцій на яких закріплено 260 сонячних панелей, що живлять 60 ліхтарів. Також встановлено генератори, які вмикаються, якщо протягом 3-4 днів тримається похмура погода.
Нові ліхтарі живляться від сонячної енергії. Одна сонячна електростанція складається з трьох трекерів із фотоелектричними модулями, встановлена потужність яких – 36 кВт. Трекери змінюють своє положення в залежності від того, в якій точці небосхилу знаходиться сонце. Панелі збирають сонячну енергію, а батареї її накопичують. Все працює в автономному режимі. Із заходом сонця автоматично запалюються ліхтарі.
Читайте також: Норвезька компанія запустила на Черкащині сонячну станцію
“Освітлення на сонячних батареях може успішно пропрацювати до 100 000 годин. Сучасні моделі такого обладнання мають захист від корозії, пилоутворення, а також атмосферних опадів і температурних перепадів”, – наголосили в Укравтодорі.
Нагадаємо, у грудні 2020 року на автомобільній дорозі М-05 Київ-Одеса, км 405 встановили першу сонячну електростанцію для живлення зовнішнього освітлення.
Фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua