

Суспільство
Які підходи тайм-менеджменту використовувати у своїй роботі.
Одна з популярних формул планування робочого дня – 60:20:20. Тобто 60% робочого часу потрібно направити на плановане виконання основних завдань та функцій, 20% – на творчість, самоорганізацію чи відпочинок та ще 20% – на незаплановані та термінові задачі, кажуть спеціалісти grc. Як краще розпланувати 60% свого дня?
Плануйте важливі заходи
Наприклад, на наступному тижні має відбутись конференц-кол з керівником департаменту чи підрозділу. Сама зустріч має бути тривалістю 30 хвилин. Додайте сюди ще мінімум 5 хвилин на підготовку (або більше, якщо, наприклад, ви маєте презентувати результати своєї роботи або новий проєкт, а не просто обговорити поточні справи). Та й радимо додати ще додаткові 15 хвилин. Тому що рідко коли такі зустрічі повністю вписуються в таймінг.
Цей підхід варто застосовувати і для планування домашніх та особистих справ. Якщо ви маєте відвідати родичів або у вас заплановані тренування тричі на тиждень, занесіть ці справи у свій щоденник. Не забутьте врахувати час на дорогу та підготовку (наприклад, щоб перевдягнутись та прийняти душ після заняття спортом).
Плануйте справи схематично блоками
Краще робити це напередодні ввечері. Наприклад, з 9:00 до 12:00 – дзвінки клієнтам, з 13:00 до 15:00 – робота з поточною документацією, а з 16:00 до 18:00 – робота над майбутніми проєктами та опрацювання нових ідей. Зрозуміло, що часові рамки цих блоків можуть зміщатись, але бажано, щоб не більше, ніж на 30 хвилин.
Тут важливо робити певні справи в один і той самий час та враховувати індивідуальні особливості та біоритми. Жайворонкам краще планувати найважчі завдання на першу половину дня, а совам – відвести для цього другу.
Всередині блоків залиште час на незаплановані справи та / чи відпочинок
Основні справи мають бути базою вашого планування та головною складовою блоків. А далі ви можете відвести час в них для другорядних справ (або незапланованих) або на відпочинок. Пам’ятайте, що і на те, і на те ми можемо витрати по 20% свого часу.
Взагалі, між справами корисно переключатись. Зробили одне завдання з блоку? Приділіть 10 хвилин фізичним вправами. Завершили повністю блок? Почитайте книгу перед тим, як перейти до наступного.
Як ще можна планувати день?
Якщо вам не до вподоби формула 60:20:20, можна скористатись іншими системами тайм-менеджменту:
Метод Айві Лі
Суть методу в тому, що в кінці робочого дня ви плануєте 6 головних справ на завтра та розташовуєте їх за ступенем важливості – від найбільш до найменш важливого. На наступний день ви беретеся за виконання першого в списку завдання, а незавершені справи переносите на наступний день. Цей метод досить зручний, проте не підходить тим, у кого часто з’являються незаплановані задачі.
GTD – Getting Things Done
Автор цієї методики вважає, що не потрібно розділяти завдання на важливі і неважливі. Адже врешті-решт ви маєте виконати їх всі. Тому, як тільки завдання поступило, запишіть його та виконайте одразу, коли буде час. Тут важливо чітко описати задачу. Не просто «зробити презентацію», а «намалювати графіки, підібрати цитати, підготувати ілюстрації, обрати та отформатувати шаблон для оформлення».
Техніка Pomodoro
Досить простий і зрозумілий метод: 25 хвилин активно працюємо, 5 хвилин відпочиваємо, після 4 періодів роботи робимо довгу перерву на 20 хвилин. Таке чергування роботи і відпочинку допоможе уникнути втоми та підтримувати високу працездатність. Проте тут важливо виконувати тільки робочі завдання у відповідні відрізки, чітко лімітувати періоди відпочинку та не відводити на них більше часу, ніж задумано.
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 отримала анонімний благодійний внесок у мільйон доларів США. Кошти направлять на гуманітарне розмінування в межах кампанії «Крок за кроком», що охоплює три області України.
Про це повідомили в UNITED24.
Цей донат став одним із найбільших приватних внесків на розмінування з початку повномасштабного вторгнення. Загалом UNITED24 вже зібрала понад 1,4 мільярда гривень на цей напрям, з яких понад 64% надійшло з США.
Мета поточного збору — 1,5 мільйона доларів. Кошти підуть на очищення таких об’єктів:
- Високопільська лікарня (Херсонська область);
- Феневицьке та Макарівське лісництва (Київська область);
- школа, садок, парк та дитячі майданчики в селі Гракове (Харківська область), яке після деокупації виявилося замінованим на 90%.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.
Фото обкладинки: сайт Міноборони