Суспільство
Які міжнародні організації з початку війни надають підтримку українцям та як отримати допомогу
Опубліковано
5 місяців тому
Військова агресія РФ створила надзвичайні виклики для національної системи соціального захисту населення. Завдяки співпраці з міжнародними партнерами та шляхом міжнародних коштів вдалося посилити систему соціального захисту та адресно підтримати грошовими виплатами українців у складних життєвих обставинах.
Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.
З 2022 року в рамках проєкту єДопомога українці отримали додаткові грошові виплати від організацій:
- Всесвітня продовольча програма ООН;
- Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ);
- Управління Верховного комісара ООН у справах біженців;
- RED ROSE CDS LIMITED;
- Norwegian Refugee Counsil (NRC);
- МОМ — Міжнародна організація з міграції;
- Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні;
- ACTED;
- БО «Людина в біді»;
- Відокремлений підрозділ Міжнародної організації HANDICAP в Україні (HANDICAP).
За статистикою, в рамках програми єДопомога, ці організації надали підтримку майже 3,9 млн. українцям, які змушені були через війну залишити свої домівки.
Читайте також: Грошова допомога 10800 грн: хто та як може отримати
Яку допомогу надає ВПП ООН, Дитячий фонд ООН (UNICEF) та УВКБ ООН
Разом з цим, з серпня 2023 року, спільно з ВПП ООН, забезпечено додаткову виплату для пенсіонерів, які проживають у зоні бойових дій і отримують низькі пенсії (менш як 3250 грн). Такою допомогою охоплено понад 421 тис. пенсіонерів. На сьогодні загальна сума такої підтримки від ВПП ООН сказала близько 1,85 млрд грн.
З лютого по квітень 2024 року спільний проєкт з ВПП ООН був розширений на осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, які отримують соціальну допомогу від держави менше 3250 грн. Завдяки цьому більше 327 тис. людей з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю отримали більше 830 млн грн. допомоги.
Із грудня 2023 року, завдяки спільному проєкту Мінсоцполітики і Дитячого фонду ООН (UNICEF), малозабезпечені багатодітні сімʼї і малозабезпечені сімʼї з дітьми з інвалідністю, які проживають в певних районах Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Харківської областей, отримали кошти для проходження осінньо-зимового періоду. Понад 6,8 тис. домогосподарств або майже 30 тис. людей отримали підтримку на загальну суму 11,9 млн доларів США.
Крім того, 9,3 тис. сімей з дітьми з вразливих категорій, які змушені були евакуюватися з Харківщини і Сумщини, також отримали додаткову фінансову допомогу від ЮНІСЕФ. На підтримку понад 30,2 тис. людей міжнародні партнери виділили близько 327 млн грн (близько 7,8 млн доларів США).
Для того, щоб українські родини, які обігрівають своє житло дровами чи вугіллям, могли впевнено пройти зимовий період, УВКБ ООН надав пряму грошову підтримку на придбання твердого побутового палива близько 90 тис. домогосподарствам (на суму понад 0,9 млрд грн).
Нині в рамках ініціативи «PeReHID» комплексно змінились підходи до надання допомоги, зокрема відбувається перехід від надання екстреної гуманітарної допомоги до створення стійкої системи соціального захисту населення.
Побудова дієвої співпраці та взаємодії із міжнародними партнерами, а також реалізація вищезазначених проєктів стала можливою завдяки спроможності ЄІССС.
Обміни інформацією про людей, які потребують соціальних виплат та послуг, підвищують ефективність й пришвидшують надання соціальної підтримки. Такі дані містяться у Єдиному соціальному реєстрі. Мінсоцполітики зі свого боку надає усю необхідну інформацію для міжнародних організацій, щоби підтримка надавалась адресно для усіх категорій населення, які її потребують.
Єдину систему Мінсоцполітики створює з залученням не лише фінансової підтримки партнерів, але й їхньої експертизи. Це стосується також закону, що вже підготовлений та розроблявся спільно з партнерами.
Нагадаємо, громадські організації, які допомагають ветеранам, можуть отримати мільйон на проєкт.
Фото: freepik
Вам може сподобатися
-
Фонд «Таблеточки» запустив різдвяну ініціативу, щоб допомогти дітям з онкологією
-
До «Зимової єПідтримки» приєднуються банки-партнери
-
Україна отримала другу партію данських F-16
-
Данія надасть 6 мільйонів євро на відновлення енергетики України
-
Нідерланди виділять Україні 22 мільйони євро на ППО та кібербезпеку
-
Станьте святим Миколаєм для інших: шість ініціатив, аби підтримати дітей, літніх людей і тварин
Суспільство
Опубліковано
3 години тому22.12.2024
Олександр Усик здобув перемогу в бою-реванші з Тайсоном Ф’юрі та став абсолютним чемпіоном світу в надважкій вазі. Бій тривав усі 12 раундів, а судді одноголосно віддали перемогу українцю — 116:112.
Про це повідомляє боксер у своєму інстаграмі.
Новий етап у кар’єрі Усіка
Після цієї перемоги Олександр об’єднав усі чемпіонські пояси у надважкій вазі: WBC, WBA, WBO та зберіг свої титули. Він вписав своє ім’я в історію світового боксу як один із небагатьох, хто досяг такого результату.
Читати також: Боксерка з Волині здобула 14 титулів та встановила національний рекорд
Перший бій
Першу зустріч із Ф’юрі Усик провів у травні цього року. Тоді українець відправив британця в нокдаун у дев’ятому раунді, здобувши перемогу. Для Тайсона Ф’юрі цей поєдинок став першою поразкою в кар’єрі.
Нагадаємо, що нігерійський боксер підтримав ЗСУ після бою у Києві.
Фото: Richard Pelham.
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
23 години тому21.12.2024
Нове помешкання отримала родина Катерини і Олексія Тарусіних. У ньому житимуть десять дітей віком від 4 до 16 років.
Про це повідомив очільник Київської ОВА Руслан Кравченко
Родина переїхала на Київщину після того, як евакуювалася з Донеччини через обстріли російської армії. У новому будинку є просторі кімнати, сучасна кухня, дитячі ігрові зони тощо. Помешкання придбали коштом субвенції з державного бюджету.
Читайте також: На Київщині працюватиме модульна благодійна пекарня (ФОТО)
«Щиро вітаю родину Тарусіних з цією важливою подією! Нехай новий будинок стане місцем, де пануватиме любов та гармонія, а для дітей — справжнім домом, де вони зможуть відчути себе по-справжньому щасливими. Вдячний таким родинам, які відкрили свої серця та дім для дітей, що потребують любові й турботи. Ви — приклад людяності та сили духу!» — написав Руслан Кравченко.
Нагадаємо, що у Богданівці на Київщині відкрили перший тимчасовий освітній простір.
Фото: фейсбук-сторінка Руслана Кравченка
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
2 дні тому20.12.2024
У Запорізькій обласній клінічній лікарні вперше виконали стентування грудного відділу аорти — складне малоінвазивне хірургічне втручання, яке замінило традиційну відкриту операцію із розрізом грудної клітки.
Про це повідомили в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.
Як це було
Операцію провели спільно з ендоваскулярним кардіохірургом Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова. Над пацієнтом працювала злагоджена команда з трьох відділень лікарні: інтервенційної кардіології та рентгенангіографії, судинної хірургії та кардіохірургії.
Читати також: У Києві відкрили сучасний реабілітаційний центр для важкопоранених військових (ФОТО)
Пацієнтом став 49-річний чоловік із посттравматичною аневризмою аорти, яка виникла після автокатастрофи у 2007 році. Ця патологія — «бомба сповільненої дії», здатна спричинити миттєву смерть у разі розриву. Аневризму виявили випадково, оскільки явних симптомів чоловік не мав.
Під час операції лікарі закрили уражену ділянку аорти спеціальним стентграфтом — внутрішнім каркасом, що стабілізує судину. Методика дозволяє уникнути значного травмування та пришвидшити відновлення пацієнта.
Нагадаємо, що до київської лікарні під’єднали дві мобільні котельні (ФОТО).
Фото: Запорізька обласна клінічна лікарня.
Коментарі
Шопочитати
Українське Різдво 80 років тому. Бабуся з Прикарпаття про традиції з дитинства, які хотіли знищити комуністи
Надворі січень 1945 року. Під глиняною стріхою серед солом’яних прикрас зібралася родина. У сім’ї Москаликів...
Забуте ремесло: як родина на Львівщині відновлює різдвяні зірки
Надлітає сніг, на вулиці ніч, і серед мороку світиться єдине віконце майстерні в селі Дубляни...
Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату
В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...
«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках
Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...
Коментарі