

Суспільство
Які будівництва чекають на столицю у 2020 році
Наступного року в Києві продовжать будувати важливі інфраструктурні об’єкти, повідомляють у КМДА. Серед них і завершення реконструкції Шулявського шляхопроводу, будівництво метро на Виноградар, мосту на Троєщину і ремонт Окружної дороги.
Фінансування передбачене Програмою економічного та соціального розвитку міста Києва на 2018-2020 роки.
Що будуватимуть
“Ми неодноразово декларували завершення будівництва Шулявського мосту в кінці цього року, а всього комплексу робіт із реконструкції шляхопроводу – у наступному році. Окрім того, ми продовжуємо активно будувати Подільський мостовий перехід, як і обіцяли мешканцям лівого берега, зокрема Троєщини. Для мешканців Виноградаря ми продовжимо будувати дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар із електродепо, фінансування якого також закладене у Програму економічного та соціального розвитку міста Києва”, – розповіли в КМДА.
Читайте також: Будівництво метро на Виноградар: що вже готово
Покращення екологічної ситуації в столиці
Окрім того, продовжується технічне переоснащення на заводі «Енергія», що дозволить забезпечити на підприємстві європейські методики очищення димових газів та в кілька разів зменшити рівень викидів забруднювальних речовин.
Залізничні будівництва
Також запланована реконструкція та будівництво трамвайної лінії від вул. Гната Юри до ЗАТ «Кисневий завод» та реконструкція трамвайної лінії від вул. Милославської до Дарницького залізничного вокзалу.
Читайте також: У Києві почнеться реконструкція ще однієї гілки швидкісного трамвая
Окружна дорога
Наступного року також продовжать реконструкцію на ділянці дороги від вул. Сім’ї Кульженків до вул. Богатирської з будівництвом транспортної розв’язки в різних рівнях.
Нагадаємо, що у Києві біля станції метро “Сирець” хочуть облаштувати великий паркінг.

Суспільство

Активісти на Тернопільщині провели толоку і розчистили оборонний рів Залозецького замку, пише Суспільне.Тернопіль.
Зазначається, що на захід відгукнулося три десяти активістів.

До акції долучились працівники селищної ради, підприємці, місцеві жителі, волонтери Благодійного фонду “Пам’ять і любов”, працівники Залозецького міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

Читайте також: Волонтерський рух “ОЗОН”: як молодь та пенсіонери контролюють поліцію
Повідомляється, що толока довела на практиці згуртованість і силу співпраці органів місцевого самоврядування, волонтерів, підприємців, жителів селища навколо спільної мети. За один день плідної праці люди значно покращили вигляд пам’ятки Залозецького краю, яка в майбутньому стане туристичною перлиною.

Залозецький замок – фортифікаційна споруда, зведена у 1516 році Мартином Кам’янецьким. Розташований понад річкою Серет. У часи Першої світової війни Залізці неодноразово опинялись у зоні бойових дій. Частково збереглися північна частина, фрагменти західної стіни на висоту 1 ярусу та склепінчасті підвали.

Нагадаємо, в Україні запускають Національну Волонтерську Платформу.
Як ми повідомляли раніше, в Україні стартував проєкт «Волонтер безоплатної правової допомоги».
Усі фото: suspilne.media.
Суспільство

На Закарпатті майстер В’ячеслав Портнов виготовляє реалістичні опудала тварин і птахів повністю із штучних матеріалів.
Про це написав екскурсовод Макс Адеменко у фейсбуці.
Основою служить манекен з пінополіуретану. Очі, ікла, зуби, язик – все штучне.

Робота над опудалом може тривати і декілька тижнів.

Відзачимо, що створення опудал із штучних матеріалів називається таксидермією.

Опудала виготовляють фахівці з музейної справи. Виготовлення таких опудал – кропітка робота, що вимагає знань з морфології, анатомії та поведінки тварин.

Основу опудала у дрібних і середньорозмірних тварин складає дротяний скелет. Для великих тварин виготовляють потужний каркас з дерева або металевих трубок.

Читайте також: Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас
Нагадаємо, харків’янин 22 роки створював макет храму із сірників.
Усі фото: facebook.com/maks.adamenko.7.
Суспільство

За 9 років кількість жінок в українському ІТ зросла в три рази, згідно з дослідженнями GlobalLogic.
Про це пише Іtc.ua.
Якщо на початку 2012 року в цій сфері жінок було близько 7%, то у 2021 — понад 22%. Кількість спеціалісток в ІТ-індустрії країни в середньому зростає на 15% щороку.
Спеціалістки в Україні обіймають 40% усіх нетехнічних позицій. Це маркетологині, менеджерки, дизайнерки, бізнес-аналітикині, технічні перекладачки.
Серед усіх тестувальників в Україні жінки становлять 33%, а серед розробників індустрії — 8%. Такий же відсоток розробниць у світі. 47% жінок в українському ІT співпрацюють із сервісними компаніями.
Читайте також: Стрибає з парашутом і кидає гранати: як дівчина зі Слов’янська стала десантницею (ВІДЕО)
Кількість технічних спеціалісток за 3 роки зросла на 12% і становить 45%, тобто майже половину всіх жінок індустрії. За цифрами GlobalLogic, понад 70% спеціалісток компанії займаються тестуванням та розробкою програмного забезпечення.
«Сфера IT, як у світі, так і в нашій країні, стає більш гендерно збалансованою. Це пов’язано як із зростанням індустрії в цілому, так і з активним розвитком політик різноманітності. І ми слідуємо глобальним тенденціям — у нашій компанії 22,7% жінок. 26% з них — розробниці, майже 42% займаються тестуванням, а близько 10% — менеджерки і топменеджерки», — прокоментувала Катерина Губарєва, молодша віцепрезидентка, керівниця People-напрямку, GlobalLogic.
Читайте також: Як зацікавити дівчат енергетикою: студенток запрошують на онлайн-хакатон
Кількість жінок у технічній сфері зростає завдяки впровадженню практик різноманітності. Компанії дедалі більше приділяють увагу питанням екологічного, соціального і корпоративного розвитку. Для дослідження GlobalLogic використовувала відкриті дані з таких джерел, як DOU, StackOverFlow, а також внутрішню статистику.
Нагадаємо, у Вінниці відкрили центр допомоги для постраждалих від домашнього насильства.
Головне фото: itc.ua.