Суспільство
Як засновник бренду шоколаду LEOPOL’ шість разів прогорав і не опустив рук (ВІДЕО)
Сергій Данчишин – засновник бренду шоколаду LEOPOL’. За його шоколадки туристи б’ються у львівських крамницях. Але шлях до успіху був непростим, бо Сергій на межі був не один раз, а шість!
“Ми хотіли робити щось нове, але стільки було розчарувань, бо 6 видів різної діяльності. І нічого не перетворилось на щось велике” – Сергій Данчишин.
“У Франції я працював на будівництві, а моя дружина в одній єврейській сім’ї. Повернувшись ми одружились і на виручені з весілля гроші купили автомобіль Opel Combo. На його базі зробили мобільну кав’ярню. Виявилось, що не так все просто у Львові з тим бізнесом”, – розповів сергій.
Торгівля з коліс була забороненою. І це була лише перша в ланцюгу невдач
Паралельно з мобільною кав’ярнею Сергій вихідними їздив прикрашали весілля, перші причастя. Ще перевозив людей з квартири на квартиру чи офіси, чи меблі. Це було важко, але гроші заробляти треба було
Після кав’ярні Сергій брали участь у “Ринку вуличної їжі”. Там готували ковбаски, глінтвейн варили і куліш. Вирішили масштабувати і запустили проєкт, який називався “Бандерівці”. Стилізували шампура під вила та смажили “ребра москалів”.
Це було весело, але це був не той вид діяльності, яким займатиметься сім’янин. Тоді Сергій взяв в суборенду магазин і продавав там: каву, шоколад тобто продукти для туристів.
Читайте також: Створили одяг, щоб просувати рідний Кропивницький. Історія бренду Charwish
“І ми давай пробувати шити гаманці! По ночах я вирізав лекало, пробивав дірочки, зшивав. У мене було бажання рухатись вперед і я хотів все масштабувати, а партнер ні. Тому в одну мить я все залишив”, – каже Сергій.
Після шостої невдачі багато хто б все кинув. Проте Сергій – не з таких людей.
“Мама завжди вірила в мене. Мама і дружина вірили найбільше. Навіть я деколи так в себе не вірив, як вони. Мама продає корову в той момент і дарує мені пару тисяч гривень та каже:”Тре, знач тре”. Я пішов в магазин і запропонував ті шоколадки”, – згадує підприємець.
Розповідає, що тоді залив 30 шоколадок. І так пішло-пішло.
Поступово з’яявились і батончики, шоколадні пасти і драже. Асортимент збільшується і обладнання збільшується.
“Я завжди вірив, що в Україні якщо ти засукаєш рукави. Й не боїшся працювати, то не буде в тебе шансу бути бідним”, – каже Сергій.
Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»
Нагадаємо, майстриня виготовляє піали, з яких козаки пили турецьку каву.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ