Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Як запустити успішний бізнес на тимчасових тату? Розповідає український бренд “перебивачок” Arley Sign

Опубліковано

Золоті “тимчасові” веснянки на обличчі, кольорові тату на плечі – хто б міг подумати, що з тимчасових тату можна зробити бізнес? А тим часом, це перший стартап подружжя Ольги Горностай-Демцю та її чоловіка Володимира Arley Sign. 

Сьогодні “перебивачки” в них купляє і Україна, і Америка. Скільки коштувало запуститись з нуля та хто купує тимчасові тату – читайте у інтерв’ю з співзасновницею бренду Arley Sign Ольгою Горностай-Демцю. 

Ольга Горностай-Демцю

співзасновниця бренду Arley Sign

 закінчила Львівський національний університет ім. Івана Франка за спеціальністю “Міжнародна економіка”. Була на навчанні в Канаді і закінчила Варшавську школу MBA. По поверненню до Львова активно влилась у сімейний бізнес. Arley Sign – її перший з чоловіком стартап .

Створила “перебивачки”, бо боїться татуажної голки

Я візуал. Люблю оточувати себе гарними речами, робити простір більш яскравим. Тому я завжди знала, що в якомусь такому “дівочому” занятті та хоббі знайду справжню віддушину. Недаремно кажуть, що лиш справа, якою живеш, стане по-справжньому успішною. Так і сталось.

Ольга та її чоловік Володимир. Разом створили бренд тимчасових татуювань Arley Sign

Сама не маю жодного справжнього тату – боюсь голки. Мене лякає сам процес нанесення тату, а не його “вічність” на тілі.

Я не виключаю, що таки колись наважусь на постійну “прикрасу”. Тим більше, зараз стільки талановитих тату-майстрів і мені загалом дуже подобаються тату. Але поки я ще працюю над своїм страхом, насолоджуюсь різноманітністю асортименту Arley Sign.  

Ідею для бізнесу підкинув медовий місяць

Історія тимчасових тату у нашому з Володею житті розпочалась задовго до стартапа. Ми одружились і полетіли у медовий місяць. Звичайно, ми планували зробити там класні фото і підійшли до цього питання дуже відповідально. 

Поштучно тимчасові тату коштують від 50 гривень, тематичні сети – від 130 гривень

Я пропрацювувала наші образи, спеціально шила сукню, домовлялися з фотографом, шукала місцевих візажистів та перукарів. За ідеєю образ мали завершити золоті тату. В Україні я тоді не знайшла їх, довелось замовляти з Америки.

Читайте також: Була завучем – стала бізнесвумен: як донецька педагогиня створює автентичні прикраси

Зранку, коли фотограф мав от-от бути на місці зустрічі, а я вже була в сукні, ми взялись наносити тату. Вони виявились жахливої якості: не наносились, скручувались, злазили.  Пам’ятаю, дуже переживала через це. 

Вже потім, маючи такий досвід,  на стратегічних сесіях для Arley Sign ми одразу знали: якість і дизайн – наша основна ідеологічна та конкурентна перевага. Все просто. 

На початку, звісно, допоміг і бізнес-табір Startup Ukraine. Саме там, в атмосфері супергероїв, я змогла зізнатись собі, що тимчасові тату – це саме те, що я хочу зараз втілити в життя.

Чоловік якось одразу повірив в цю затію, підтримав і в момент сумніву остаточно переконав таки спробувати. 

Скільки треба для старту і де беруть ідеї

Чіткої точки беззбитковості я назвати не можу – настільки були зайняті процесом, що питання обліку постало у нас вже згодом. Спочатку все тримали в голові, були постійні реінвестиції – все, що заробили, повертали у проект. Але якщо все ж підвести якісь часові межі, то десь через рік тату почали приносити не тільки задоволення. 

Ольга каже: десь через рік тимчасові тату почали приносити не тільки задоволення, а й прибуток

Мій чоловік Володимир – дуже талановитий дизайнер-архітектор та 3D-візуалізатор, тому практично усі тату від команди Arley Sign – це його роботи та фантазія.

Також ми активно співпрацюємо з талановитими тату-майстрами та ілюстраторами. Спочатку ми самі шукали, писали, пропонували співпрацювати. Зараз уже колаборації з різними талановитими людьми розпланована на півроку вперед. 

Перші інвестиції були з особистих заощаджень. Ми розпочали з 5 000 $.

Нас вже багато хто знає, багато хто радить. Люди самі пишуть про свої ідеї, майстри пропонують свої ескізи. Ми знайомимось і так розпочинається спільна робота.

З чого зроблені “перебивачки

Ми живемо в такий час, що не звертати увагу на екологію – просто безвідповідально. Тому пакуємо наші тату в картонну упаковку з мінімальним використанням пластику.

Крім того, наші тату часто замовляють для діток, тому виготовляємо їх виключно з натуральних барвників – використовуємо фарбу на рослинній основі (переважно соєва).

Усі складники татуювань з косметологічної галузі – ті ж, що містяться в пудрі.

Тату гіпоалергенні та повністю безпечні, відповідають міжнародним стандартам якості, мають міжнародну сертифікацію- французьку та британську.

Суворі бородані також бавляться тимчасовими тату

Щодо портрету аудиторії – ми завжди орієнтувались на людей, які люблять бути яскравими та помітними. Вони експериментують та знають, як стильно доповнити свій образ. Вони шалені, але при цьому знають чого хочуть. Одним словом, вони чимось схожі на нас з Володею.

Читайте також: Стильно і натурально: 8 лляних речей від українських брендів

Крім основної цільової аудиторії, ми ще допомагаємо іншим бізнесам в їх завданнях. Наприклад, робимо індивідуальні сети тимчасових тату для тімбілдінгу. Чи збираємо кошти на благодійність з такими фондами, як “Таблеточки”. 

Більшість наших покупців, звісно, жінки. Але насправді все залежить від людини і її особистого сприйняття світу та внутрішніх обмежень.

Так звані суворі бородані теж купують наші тату і часто це великі акварельні квіти.

Це також бувають єдинороги, коли вони хочуть порадувати дітей. Чи навіть для фотосесій. Одним словом, наші тату не мають статі та гендеру – лише багато веселощів та можливість змін.

Як просувають бренд

У нас дуже емоційний продукт. Ми вкладаємо багато зусиль, щоб шлях від знайомства,  замовлення до отримання та нанесення приносив максимум задоволення. Це захопливий шлях, а не просто продаж. Тому й добре працює зворотній зв’язок та “сарафанне радіо”.

Працюємо над наповненням більше, аніж над таргетом і рекламою, хоча і останніми, звісно, не нехтуємо. Постійно вчимося чомусь нового.

Читайте також: DNBS STYLE: як бренд донбаського одягу розвіює стереотипи про регіон

Географія бренду достатньо широка. Але найбільше нас люблять все ж в Америці. Ми зараз активно ведемо переговори з закордонними дистрибьюторами і завжди готові обговорити нові можливості співпраці по всьому світу.

Поради, як носити тимчасові тату

Переважно тату тримаються більше 5 днів. Звісно, все залежить від того, як за ними доглядають та на яку ділянку тіла їх нанесли.

Чим менше буде механічного тертя (під годинником, браслетом, одягом) , тим довше вони тримаються. Наприклад, на шиї, чи лікті, де шкіра часто рухається, вони можуть триматись менше.

Не бояться води і мила, але бояться олійок і спиртових розчинів, ними ж і стираються.

Чому Arley Sign не бояться конкурентів

Наш продукт не простий – а з душею, любов’ю і бунтарською філософією. Таке важко відтворити. А самі ескізи звичайно крадуть. Навіть колеги по цеху використовують наші тексти та фото.

Спочатку це дивує, злить, але з часом відрощуєш дзен і розумієш, що це класно, це показник що на тебе рівняються, свого роду публічне визнання.

Наскільки мені відомо в українських реаліях немає активних і ефективних механізмів боротьби з цим. І навіть якщо були б, не впевнена що використовували б їх.

Ти ніколи не вгонишся за усіма. Я би не витрачала на це енергію. Краще спрямувати її та свій час на створення чогось нового та прекрасного. 

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі