Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

DNBS STYLE: як бренд донбаського одягу розвіює стереотипи про регіон

Опубліковано

“До війни про донецьких думали, що вони хулігани чи бандити з “сємками” на корточках. А ми хотіли це змінити”. Про це розповідає Олексій Перевала із Торецька Донецької області, який разом з другом заснували бренд вуличного одягу DNBS STYLE. Вони роблять одяг для молоді з символікою Донбасу та мотивуючими написами. Таким чином, руйнують стереотипи про свій регіон та пропагують здоровий спосіб життя.

Серед клієнтів бренду DNBS – відомі Донбаські спортсмени та зірки шоу-бізнесу. Але часто дизайнери зіштовхуються і з критикою у свою сторону від тих, хто проти.

Олексій Перевала

Родом  із Торецька (колишній Дзержинськ) Донецької області. Після початку бойових дій переїхав в Київ. Разом з другом заснували бренд вуличного одягу DNBS STYLE.

Про бренд, який розвіює стереотипи

Ми з моїм другом вирішили створити бренд, який би відображав стиль у регіонах. Люди носять футболки з написами “Нью-Йорк” чи “Бруклін” і я помітив, що такої ідентифікації по регіонам в Україні немає. Тоді і подумали, чому б не зробити щось своє, але зі стилістикою Донбасу. Ми самі звідти і хотіли просувати свій регіон.

Наш бренд несе важливу місію, бо розвіюємо стереотипи про донецьких. Ми не хулігани з “сємками” на корточках. Ми хочемо своїм брендом створити суспільство, яке розцінюватиме наші погляди і стиль, тим самим показати, що ми нормальна молодь. 

Ми робимо футболки і худі максимального високої якості. Ми не використовуємо синтетику, тому що женемось за хорошою репутацією і якісним продуктом. Для порівняння, схоже худі коштуватиме в інших магазинах на 400-500 гривень дорожче. 
Є також брендовані чохли на телефони.

Кожна річ відшивається у певній кількості та більше не повторюється. Проте є і виключення, бо надходить багато відгуків повернути ті чи інші написи. Серед таких футболки із написом “донецький” та “донецька” та худі з написом на спині “DNBS Вера. Упорство. Дух”.

Коли створюємо нову річ, то перше, що робимо – експериментуємо на собі та дивимось, як річ носиться у повсякденному житті, наскільки зручна та не витягується після прання.

Люди боялись купувати наш одяг

Ідея створити бренд DNBS STYLE. прийшла до нас ще в кінці 2013 року. А в квітні наступного року ми випустили першу колекцію. В той час у наш регіон прийшла війна, і людям було не до одягу. Зупинились продажі, але ми продовжували підтримувати ідею у соціальних мережах. У людей був великий страх носити речі з символікою Донбасу.

Але ми своїм прикладом показували, що немає в цьому нічого страшного. А потім страх перетворився в гордість. У нас такий стиль, який не повинен викликати агресію чи протиріччя, а лише задоволення від того, що ти з цього регіону.

Зараз ми зіштовхуємось з людьми, які несуть негативні посили по відношенню до регіону і до нас. Вони нападають у соціальних мережах і очікують агресію від нас, а ми ведемо з ними не конфліктний діалог. Є взагалі неадекватні і агресивні люди, які пишуть нам “Валіть у свій Донбас, сепаратисти”. Та ми вже на це спокійно реагуємо і відповідаємо позитивом.

Але ми розвиваємось далі, бо є люди, яким наш бренд потрібен. Довгий час для нас це був навіть не бізнес і ми не ставили за мету заробити гроші. Просто хотіли створити бренд і закохати людей в нього.

Спочатку не знали, чи сподобається такий стиль людям. Тому створили невеликий тираж 200-300 лише футболок. А потім вже почали розширювати асортимент. У нас немає власного виробництва, тому віддаємо швеям на пошив. Але всі матеріали закуповуємо і підбираємо самі.

Скільки коштує?

Продукцію можна купити на нашому сайті та в Інстаграмі. Худі від бренду DNBS STYLE коштує 720 гривень, спортивний костюм – 1795, жіноча худі – 650 гривень, а футболка – 385.  Доставку здійснюємо як по всій Україні, так і на непідконтрольні території Донецької області.

Наші речі не дуже дорогі, бо ми хочемо, щоб наш клієнт знав, що можна купити хорошу якість за низькими цінами.

Бренд націлений саме на людей з Донбасу, які живуть там, чи переїхали в інші регіони. Купує донецька діаспора за кордоном – в Америці, Польщі, Німеччині та Росії. Приємно і дивно для нас, коли купують люди з інших регіонів, просто тому, що їм подобаються речі. 

Довгий час ми себе не рекламували, все відбувалось за рахунок сарафанного радіо. А потім почали й самі рекламувати себе в Інстаграмі, бо це наш основний канал збуту.

Серед клієнтів – Донецький “Шахтар”

Колекція DNBS style полюбилася футболістові з донецького «Шахтаря» Ярославу Ракицькому, який купує кожну колекцію. Це надихає нас продовжувати свою справу.

Нашу продукцію купують багато українських спортсменів, які хочуть підкреслити своє донбаське походження. Це і боксер Денис Берінчик, і чемпіон світу з гімнастики Олег Верняєв,  і футболісти Андрій Пятов та Микита Шевченко. Хлопці купували продукцію, не знаючи хто ми. А зараз підтримуємо приятельські стосунки.

А для шоумена Сергія Сивохи ми зробили подарунок – дерев’яного метелика. Він побачив нас у соціальних мережах і попросив зробити такий аксесуар з донецькими молотами. А потім брав участь у ньому в різних шоу на телебаченні.

Для роботи залучаємо лише своїх

Бренд створювався двома людьми з Донбасу – я і мій друг Денис Лесаренко. І зараз навколо бренду намагаємось об’єднувати людей саме з нашого регіону.

Якщо ми робимо фотосесію, то моделі, фотограф, оператори – всі з Донбасу, всі наші земляки.

Були випадки, коли доводилось брати фотографа не звідти. Так як наш бренд – це вузька ніша, тому люди, які брались за роботу з інших регіонів просто займались кнопкодавством за наші ж гроші, зовсім не віддавались роботі на повну.

Тому ми не бачимо сенсу так робити. Краще прибавимо свого земляка, якому буде цікавий цей бренд і яких разом з нами нестиме ідею популяризації гідного образу Донбасу серед українців.

Ми хочемо стати тим маркером, який буде уособлювати Донбас. Щоб при згадці про регіон думали не тільки про війну чи Донецький Шахтар, а й про DNBS STYLE. 

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі