

Суспільство
DNBS STYLE: як бренд донбаського одягу розвіює стереотипи про регіон
“До війни про донецьких думали, що вони хулігани чи бандити з “сємками” на корточках. А ми хотіли це змінити”. Про це розповідає Олексій Перевала із Торецька Донецької області, який разом з другом заснували бренд вуличного одягу DNBS STYLE. Вони роблять одяг для молоді з символікою Донбасу та мотивуючими написами. Таким чином, руйнують стереотипи про свій регіон та пропагують здоровий спосіб життя.
Серед клієнтів бренду DNBS – відомі Донбаські спортсмени та зірки шоу-бізнесу. Але часто дизайнери зіштовхуються і з критикою у свою сторону від тих, хто проти.
Олексій Перевала
Родом із Торецька (колишній Дзержинськ) Донецької області. Після початку бойових дій переїхав в Київ. Разом з другом заснували бренд вуличного одягу DNBS STYLE.
Про бренд, який розвіює стереотипи
Ми з моїм другом вирішили створити бренд, який би відображав стиль у регіонах. Люди носять футболки з написами “Нью-Йорк” чи “Бруклін” і я помітив, що такої ідентифікації по регіонам в Україні немає. Тоді і подумали, чому б не зробити щось своє, але зі стилістикою Донбасу. Ми самі звідти і хотіли просувати свій регіон.
Наш бренд несе важливу місію, бо розвіюємо стереотипи про донецьких. Ми не хулігани з “сємками” на корточках. Ми хочемо своїм брендом створити суспільство, яке розцінюватиме наші погляди і стиль, тим самим показати, що ми нормальна молодь.

Ми робимо футболки і худі максимального високої якості. Ми не використовуємо синтетику, тому що женемось за хорошою репутацією і якісним продуктом. Для порівняння, схоже худі коштуватиме в інших магазинах на 400-500 гривень дорожче.
Є також брендовані чохли на телефони.
Кожна річ відшивається у певній кількості та більше не повторюється. Проте є і виключення, бо надходить багато відгуків повернути ті чи інші написи. Серед таких футболки із написом “донецький” та “донецька” та худі з написом на спині “DNBS Вера. Упорство. Дух”.
Коли створюємо нову річ, то перше, що робимо – експериментуємо на собі та дивимось, як річ носиться у повсякденному житті, наскільки зручна та не витягується після прання.
Люди боялись купувати наш одяг
Ідея створити бренд DNBS STYLE. прийшла до нас ще в кінці 2013 року. А в квітні наступного року ми випустили першу колекцію. В той час у наш регіон прийшла війна, і людям було не до одягу. Зупинились продажі, але ми продовжували підтримувати ідею у соціальних мережах. У людей був великий страх носити речі з символікою Донбасу.
Але ми своїм прикладом показували, що немає в цьому нічого страшного. А потім страх перетворився в гордість. У нас такий стиль, який не повинен викликати агресію чи протиріччя, а лише задоволення від того, що ти з цього регіону.

Зараз ми зіштовхуємось з людьми, які несуть негативні посили по відношенню до регіону і до нас. Вони нападають у соціальних мережах і очікують агресію від нас, а ми ведемо з ними не конфліктний діалог. Є взагалі неадекватні і агресивні люди, які пишуть нам “Валіть у свій Донбас, сепаратисти”. Та ми вже на це спокійно реагуємо і відповідаємо позитивом.
Але ми розвиваємось далі, бо є люди, яким наш бренд потрібен. Довгий час для нас це був навіть не бізнес і ми не ставили за мету заробити гроші. Просто хотіли створити бренд і закохати людей в нього.
Спочатку не знали, чи сподобається такий стиль людям. Тому створили невеликий тираж 200-300 лише футболок. А потім вже почали розширювати асортимент. У нас немає власного виробництва, тому віддаємо швеям на пошив. Але всі матеріали закуповуємо і підбираємо самі.
Скільки коштує?
Продукцію можна купити на нашому сайті та в Інстаграмі. Худі від бренду DNBS STYLE коштує 720 гривень, спортивний костюм – 1795, жіноча худі – 650 гривень, а футболка – 385. Доставку здійснюємо як по всій Україні, так і на непідконтрольні території Донецької області.
Наші речі не дуже дорогі, бо ми хочемо, щоб наш клієнт знав, що можна купити хорошу якість за низькими цінами.

Бренд націлений саме на людей з Донбасу, які живуть там, чи переїхали в інші регіони. Купує донецька діаспора за кордоном – в Америці, Польщі, Німеччині та Росії. Приємно і дивно для нас, коли купують люди з інших регіонів, просто тому, що їм подобаються речі.
Довгий час ми себе не рекламували, все відбувалось за рахунок сарафанного радіо. А потім почали й самі рекламувати себе в Інстаграмі, бо це наш основний канал збуту.
Серед клієнтів – Донецький “Шахтар”
Колекція DNBS style полюбилася футболістові з донецького «Шахтаря» Ярославу Ракицькому, який купує кожну колекцію. Це надихає нас продовжувати свою справу.
Нашу продукцію купують багато українських спортсменів, які хочуть підкреслити своє донбаське походження. Це і боксер Денис Берінчик, і чемпіон світу з гімнастики Олег Верняєв, і футболісти Андрій Пятов та Микита Шевченко. Хлопці купували продукцію, не знаючи хто ми. А зараз підтримуємо приятельські стосунки.
А для шоумена Сергія Сивохи ми зробили подарунок – дерев’яного метелика. Він побачив нас у соціальних мережах і попросив зробити такий аксесуар з донецькими молотами. А потім брав участь у ньому в різних шоу на телебаченні.
Для роботи залучаємо лише своїх
Бренд створювався двома людьми з Донбасу – я і мій друг Денис Лесаренко. І зараз навколо бренду намагаємось об’єднувати людей саме з нашого регіону.
Якщо ми робимо фотосесію, то моделі, фотограф, оператори – всі з Донбасу, всі наші земляки.
Були випадки, коли доводилось брати фотографа не звідти. Так як наш бренд – це вузька ніша, тому люди, які брались за роботу з інших регіонів просто займались кнопкодавством за наші ж гроші, зовсім не віддавались роботі на повну.
Тому ми не бачимо сенсу так робити. Краще прибавимо свого земляка, якому буде цікавий цей бренд і яких разом з нами нестиме ідею популяризації гідного образу Донбасу серед українців.
Ми хочемо стати тим маркером, який буде уособлювати Донбас. Щоб при згадці про регіон думали не тільки про війну чи Донецький Шахтар, а й про DNBS STYLE.
Суспільство

«Тату, я вагітна!» — кричить у слухавку донька захиснику. Військовий повернувся з полону та одразу дізнався, що стане дідусем. Чоловік зміг почути голос близьких під час чергового етапу обміну важкопоранених та тяжко хворих українських бранців.
Відео з поверненням захисників поширив міністр оборони Рустем Умєров.
Обмін військовополоненими провели у межах домовленостей у Стамбулі. У дописі Рустем Умєров повідомив, що всі визволені українці потребують медичної допомоги та реабілітації, яку їм невідкладно нададуть у профільних медзакладах.
«Памʼятаємо про кожного і заберемо кожного», — додав міністр оборони.
Нагадуємо, що «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі».
Також ми писали, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.
Про це повідомили у центрі.
Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.
Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)
Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.
Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.


Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.
Про це повідомили в ДСНС Львівщини.
Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.
Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини