Суспільство
Як вишиванки від «Етнодому» допомагають ЗСУ з перших днів вторгнення (ВІДЕО)
«Етнодім» – бренд національного вбрання, про яке знають чи не у всьому світі. Їхні вишиванки вдягають іноземці та українські селебрітіс.
Як власники ательє рятували вишиванки під час війни, розповідає ШоТам.
Вони передали ЗСУ 2 млн грн, зароблені на вишиванках, і забезпечували військо з перших днів повномасштабного вторгнення.
«З 2013-го по сьогоднішній день ми розвиваємо сучасні етнічні вироби – вишиванки, жіночі й чоловічі вишиті сукні», — розповідає засновник бренду «Етнодім» Андрій Черуха.
Бренд заснував студент-другокурсник
Саме цей бренд вдягає гурт Kalush та президента Зеленського. 2009-го його заснував студент-другокурсник Острозької академії Андрій Черуха.
Це був інтернет-магазин, що продавав вишиванки ручної роботи. Андрій так захопився вишиванками, що після закінчення академії зробив їх справою життя. Відкрив цехи пошиття та вишивки в Києві. Тут створили дизайн, присвячений Розстріляному відродженню й регіонам України.
Вишиванки Етнодому стали мрією багатьох українців. З повномасштабним вторгненням бренд призупинив роботу в Києві. Товар і працівників компанія самотужки евакуювала до Львова.
Читайте також: Вишиванки, якими захоплюється світ. Як Etnodim збирає мільйонні донати на ЗСУ та боронить культурний фронт
«Зробили публікації у всіх соцмережах про те, що ми працюємо й можемо відправляти товар за кордон, тому, якщо хочете нас підтримати, то підтримуйте. І у нас почалися дуже великі продажі, купували в основному з-за кордону – США, Канада, Литва, Латвія», – розповідає засновник бренду «Етнодім» Андрій Черуха.
«Під час війни створюємо нові моделі»
На своєму сайті запустили збір коштів на амуніцію для військових. За перші три тижні зібрали 500 000 гривень для Фонду Притули й полку «Азов». Навіть під час війни «Етнодім» створює нові моделі вишиванок.
«У нас є дизайн-студія, яка розробляє самі моделі, у нас є вишивальний цех, який вишиває, розкрійний та швейний. Загалом на виробництві працює близко 50-60 людей», — каже засновник бренду «Етнодім» Андрій Черуха.
Нагадаємо, український бренд відшиває комбінезони для песиків і допомагає ЗСУ.
Також ШоТам повідомляв, як українки двічі рятували улюблений бренд одягу з Харкова.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі