Суспільство
«Сукні єднання від Wonder»: українки двічі рятували улюблений бренд одягу з Харкова (ВІДЕО)
Харківський бренд одягу Wonder переїхав до Коломиї і попри війну відновив роботу. А тепер ще й створює унікальні сукні єднання — і це все завдяки підтримці своїх підписниць.
Про це розповідає ШоТам.
Українки оплачували пальта, не знаючи, чи виробник зможе їх пошити…
Wonder – український бренд жіночого одягу, нині працює у Коломиї. Компанія виросла з магазинчика в Інстаграмі до шоурумів у Києві та Харкові.
«Я навіть не пам’ятаю, якого числа ми виїхали з Харкова… Знаєте, мабуть, є якийсь такий блок, я навіть не можу відкрити календар і знайти цю дату…», — розповідає співзасновниця бренду одягу Wonder Юлія Купава.
Вклали всі гроші у тканини за день до агресії
За день до нападу росії компанія вклала всі кошти у тканини.
«На кінець робочого дня 23 лютого ми купили всю тканину для літньої колекції. І тому вранці 24 лютого, коли почалася війна, у нас зовсім не залишилося грошей, навіть для того, щоб виплатити заробітні плати нашим працівникам», — згадує Юлія Купава.
Читайте також: Вирвалися з окупації та відкрили магазин на Черкащині. Як «Це Крафт» підтримує локальних виробників
Клієнтки двічі врятували компанію
Тоді бренд уперше звернувся по допомогу до своїх підписників. Українки відгукнулися та почали оплачувати замовлення наперед.
«Це були такі замовлення, які навіть не було зрозуміло, чи ми зможемо відправити. Але сталося диво: дівчатка пішли й почали оформлювати замовлення. Таким чином ми змогли зібрати гроші для того, щоб виплатити заробітну плату нашим працівникам», — каже співзасновниця бренду одягу Wonder Юлія Купава.
Вдруге Юлія звернулась до підписників, коли зневірилась знайти житло. Під обстрілами її родина виїхала з Харкова в нікуди. Відгукнулися у Коломиї.
«Ця родина нас зустріла. Вони нас не знали. Не знали, хто я, чим я займаюся. Тим не менш, вони нас прийняли тут, у Коломиї», — каже Юлія Купава.
Читайте також: «Робота – це і є життя». Як крафтовики із Запоріжжя об’єдналися з маріупольцями та працюють у прифронтовій зоні
Так родина Юлії, а за нею і Wonder переїхали до Коломиї. Тут виконали усі «рятівні» замовлення і навіть випустили нову колекцію. Щоб підтримати своїх колег з Харкова, усю вишивку досі замовляють там.
«Наші дівчатка роблять заготовки. Ми їх відсилаємо на Харків, там вишивають і потім ці заготовки повертають сюди, у Коломию», — розповідає співзасновниця бренду одягу Wonder Юлія Купава.
Мрієте про особливе вбрання, яке разом створили Коломия та Харків? Тепер ви знаєте, де знайти «сукню єднання»!
Нагадаємо, харківський репер врятував від голоду тисячі літніх і маленьких українців.
Раніше ШоТам повідомляв, як український виробник подушок переїхав із Харкова до Рівного та з працівниками разом вчать мову жестів.
Суспільство

Документальний проєкт «Історія Аріни», створений платформою UNITED24 за підтримки Microsoft та Мінцифри, став кейсом дня престижної міжнародної премії Favourite Website Awards (FWA). Це одна з найвідоміших нагород у сфері диджиталу, яку щодня отримує лише один із 4 тисяч проєктів з усього світу. Серед лавреатів — роботи Google, Nike, Adidas.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Що відомо про проєкт
Проєкт розповідає історію восьмирічної танцівниці Аріни з Ірпеня, яка втратила можливість займатися улюбленою справою через війну. У віртуальній реконструкції зруйнованого Будинку культури її мрії оживають завдяки сучасним технологіям: Unreal Engine, хмарним серверам Microsoft Azure та AI-моделям, натренованим на стилях українських митців.
FWA відзначила інноваційний формат, зокрема використання Pixel Streaming для 3D-досвіду в браузері без завантажень. У моменти високого навантаження доступна кінематографічна версія.
Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)
Користувачі мають змогу зануритися в її світ, де реальні спогади поєднуються з візуальним мистецтвом, створеним на базі Unreal Engine, а трансляція відбувається через хмарну платформу Microsoft Azure.
«Історія Аріни» поєднує технології, мистецтво та благодійність — усі зібрані кошти йдуть на відновлення шкільної інфраструктури в межах напряму «Освіта і наука» платформи UNITED24.
Нагадаємо, що юна волонтерка на концерті гурту «Жадан і Собаки» передала FPV-дрон для «Хартії» (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт UNITED24
Суспільство

Українські лікарі вже почали процес видаленння напису «Слава росії», який захиснику Андрію випалили в полоні. На тілі військового російські хірурги залишили рубець з надписом «Слава росії».
Про це у фейсбуці повідомив керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич.
За словами лікарів, за кілька місяців від надпису залишиться лише легкий слід. Андрію вже ввели першу ін’єкцію полінуклеотидів, що запускає регенерацію шкіри.
Як розповів керівник реабілітаційної програми, цей рубець, імовірно зробив лікар під загальною анестезією: «Я вам можу сказати точно те, що там зрозуміло з лікарської точки зору. Це зробив хірург. Це не є напис, зроблений паяльником, це не є напис вирізаний. Це точно зроблено електрокоагулятором, це медичний прилад».
Читайте також: Захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО)
Військовий Андрій отримав травму пов’язану із сечовим міхуром, коли один із уламків потрапив у пахову ділянку. За час 15-місячного полону захисника прооперували російські лікарі.
Передісторія
Звільнений з полону Андрій проходив лікування в центрі «Неопалимі». Керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич сфотографував тіло захисника, якому в неволі росіяни зробили рубцевий надпис «Слава росії».
Нагадуємо, що фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Максима Туркевича
Суспільство

«Нова пошта» спільно з брендом аксесуарів ручної роботи TSVITE TEREN створили 100 срібних браслетів з пташкою і коробкою з гравіюванням «Завтра буде». Виріб призначений для тих хто, вірить у майбутнє.
Про це повідомили на сторінках «Нової пошти».
За задумом творців прикраси, пташка — символ свободи, дому та душі. Слоган «Завтра буде» — обіцянка собі, що все буде добре.
Читайте також: «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО)
Червоний браслет можна виграти в розіграші, що проходить з 16 червня до 20 липня на сайті.
Прикрасу з чорним ланцюжком можна придбати зі знижкою 70%, обмінявши 700 боксів у застосунку «Нової пошти».
У колаборації «Нова пошта» та TSVITE TEREN хотіли нагадати: доки ти отримуєш посилки, життя пташкою несеться вперед.


Нагадуємо, що захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук сторінка «Нової пошти»