Суспільство
Як виглядатиме Центральний гастроном на Хрещатику після реконструкції
Архітектурно-конструкторське бюро «Віхарєв» оприлюднило проєкт реконструкції Центрального гастронома у Києві за адресою Хрещатик, 40. Про це повідомляє Укрінформ.
“Архітектурні та реставраційні рішення не змінилися з часів Містобудівної ради та погодження Департаментом охорони культурної спадщини. Жодного поверху не додано, охоронювальну частину пильнуємо. Кожна деталь продумана, захисні заходи розроблені та чекають дозволу на роботи”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: У центрі Києва повністю відреставрували пам’ятку архітектури
Коли розпочнуться роботи?
Уже цього року за проєктом розпочнуться реставраційні та будівельні роботи.
“Проєкт чудовий, що відмічено вже сторонніми фахівцями. Передбачено реставрацію та збереження фронтальної історичної будівлі, реконструкцію підземної та дворових споруд. Функціонально “гастроном” доповниться на верхніх поверхах закладами торгівлі, оглядовим майданчиком на даху, фуд-кортом, підземним паркінгом. Розроблено заходи захисту щодо питань по гідрогеології, збереженню сусідньої історичної забудови”, – йдеться у повідомленні.
Будівлю Центрального гастронома на Хрещатику, 40/1, у центрі Києва реставрують за проєктом архітектурно-конструкторського бюро VIHAREV architects & engineers.
Знищений вогнем
Як зазначає Укрінформ, 20 червня 2017 року в будівлі колишнього гастронома на вулиці Хрещатик, 40/1 виникла пожежа. Вогонь по дерев’яних перегородках та перекриттях розповсюдився з другого поверху на третій та на горище. Поліція розслідувала цю пожежу за статтею “Умисне знищення майна”.
Власник гастронома ТОВ “АБ інвестиції та розвиток” запевняв, що причиною пожежі була спекотна погода, а не підпал, і заявляв, що має намір відновити будівлю.
Будинок на розі вулиць Хрещатик і Богдана Хмельницького, 40/1, наказом Мінкультури від 13 липня 2009 року № 521/0/16-09 занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка історії, архітектури та містобудування місцевого значення – “Готель “Кане” з охоронним № 350-Кв.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі