Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

За перший квартал 2024 року українці відкрили рекордну кількість ФОПів через Дію

Опубліковано

За перші три місяці цього року через Дію відкрили 57 665 нових бізнесів.

Про це повідомляє Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.

Порівняння перших кварталів попередніх років

Якщо порівняти дані за перший квартал попередніх років, маємо таку картину:

  • 2024 рік — 57 665;
  • 2023 рік — 40 713;
  • 2022 рік — 28 849;

Статистичні дані

Підприємцями у 2024 частіше стають жінки: 58% проти 42% чоловіків. Всього з травня 2021 року, коли запустили найшвидшу у світі автоматичну реєстрацію ФОП, українці відкрили 535 021 новий бізнес.

“Підтримка бізнесу — це ідеологія Мінцифри. Відкривайте і розвивайте свою справу, а з Дією це просто й швидко. Скоро буде ще легше — готуємося запустити послугу е-Підприємець. Це буде як єМалятко, тільки для бізнесу”, – зазначає міністр.

Читати також: «Гравці в довгу»: вийшов фільм про підприємництво в Україні

Як зареєстувати ФОП в Дії

  1. Потрібно вказати адресу своєї реєстрації, якщо вона не підтягнулася автоматично.
  2. Зазначити один або декілька КВЕДів. КВЕД або ж класифікатор видів економічної діяльності – це код, який містить усі можливі напрямки роботи підприємств. ФОП має право займатися бізнесом тільки за тими кодами, які записані в його реєстраційних документах. 
  3. Необхідно вказати, чи працювали ви на Єдиному податку протягом поточного року. Якщо так, то знову обрати Єдиний податок для подальшої роботи ви не зможете. Якщо ні, то жодних проблем не буде.
  4. Обираємо тип оподаткування.
  5. Треба вказати місце провадження господарської діяльності. Це або в межах усієї України, або за адресою реєстрації ФОП, або за іншою адресою. Якщо ви відкриваєте ФОП, щоб працювати на фрилансі, краще обрати перший варіант – у межах усієї України.
  6. Вказуємо контактні дані: номер або номери телефону, електронна адреса, адреса сайту (необов’язково). Підтягнутися інформація має автоматично. Утім, краще залишити актуальні дані.
  7. Перевірити заяву та підписати її КЕП.

Нагадаємо, що за останні два роки українці почали більше вивчати англійську мову: дослідження.

Також ми повідомляли, що в регіонах створять мережу академічних навчальних закладів.

Фото: Fondy

Технології

У Сумах науковці створили 3D-моделі зруйнованих обстрілами архітектурних пам’яток

Опубліковано

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.

Про це повідомили в «Суспільне Суми».

Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.

Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards

На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.

Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»

Читати далі

Технології

Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні

Опубліковано

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.

Про це пише видання Financial Times.

Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.

Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.

Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.

Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).

Фото обкладинки: AFP/Getty Images

Читати далі

Технології

Українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій

Опубліковано

Українські дрони вперше представлять у Парижі на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій. Цього року в ній беруть участь компанії Airbus, Boeing, Rolls-Royce та інші.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Резидент «Дія.City» Ailand Systems представить від України рішення гуманітарного розмінування безпілотник для виявлення вибухонебезпечних предметів ST1 та сільськогосподарський дрон BEE, який використовуватимуть у землеробстві та моніторингу стану полів.

Читайте також: Окупант здався у полон після точних скидів українських операторів дронів (ВІДЕО)

«Участь Ailand Systems у Paris Air Show — доказ того, що Україна стала ефективною екосистемою для розвитку defense tech та dual use-технологій. Сприятливі податки в “Дія.City” та підтримка держави сприяють масштабуванню компаній, залученню інвестицій і налагодженню партнерств», — зазначив Михайло Федоров.

Міністр підкреслив, що українські інновації, які народжуються під час війни, — від технологій аеророзвідки до дронів-розміновувачів, — можуть бути корисні для багатьох країн світу. На думку Федорова, ці продукти роблять революцію в безпеці, оборонці й цивільному захисті.

Нагадуємо, що піхотинці «Хартії» 40 діб безперервно тримали оборону позиції під ворожими дронами (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Шопочитати