

Суспільство
Як українка відкрила справу з виробництва зефіру у Вроцлаві
Харків’янка Тетяна Чумак, яка переїхала до польського Вроцлава три роки тому, відкрила магазин з продажу зефіру, що набирає популярності серед поляків.
Про це пише Укрінформ.
“Мої батьки мали магазинна Харківькому ринку. Спершу хотіла відкрити тут бутік і торгувати шкіряними виробами. Навіть привезли партію товару, зняли куточок у магазині одягу. Але за місяць не було жодної продажі. Шкіряний одяг виявився для поляків занадто дорогим і непрактичним. Вони швидше куплять дві звичних куртки, ніж шкіряну. Тому весь одяг відправила назад батьку в Україну”, – розповідає Чумак.
Читайте також: Корисні ласощі: 8 українських брендів, від яких потече слинка

Тетяна довго шукала, якою справою зайнятися, серед варіантів також були відкриття салону краси і дитячий клуб.
Читайте також: Де купити український рюкзак? 7 наших крутих брендів
“Ідею підказала моя подруга, яка живе в Польщі давніше. Ми зустрілися на каву і вона пожалілася, що не може знайти тут зефіру. Є пастила, мармелад, а зефіру нема. Я замислилась, бо колись займалась десертами і робила зефір для домашніх. В той же день накупила різних ягід і взялася до справи. Першу партію виставила в Інстаграм, мовляв, куштуйте. Моє перше замовлення було масовим”, – поділилася жінка.

За її словами, керівник одного з польських офісів шукав оригінальні подарунки для своїх працівників на день народження фірми і замовив 86 коробок зефіру. Тетяна тиждень виконувала замовлення. Солодощі всім сподобались і зефір поступово почали замовляти через аккаунт в соцмережі.

“Зараз постійно експерементую і створюю нові смаки. Також за власною технологією розробила квіти з зефіру. Виглядають дуже оригінально. Зараз винаймаю приміщення у кондитерській. Найближчим часом планую відкрити власну зефірну”, – розповіла українка.
Читайте також: В дитинстві будував літаки за селом: як робітник на авіазаводі став командиром літака в місіях ООН
Нагадаємо, донеччанка відкрила у Техасі крамницю української вишиванки.
Як ми повідомляли раніше, киянин почав виробляти сидр і перетворив хобі на успішний бізнес.
Усі фото: ukrinform.ua.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.