Суспільство
Як українець керує взводом іноземного легіону (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Олександр із позивним «Мех» пройшов Майдан, АТО, захищав Луганський і Донецький аеропорти, бив окупантів під Бахмутом. А нині він очолив взвод Другого інтернаціонального легіону та нищить ворогів пліч-о-пліч із побратимами-іноземцями. Історію воїна розповідає ШоТам.
«Мех — один із найкращих солдатів і молодших командирів», — Санта, командир ІІ Інтернаціонального легіону оборони України.
Це українець, який керує бійцями іноземного легіону батальйону Сухопутних військ. Олександр з позивним Мех загартований Майданом, АТО, ООС та роком повномасштабної війни.
Його завжди обурювало, коли ображали беззахисних. І першим місцем, де він виступив проти несправедливості, став Майдан.
«Коли біля хлопця 13-річного впала граната — і прямо під ноги! Це, слава Богу, що його не зачепило і він був цілий. Тоді мене й понесло. Я тоді повністю від роботи відмовився і пішов на Майдан», — Механік, командир взводу ІІ Інтернаціонального легіону оборони України.
Читайте також: Микола Васильович, а не «Николай Васильевич». Чому Гоголь – український письменник? (ТЕСТ)
Після Майдану Мех поїхав у зону АТО, аби захистити наших людей від навали росіян. Тримав із побратимами Луганський аеропорт, бив окупантів у Щасті та Пісках.
А в 2016 боронив 8 місяців українську землю поблизу Донецького аеропорту. Навіть у найгарячіших точках Олександр вижив і став сильнішим.
«Познайомився з мінометами, коли нас обстрілювали, познайомився з градами, познайомився з артилерією. По нас працювали по позиції 3 танки на відстані від 700 до 1200 метрів», — Механік, командир взводу ІІ Інтернаціонального легіону оборони України.
Повномасштабну війну Мех зустрів досвідченим воїном, якого не здивуєш нічим. І коли йому запропонували очолити взвод Другого інтернаціонального легіону, без роздумів погодився.
У його взводі воюють іноземці та українці, які повернулися з-за кордону. Пліч-о-пліч із ними Олександр проходить усе пекло війни. Утім ані кадирівці, ані вагнерівці, ані кадрові військові росії на нього враження не справляють.
Читайте також: «Години крові, болю та єднання». Як це – рятувати людей зі зруйнованого ракетним ударом будинку. Історія Антона Зіміна з Дніпра
«Дуже багато їх піарять, тільки мало з них толку. Є певні якісь групи, які вміють працювати, але більша частина — вони розпіарені», — Механік, командир взводу ІІ Інтернаціонального легіону оборони України.
Разом зі своїми хлопцями Мех готовий боронити українську землю до самої Перемоги.
«Вони всі чудово розуміють: якщо тут не зупинити ворога, то він піде далі й далі. Це не виключено, що буде, як Третій Рейх. Стараємось тримати їх на цьому рубежі», — Механік, командир взводу ІІ Інтернаціонального легіону оборони України.
Нагадаємо, американець покинув комфортне життя і захищає Україну від окупантів.
Також ШоТам розповідав, як бельгійський пілот закохався в Україну і волонтерить заради перемоги.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Протягом доби воїни ЗСУ відбили 48 ворожих атак на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.
«Противник зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. В епіцентрі бойових дій залишаються населені пункти Білогорівка, Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка. Підрозділи Сил оборони України було відбито 48 атак противника на зазначених напрямках», – йдеться в повідомленні.
Зазначається також, що авіація Сил оборони за добу завдала 5 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів.
«Наші ракетники та артилеристи протягом доби уразили 2 райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника, 1 склад боєприпасів та 2 склади пально-мастильних матеріалів ворога», – додають у Генштабі.
Нагадаємо, минулої доби воїни ЗСУ відбили 24 ворожі атаки на Донеччині та Луганщині.
Крім того, українські військові за допомогою безпілотника знищили замасковану російську РСЗВ БМ-21 «Град» поблизу тимчасово окупованого Донецька.
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Доступно.UA розробляє новий соціальний проєкт для підтримки людей, що постраждали від війни.
Про це повідомляє ШоТам.
Проєкт має на меті мотивувати осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни, повернутися до активного суспільного життя, попри виклики, пов’язані з інвалідністю. Надати їм психологічну підтримку, а також актуальну та чітку інформацію, яка допоможе з цими викликами впоратися: оформлення документів, реабілітація, працевлаштування тощо.
«Не всім щастить потрапити на реабілітацію за кордон, або отримати доступ до інформації щодо своєї інвалідності», – кажуть організатори.
Саме тому в межах кампанії за участю Олександра Будька буде створено три інформаційно-навчальні відеоролики про реабілітацію осіб, що отримали травми опорно-рухового апарату.

Засновники проєкту кажуть, що через емпатію глядача до головного героя, хочуть привернути увагу суспільства до важливої соціальної групи людей, які отримали поранення чи втратили кінцівки під час війни.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
«Завдяки таким ініціативам ми створюємо нове мислення, ламаємо стереотипи та допомагаємо зрозуміти одне одного в суспільстві. Відчуваю, що можу допомогти не тільки собі, а й іншим людям, які знаходяться у схожій ситуації, або ж їхні близькі», – ділиться Олександр Будько, головний герой інформаційної кампанії.

«Люди після повернення з фронту потребуватимуть підтримки, щонайменше в базових потребах активного соціального життя. Ми хочемо досягти максимального охоплення, щоб ветерани та інші особи, що постраждали від війни, а також їхні сім’ї мали повну обізнаність у тому, як їм діяти та де отримати підтримку, пов’язану з інвалідністю», – розповідає Дмитро Щебетюк, засновник ГО Доступно.UA та ідейний натхненник проєкту.
Довідка
Доступно.UA – неурядова організація, заснована в Україні у 2015 році, що займається моніторингом доступності українських міст. Організація має на меті нормалізацію сприйняття людей з інвалідністю суспільством, просування тренду архітектурної доступності в Україні та мотивацію людей до активного життя.
Дмитро Щебетюк – український громадський діяч, засновник організації «Доступно.UA», автор проєкту Рейтингу доступності міст України «Тостер», спортсмен, блогер, ведучий рубрики «Інклюзія» від «Телебачення Торонто».
Олександр Будько (позивний «Терен») – солдат, головний сержант взводу вогневої підтримки ІІ стрілецької роти 49-го окремого стрілецького батальйону Сухопутних військ ЗСУ (в/ч А4599). Втратив обидві ноги на ізюмському напрямку. Про свої військові будні та поранення військовий без прикрас пише в інстаграм-щоденнику, який читають понад 25 тисяч людей.
Нагадаємо, організація «Доступно.UA» розробляє новий проєкт для підтримки маломобільних груп населення та запускає інфокампанію про доступність в містах під час післявоєнної відбудови.
Фото надане ШоТам.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній призначив нового намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Ним став архімандрит Авраамій (Лотиш).
Про це йдеться на сайті ПЦУ.
Крім того, Епіфаній звернувся до уряду з проханням надати Києво-Печерській лаврі у складі ПЦУ приміщення для звершення богослужінь, проживання братії та монастирської діяльності.
Предстоятель ПЦУ сподівається, що держава допоможе захистити намісника й монастир «від можливих провокацій з боку прихильників московського патріархату».
У 2021 році Авраамій був архімандритом Української православної церкви московського патріархату, проте тепер вирішив приєднатися до ПЦУ. У своєму зверненні новий намісник Києво-Печерської лаври назвав це рішення складним, але «єдино правильним і канонічно виправданим».
Також у своєму зверненні Авраамій закликав братію залишитися у лаврі в складі ПЦУ.
«Слід чесно визнати – наш дотеперішній намісник і священноначаліє в особі митрополита і Синоду крок за кроком формували сумну ситуацію, в якій ми опинилися. Замість діалогу – закритість і погрози. Замість усвідомлення необхідності правдиво, щиро й остаточно розірвати підлеглість москві, що веде проти нас війну – туманні та половинчасті рішення і заяви, які кожен тлумачить, як бажає», – зазначив Авраамій.
Довідка
2 грудня 2022 року Свято-Успенську Києво-Печерську лавру офіційно зареєстрували як монастир у складі Православної церкви України. Цей крок, за словами представників ПЦУ, було зроблено з метою відновлення історичної справедливості та подолання наслідків неканонічного підпорядкування української святині владі Московському патріархату.
10 березня стало відомо, що Києво-Печерська лавра розірвала договір оренди із московським патріархатом. До кінця березня 2023 року священники УПЦ МП мають покинути Лавру.
Нагадаємо, синод ПЦУ 28 березня схвалив рішення утворити релігійну організацію у Почаївській лаврі, яка перебуває в оренді в УПЦ Московського патріархату.
Фото: pomisna.info.