Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Американець покинув комфортне життя і захищає Україну від окупантів (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Він покинув комфортне життя у США, бізнес та хобі, аби стати на захист України. ШоТам розповідає історію воїна-інтернаціоналіста Майкла, який дає відсіч російським окупантам пліч-о-пліч із українцями.

Майкл встиг побувати в запеклих боях і навіть полонити окупантів. Колись він захоплювався туризмом і спортом, а також здобував ліцензію рієлтора.

Поставив життя на паузу

Однак усе своє життя поставив на паузу, коли побачив, що росіяни коять в Україні. Рідні та близькі відмовляли його їхати до України, але Майкл вирішив, що має бути тут.

Я бачив у новинах по телебаченню відеозаписи обстрілів. Як невинні цивільні люди гинуть через дії росіян. Я бачив, як жінкам і молодим хлопцям, які не вміли воювати, давали автомати Калашникова. І вони йшли на війну. Я тоді подумав собі: «Я ж професіонал», — Майкл, воїн Інтернаціонального легіону ЗСУ.

Маючи досвід бойових дій в Афганістані, він одразу примкнув до інтернаціонального легіону. На фронті Майкл, який до того воював із талібами, побачив, що їх відрізняє від росіян.

«По-перше, вогнева потужність. У росіян вона набагато більша. Крім того, росіяни воюють у військовій формі. А таліби після бою розчинялися серед цивільних. І росіяни насправді здаються в полон. А таліби не здавалися», — Майкл, воїн Інтернаціонального легіону ЗСУ.

Але Майкл відзначає й те, що поєднує талібів і росіян: це тероризм.

«Я б сказав, що їхню тактику можна назвати негідною. Завжди, коли вони відступають та програють, вони знищують усе, розкидають міни, і вони вбивають усіх, зокрема цивільних. Мені це не подобається. Вони вбивають невинних людей. Це не воєнна тактика», — Майкл, воїн Інтернаціонального легіону ЗСУ.

Один із боїв міг стати фатальним

Один із боїв міг стати для Майкла останнім: він був сильно поранений. Уже готувався до смерті, але сподівався врятувати побратима: накрив його собою. Обидва вижили. Та пізніше Майкла важко поранило осколками міни.

Читайте такожВолонтери – нові лідери. Як об’єднати сотні людей однією метою? Кейс Координаційного центру УАЛ

«Я вже був готовий попросити товариша добити мене. Але я християнин, тому подумав: “Не роби цього, не можна цього робити. Ти ж знаєш, куди ти потрапиш, якщо зробиш це!”», — Майкл, воїн Інтернаціонального легіону ЗСУ.

Однак завдяки молитвам та українським лікарям він знову став на ноги. Після пережитого Майкл хоче й далі служити і тренувати недосвідчених бійців.

А також зізнається: його підкорила Україна та незламність її народу.

Я люблю Україну. Я дуже її люблю. Найбільше я люблю в українцях їхній дух: не відступати і не ламатися. Їхній ворог величезний, але вони відмовляються відступати. Я захоплююсь цим, — Майкл, воїн Інтернаціонального легіону ЗСУ.

Нагадаємо, як мільйонер став волонтером під час війни і на Лексусі рятував людей.

Також з’явилася перша жінка-капелан, яка їздить до захисників на «нуль».

Суспільство

«Київстар» приєднався до Системи BankID НБУ. Що зміниться

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Мобільний оператор «Київстар» підключився до Системи BankID НБУ.

Про це повідомляє НБУ.

Зазначається, що тепер, використовуючи Систему BankID НБУ, абоненти передплаченого зв’язку Київстар у мобільному додатку «Мій Київстар» зможуть пройти ідентифікацію для переходу на контрактну форму обслуговування.

«Перехід на контрактну форму обслуговування або реєстрація мобільного номера є найдієвішим захистом SIM-карти абонента від шахрайства», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Абонентам для отримання послуги з переходу на контрактну форму обслуговування більше не обов’язково йти до фірмового магазину оператора з документами, що засвідчують особу. Усе це можна зробити онлайн, маючи рахунок в одному з 39 банків, що є учасниками Системи BankID НБУ.

У компанїі нагадали, що з 2021 року в магазинах Київстару можна використовувати документи в додатку «Дія» для оформлення контрактного обслуговування.

Про BankID

BankID – це спосіб електронної автентифікації громадян за допомогою їхніх даних в банку, де вони обслуговуються.

Щоразу, коли людина хоче скористатися електронною послугою, портал формує електронний запит до банку, де вона є клієнтом, для отримання її персональних даних. Це може бути ПІБ, паспорт, ІНН, адреса, електронна пошта та інші дані – залежно від порядку надання конкретної електронної послуги. На підставі отриманих даних і проводять електронну автентифікацію громадянина.

Нагадаємо, команда Мінцифри бачить варіанти використання ChatGPT в «Дії» і вже впроваджує їх. 

Крім того, у Луцьку відкрили центр Дія.Бізнес, де місцеві підприємці можуть отримати безоплатні консультації та іншу допомогу для розвитку власної справи.

Фото: bank.gov.ua

Читати далі

Суспільство

Петиція про створення Пантеону Героїв у Києві набрала необхідну кількість голосів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Петиція про створення у Києві Пантеону Героїв на Аскольдовій Могилі за менш ніж чотири дні набрала понад 25 тисяч голосів. Тепер її має розглянути президент.

Про це повідомляє ШоТам.

Авторка петиції – українська парамедикиня, доброволиця і наречена загиблого комбата Да Вінчі Аліна Михайлова. За її словами, саме Аскольдова могила має стати місцем вшанування пам’яті видатних героїв української історії.

«Тут мають бути визначні діячі сучасності. Тут мають бути визначні діячі минулого, що дивляться на нас з неба: Іван Мазепа, Степан Бандера, Андрій Мельник, Євген Коновалець, Симон Петлюра, Павло Скоропадський і багато інших. Тут будуть і Герої майбутнього, натхнені нашим прикладом», – пояснює Михайлова.

Читайте також: Місце сили та єднання. Навіщо нам Пантеон Героїв на Аскольдовій могилі

Водночас авторка петиції наголошує, що це потужна і кропітка робота, яка триватиме не один рік і має залучити всіх громадян України. Зокрема чиновників, істориків, дипломатів, ветеранів та активістів.

«Усіх громадян України, що виживуть і пронесуть цю пам’ять крізь усе своє життя. Звичайно, цей процес потребує широкої національної дискусії і консенсусу. Він не має спускатись згори. Він не має бути проєктом однієї людини. Але він точно має відбутись, і це вже не предмет дискусії», – додає Аліна Михайлова.

Нагадаємо, на сайті Київської міської ради з’явилась петиція про перейменування однієї з вулиць Києва на честь Дмитра Коцюбайла («Да Вінчі»).

Крім того, петиція із закликом розробити і впровадити програму щодо збереження річки Рось набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів. За порятунок річки боровся загиблий на війні активіст Олег Собченко.

Фото: wikipedia.org.

Читати далі

Суспільство

Україна повернула сімох дітей, примусово вивезених окупантами із Херсонщини

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Україна повернула на батьківщину сімох дітей із Херсонської області, яких силоміць вивезла російська окупаційна влада у жовтні 2022 року.

Про це повідомили у  пресслужбі Херсонської обласної військової адміністрації.

«Семеро дітей із Херсонщини, що майже пів року були в розлуці з рідними, нарешті прибули на свою землю, звільнену від ворога. Ще в жовтні минулого року загарбники примусово відправили маленьких українців у Євпаторію, нібито на “оздоровлення” у дитячий табір», — йдеться у повідомленні.

Як зазначено, дітей вдалося повернути завдяки зусиллям волонтерів БФ Save Ukraine.

Читайте такожНавіщо продавати державні порти? А заводи? Хіба це не зрада? 15 наївних питань про приватизацію. Відповідає ФДМУ

Нагадаємо, кілька днів тому до України повернули 18 дітей, яких росіяни вивезли з окупованих територій до Криму та РФ.

Фото: t.me/khersonskaODA.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство3 дні тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство3 дні тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство4 дні тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...