Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як у 23 роки стати керуючою готелем Reikartz? Досвід Карини Ходіс

Стати заступницею керуючого найбільшої мережі готелів в Україні Reikartz у 23 роки? А чому б і ні? Карина Ходіс не з чуток знає, як це

Коментарі

Партнерський матеріал

Опубліковано

Стати заступницею керуючого найбільшої мережі готелів в Україні Reikartz у 23 роки? А чому б і ні? Карина Ходіс не з чуток знає, як це зробити. Дівчина вже рік працює в найкрасивішому місці Карпат — Яремче. Карина довгий час перебивалась заробітками за кордоном, була і офіціанткою, і аніматоркою, але вирішила знайти роботу в Україні. У цьому їй допомогла програма “Почни кар’єру з Reikartz”, яка є партнером “Пакту заради молоді 2020”. Карині вдалось вирости з адміністраторки ресторану до заступниці керуючого готелем в Яремче, де вона вже рік успішно працює. Дівчина переконана, що знайти гідну роботу в Україні можливо, головне щось для цього робити.

Карина Ходіс

Карина Ходіс

Родом з Полтави. Навчалась в Полтавському університеті економіки та торгівлі, спеціальність – “готельно-ресторанний бізнес”. Потрапила на курс “Почни кар’єру з Reikartz” у 2019 році. Проходила стажування в Житомирі. Отримала роботу адміністратором ресторану у Вінниці. Зараз на посаді заступниці керуючого готелем в Reikartz Станіславський в Яремче.

Довідка.
Український Пакт заради молоді-2020 – це ініціатива, що об’єднує зусилля компаній, держави та освіти заради працевлаштування молоді. Ініціативу заснували Центр “Розвиток КСВ”, Міністерство молоді та спорту України та Фонд ООН у галузі народонаселення у 2016 році в рамках Європейського пакту заради молоді. За 4 роки роботи Пакту до нього приєдналось 146 компаній з 20 міст України, такі як lifecell, Укрсиббанк, АШАН, Coca-Cola, Reikartz. Роботодавці спільно зобов’язались до 2020 року сприяти створенню мінімум 700 партнерств між бізнесом та освітнім сектором, забезпечити 50 000 місць для стажування та першої роботи молоді, а також створити умови для забезпечення 1000 молодих людей менторською підтримкою з питань побудови кар’єри. За чотири роки роботи Пакту було забезпечено 42282 місць для стажування та першої роботи молоді, 2783 молодих людей заручились менторською підтримкою та створено 667 партнерств між бізнесом та освітнім сектором.

За кордоном зіштовхнулась з расизмом і повернулась в Україну

Перша моя робота була ще у 18 років — поїхала на літнє стажування в Туреччину, а потім майже півтора року працювала офіціанткою в казино на Кіпрі. Я вам скажу, що це такий специфічний досвід, я б назвала його школою життя. Там була просто неймовірна спека, а працювати доводилось 16 годин і 10 днів підряд. Так, хтось може сказати класно працювати на острові біля моря. Але після 16-годинного робочого дня просто не відчуваєш ніг, про яке море може йти мова. Така робота є важкою, коли ти в цій країні чужий. А заробітчанам і платити менше можна. 

Хоча, я трохи там підучила мову – знала англійську і трохи турецьку. Але якщо ти починаєш показувати характер роботодавцю і розказувати, що ти погоджувалась не на такі умови і так працювати не будеш — ставлення до тебе взагалі погане. А якщо захворіла — це взагалі катастрофа. По-перше, ти не можеш лікарю нормально пояснити що в тебе болить, через мовний бар’єр. А по-друге, знаєте, всюди є расисти, і коли я приїхала з високою температурою в лікарню і там дізнались, що я іноземка, то почула у свою адресу: “Чого прийшла? Ти ж приїхала працювати — йди працюй”.

Читайте також: Закінчив університет і одразу став керівником. Як Антон Синицький став менеджером-керівником в компанії “АШАН”

І після таких ситуацій та всіх цих моїх поїздок дуже захотілось додому, в Україну. У мене є багато знайомих, які розказують як класно працювати за кордоном і платять гарно, але тут і стіни рідні, і люди свої, і набагато комфортніше. Просто я вважаю, що можна будувати кар’єру в Україні. Наша країна прекрасна і тут можна жити так, як тобі хочеться, головне — щось робити для цього, а не сидіти на місці та розмірковувати як усе погано. А їхати заробляти за кордон, щоб потім половину грошей витратити на лікування, бо то спина болить, то руки, то ноги після тяжкої праці — не мій варіант.

Після повернення в Україну я влаштувалась на роботу в контакт-центр Нової Пошти. Але потім захотілось все ж таки працювати за спеціальністю, я ж не даремно навчалась в університеті.

Як проходить стажування в Reikartz

Я почула про проєкт “Почни кар’єру з Reikartz” і вирішила спробувати. Це було таке 100% попадання. Я дізналась про програму з work.ua, але ще інформацію про курс чи вакансії можна знайти у соціальних мережах готелю або на сайті

Сам курс триває близько 5 тижнів, спочатку перші вступні два дні проходять в центральному офісі в місті Києві, тобто кандидатів ми збираємо зі всієї України. Попередній відбір вони проходять в дистанційній формі – онлайн-інтерв’ю. Потім ми зустрічаємось з ними на два перші дні в центральному офісі, де проводимо тренінги, рольові ігри, стресові ситуації

Ірина Магалецька

Ірина Магалецька

керівниця відділу навчання Reikartz Hotel Group

І в мене було 3 співбесіди, які я пройшла успішно і мене взяли на стажування, яке проходило в Житомирі. Спочатку я прийшла на посаду адміністратора барів та ресторанів. І після навчання влаштувалась на цю ж посаду у Вінниці.

Карина Ходіс

За цей місяць стажування дається повноцінна база знань: повністю посадова інструкція, з чим працювати, як працювати, є наставники, які всьому навчають. У мене була база вже мого досвіду з університету, певні знання, але стажування дає дуже багато інформації. Кожна посада має свій стажувальний чек-лист, де чітко прописано що і в який день вивчаєш та яку практичну частину проходиш. От я вчила як організовувати банкети. Наставник всьому навчає, але організацію віддає в мої руки. Обов’язково весь процес контролюється, бо навчання не має впливати на комфорт гостей і рівень обслуговування. У мене був місяць стажування і раз на тиждень адміністратор ресторану, в якому я стажувалась, проводила мені такий брейншторм.

Навчання поділяється на два дні практики і чотири тижні стажування. За ці два дні ми вивчаємо яка сфера людині ближче і тоді відправляємо її для стажування в різні готелі нашої мережі по всій Україні. Там, де гарна база для навчання, там де є сильні наставники для навчання, ментори для навчання. І знов-таки в них є теоретична частина і є практична частина. По завершенню всі проходять  тестування онлайн і усне інтерв’ю на те наскільки вдалося освоїти пласт знань який ми давали.

Ірина Магалецька

Ірина Магалецька

керівниця відділу навчання Reikartz Hotel Group

І потім коли закінчується стажування – проводиться атестація. Ставляться будь-які запитання по роботі і якщо складаєш – отримаєш роботу. Все залежить від того наскільки чітко ти розумієш як працювати і як багато досвіду отримав за цей місяць. Бо під час стажування можна сидіти, просто читати, нічого не робити, а можна пробувати, намагатися брати на себе якусь відповідальність.

Побачила гори і заплакала

Я вже майже рік працюю адміністраторкою в готелі Reikartz в Яремче. Пам’ятаю, як вперше сюди приїхала, мене забрав трансфер і я стояла з валізами і дивилась на всю цю красу навколо. Знаєте, я розплакалась.

Готель Reikartz в Яремче

Спочатку я приїхала сюди тільки на місяць на посаду адміністраторки ресторану. Проєкт “Почни кар’єру з Reikartz” шукають співробітників, в тому числі, які мобільні та готові до переїздів. Пропрацювавши в Яремче, мені тут сподобалось, я обросла знайомствами і захотіла залишитись. А потім мені запропонували підвищення, бо колишня заступниця керуючого переїхала в Київ. Як так швидко отримала підвищення? Я вважаю, що якщо сидіти на одному місці, то важко чогось досягнути. Я постійно навчаюсь, дізнаюсь щось нове – чи то про хаускіпінгу, чи про те як працює рецепція. Якщо ти кожного дня робиш хоча б трохи більше, ніж вчора, то рано чи пізно прийдеш до успіху. Я так сама живу і такого ж чекаю від своїх колег і підлеглих.

Читайте також: Де знайти роботу без досвіду? Історія студентки, яка стала економісткою у головному офісі UKRSIBBANK

У мене купа обов’язків — я відповідаю за роботу ресторану, рецепції, хаускіпінгу. От керуюча займається операційною системою більше, а я – персоналом. Роблю графіки, відповідаю за медичні книжки та своєчасне проходження медогляду. А також на мені організація банкетів чи будь-яких заходів та вирішення конфліктних ситуацій з гостями. Але головний обов’язок — створити комфортні умови для гостей.

“Я повністю відповідаю за роботу ресторану, рецепції, хаускіпінгу”. – Карина Ходіс

Учасники та учасниці, які успішно проходять всі етап проєкту “Почни кар’єру з Reikartz” отримують пропозицію на оплачуване стажування, і будуть мати можливість працювати в Reikartz Hotel Group на одній з відкритих позицій: співробітник керуючої компанії / готелю, заступник керуючого готелем, співробітник служби ресторанного сервісу, співробітник відділу продажів, співробітник відділу маркетингу, проєктні роботи. Ми шукаємо кандидатів, як для роботи в офісі, так і готових до переїзду і до тривалих відряджень в інші міста України.

Ірина Магалецька

Ірина Магалецька

керівниця відділу навчання Reikartz Hotel Group

Готель пропонує максимально комфортні умови для співробітників. От зараз я проживаю і харчуюсь повністю в готелі.

80% учасників програми  – працевлаштовані

Щоб влаштуватись на роботу в готель, не обов’язкова профільна освіта. Вона повинна бути лише тоді, коли людина претендує на посаду керівника. Але навчатись можна піти в будь-якому віці. Загалом, у нас немає жорстких вимог. От я люблю наймати працівників без досвіду, бо це класно навчати чомусь. Особисто мені було приємно, коли дали шанс навчатись, досягти більшого і стати конкурентоспроможним співробітником на ринку праці. І це великий плюс компанії. У цьому допомагає і співпраця з Пактом, адже круто, коли роботодавці готові наймати молодь без досвіду і вирощувати спеціалістів.

Наша компанія спрямована на те, щоб шукати талановиту молодь і допомагати їм знайти своє місце в нашій країні. Ми вже два роки є підписантами Пакту, тому ми разом реалізовуємо ці цілі. От у програмі “Почти кар’єру з Reikartz” ми працевлаштовуємо десь 80% учасників. Наразі в компанії досить багато людей на різних абсолютно посадах, в різних містах, і в центральному офісі, і в готелях, і ресторанах, які починали саме з програми.

Ірина Магалецька

Ірина Магалецька

керівниця відділу навчання Reikartz Hotel Group

“Пакт було створено, щоб об’єднати роботодавців та показувати молоді, що всі можливості для неї відкриті. Ми формуємо сприятливе середовище, яке дає молоді привід повертатися із за кордону та реалізувати себе в Україні” – Тарас Деркач, координатор Пакту заради молоді, Центр “Розвиток КСВ”

Читайте також: “В інтернаті мені забороняли вступати до вишу – і я втекла”. Як біглянці з ДНР вдалось отримати вищу освіту та престижну роботу в “Кока-Кола

“UNFPA Україна має молодіжну програму, в рамках якої ми багато уваги приділяємо саме питанням розвитку навичок та працевлаштування молодих людей. З 2016 року спільно із нашими партнерами підтримуємо ініціативу “Пакт заради молоді-2020”. Це дієвий інструмент, який допомагає об’єднати роботодавців-навчальні заклади та молодь. За цей час ми налагодили більше 600 партнерств. Для нас це, в першу чергу, інвестиція в сталий розвиток України та можливості для молодих людей працювати і розвиватися в Україні” – Людмила Шевцова, радниця з питань молоді та ВІЛ в UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення.  

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі