Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
9890ad7c73 e1559840134993 9890ad7c73 e1559840134993

Економіка і бізнес

Як створити власне рекламне агенство: поради від 17-річного директора з п’ятирічним досвідом

Опубліковано

Робочий день Дмитра Макарова, директора рекламного агентства ZLODEI, починається з 7.00, вартість послуг ZLODEI стартує від 10 тисяч доларів, а в бізнесі Дмитро з 12 років.

По дорозі з однієї ділової зустрічі на іншу розповів “ШоТам”:

  • кого в першу чергу треба наймати, коли відкриваєте рекламне агентство;
  • ризики роботи з блогерами;
  • чому вам в штат потрібні перспективні початківці, а не профі.

Читайте також: Продати через Instagram. Що спрацює, а від чого варто відмовитись

З досвідом стали більш агресивними

Зараз мені 17 років. З 12 років я був співвласником PRIES GAMING – найбільшої в Європі кіберспортивної організації. Приблизно тоді ж  з’явилась ідея відкрити рекламне агентство.

З самого початку вдалось залучити 50 тисяч доларів від приватного інвестора. Це був добрий знайомий мого партнера по бізнесу Саші Довженка.

Інвестиція була зроблена чисто на довірі до Саші і після того, як я себе показав як відповідальна людина.

Зараз працюємо через Youtube та соцмережі з такими рекламодавцями, як UKLON, X-BET, PARIMATCH, BODO.UA.

Сьогоднішня версія агентства ZLODEI відрізняється від початкової версії практично усім. Ми досі експериментуємо зі структурою, форматами роботи, результатами – навіть типами ведення бізнесу.

Тоді ми були новачками, яким всі намагалися допомогти, і ми з усіма дружили. Зараз нам доводиться бути більш агресивними.

Не беріть профі в команду

Є два напрями роботи рекламного агентства: агентство повного циклу (усі кейси розробляються “під ключ”) та таке, що спеціалізується на одному або декількох видах виготовлення реклами та продажу в оренду рекламних площ.

Читайте також: Купити готовий бізнес: як на франшизі заробити грошей

Для старту роботи рекламного агентства повного циклу у більш-менш спокійному режимі сьогодні знадобиться тисяч 100 доларів. Це цифра для рекламного агентства з невеликим штатом.

Як швидко окупилися мої вкладення в бізнес? Про цифри я не кажу принципово.

Скажімо так, через рік існування компанії ми продали частку за ціною в 5 разів вищою, ніж на початку.

Дмитро вважає: чим менше людей у команді, тим кращими будуть результати

Для старту достатньо п’ятьох людей – команди менеджерів, яка готова шукати вихід з будь-якої ситуації, вирішити умовно будь-яке питання і навчитися чому завгодно.

Ми у ZLODEI ростили таких менеджерів самі.

Спершу це були наші з Сашком знайомі, друзі знайомих, також всіх набирали по оголошенню.

Перебір, щоправда, був в перший місяць невеликий, але ми нікого не звільняли. І був перебір на початку 2018 року, коли ми набрали близько 70 осіб, дуже багато рекламних напрямків відразу взяти було великою помилкою.

Я дуже радий, що ми не взяли тоді готових фахівців. Хоча нам це коштувало і втрачених клієнтів, і грошей.

Через два роки я можу сказати, що це було того варте – у мене команда, на яку я можу цілком покластись і які готові проводити по 40-50 годин в офісі, якщо у нас великий тендер. Сьогодні менеджер отримує 50% з прибутку компанії від кейсу.

Аби працювати з бізнес-гігантами, не треба крутого портфоліо

Щоби отримати в партнери компанію “Київстар”, мені достатньо було написати на сторінку Facebook Петру Чернишову, тодішньому директору компанії. Мовляв, ми прикольні хлопці і хочемо співпрацювати, робимо те-то і те-то. Він мене запитав, чи абонент я “Київстару”, я завдяки щасливому випадку ним виявився. І так з’явився кейс “Гадженуті

Тобто так званих холодних дзвінків та цікавої ідеї достатньо для того, аби працювати з великими компаніями.

Але врахуйте, що великі компанії – ці наші місцеві гіганти – мають у своєму розпорядженні ну реально смішні бюджети. Є багато маленьких стартапів набагато менших компаній, з якими працювати вигідніше і цікавіше.

Великого портфоліо не потрібно, аби працювати з великими компаніями. Тільки цікава ідея та наполегливість, каже Макаров

Проблема українського ринку в тому, що всі хочуть дуже серйозної роботи за дуже малу грошову винагороду.

Тому раджу співпрацювати з зарубіжними компаніями. Вони тверезо оцінюють, що повинні отримати за ті гроші, які виділяють. Скажімо так, ключові показники ефективності адекватні.

5000 блогерів: Втратив популярність – втратив “топовість”

П’ятитисячну базу блогерів напрацьовували точно так же, як і портфоліо. Це “холодні” контакти. І дзвінки, і нетворкінг – “діставали” блогерів на різноманітних заходах.

Серед топових блогерів ми працюємо з усіма – не тільки українськими, а й світового масштабу.

Відстежуємо їх сторінки: як тільки популярність падає, і блогер вже не топовий, і, відповідно, розцінки на його послуги менші. Механізми відстеження ефективності у нас внутрішні і відбуваються 50 на 50 – і в ручному режимі, і за допомогою автоматичних інструментів.

Сьогодні агентство ZLODEI співпрацює з п’ятьма тисячами блогерів. Серед них – зірки світового масштабу

Головна відмінність між нами і конкурентами – в тому, що ми перші змогли клієнтів орієнтувати на результат. Із допомогою власноруч розроблених інструментів та експертизи ми можемо його гарантувати.

Коли ж клієнт не отримує того результату, який хотів, ми йому це компенсуємо або грошима, або додатковими розміщеннями.

На ненадійних блогерах втратив більше 50 тисяч доларів

Буває таке, що клієнти самостійно виходять на блогерів і намагаються з ними співпрацювати. Недоліки такої співпраці, в першу чергу, у надійності роботи з ними.

По-друге, клієнт робить вибір, грунтуючись на особистих симпатіях.

“Мені здається, що його дивиться наша аудиторія” – як правило, помилкове твердження. Тому що робота з блогерами, як і з будь-якою рекламною площею – це робота з даними.

Ми зробили понад 50 тисяч рекламних розміщень, і знаємо, якого блогера використовувати найбільш ефективно. А клієнт покладається на якусь інтуїцію, яка підводить його завжди.

Окрім того, блогери кидають на гроші. Спершу ми думали, що це наш менталітет і так роблять тільки місцеві, але кидають на гроші всі: і американці, і азіати.

Будь-хто може зробити роботу абсолютно неякісно, ​порушити дедлайни, взагалі не виконати замовлення. Таким чином ми втратили близько 50 тисяч доларів.

Агентство багато блогерів кидали на гроші. Але більшості не має сенсу це робити, бо співпраця зі ZLODEI – їх постійний заробіток

Але більшості немає сенсу кинути нас на одну роботу, коли вони вже 2 роки стабільно заробляють з нами гроші.

Як залучити зірку до реклами без витрат? Ніяк. Бартер їм, здебільшого, не цікавий. Хіба що дасте йому частку в своєму бізнесі – у нас вже були такі випадки.

Орієнтація на результат – це головне

Це кредо нашої компанії і саме це головне у рекламному бізнесі. А, окрім цього, є ще кілька порад з власного досвіду.  

1) Фінансовий облік. Коли відкриватиметеся, найпершим співробітником шукайте кваліфікованого, дорогого фінансового експерта. Тому що потім у вас будуть дуже великі проблеми.

Читайте також: Українська компанія, що судиться з Apple, виграла суперечку

Операційний бізнес має дуже багато доходів-витрат, на основі яких робляться висновки: заробляєш ти гроші чи втрачаєш. Ми свого часу так заплуталися на суму 50 тисяч доларів. Плутанина спричинила дуже складний період, і команді реально не вистачало грошей.

2) Не набирати багато людей – менше, але результативніше.

У нас утворилась дуже класна команда. Ми цих людей вирощували самостійно, не брали дорогезних профі.

До нас прийшли люди, які заробляли 200-300 доларів, а зараз заробляють тисячі.

У нас лояльна і комфортна робоча атмосфера для співробітників, і ми отримуємо таке ж ставлення у відповідь. Коли працюємо над великим тендером, вони готові проводити в офісі по 40-50 годин поспіль, аби зробити роботу якнайкраще.

3) Репутація – це найдорожче, що є у будь-якій сервісній компанії. Залишайте всіх клієнтів задоволеними.

На шляху будь-якого бізнесу є скривджені клієнти, невдалі замовлення. Через їх “підривну” діяльність компанія отримує моментальний удар, і ти втрачаєш набагато більше грошей, ніж якби домовилися мирно. Тому завжди розходьтеся з ними в мирних відносинах – навіть якщо це буде дорого коштувати або взагалі доведеться взяти кредит.

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі