Суспільство
Як росіяни хотіли привласнити українські породи собак (ВІДЕО)
А ви знали, що наші горе-сусіди привласнили собі не лише українські території й культуру, а навіть… породи собак! Загалом є аж чотири українські породи, але дві з них імперці перейменували на свій лад!
Так українська вівчарка перетворилася на «южнорусскую», а український хорт – на «русскую хортую борзую». Утім, ще дві породи, виведені в Україні, їм вкрасти, на щастя, не вдалося.
Про українські породи песиків розповідає ШоТам.
Український хорт
Більшовики нищили цих песиків разом із господарями! Але порода вижила. Український хорт – міцний біговий собака, на якого в’їлися червоні.
«Хорти були оголошені панськими собаками, тобто класово ворожим елементом, і заборонені. Що робили більшовики? Вони просто вішали хортів на подвір’ї разом із їхніми господарями», — розповідає Михайло Литвиненко, лікар-ветеринар.
Дивіться відео: Український бренд відшиває комбінезони для песиків і допомагає ЗСУ
Вважають, що хортів вивели з нині вимерлих кримської і гірської порід. А їхні предки, хортоподібні пси, були священними тваринами у скіфів.
Росіяни ж тих хортів, яких не вбили, привласнили і назвали «русская хортая борзая». Але хорт не єдина українська порода, яку в нас украли.
Кундель-степовик
Ще є українська вівчарка або кундель-степовик.
«Собак цієї породи розводили в українських степах і Криму ще в далекі-далекі часи, їхнім предком вважається половецький собака або ще його називали “чабанський барак”, або просто “кудлатий собака”», — Михайло Литвиненко, лікар-ветеринар.
Цю породу ще називали кримською або татарською. Але в 19 столітті вона раптом стала «южнорусской». Кунделів теж нищили після революції 1917, породу насилу врятували.
Карпатський гончак
Ще одна давня українська порода – карпатський гончак. На щастя, до цих песиків сусіди-імперці не дісталися.
Одіс
Як не дісталися і до одіса – унікальної породи, яку вивели одеські кінологи. Одіс означає одеський домашній ідеальний собака.
«Вона має гарне здоров’я, міцну нервову систему, доброзичлива, товариська як із людьми, так і з іншими тваринами, невибаглива в утриманні і чудово дресирується», — Михайло Литвиненко, лікар-ветеринар.
Ось такі вони – українські песики. Пізнаємо своє і пишаємось!
Нагадаємо, в Україні стартували зйомки фільму «Війна очима тварин».
Також ми повідомляли, що в Україні створили ініціативу для допомоги чотирилапим під час війни.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі