Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
8 1 8 1

Суспільство

Як роботи закарпатської майстрині успішно поширюються в країнах ЄС

Опубліковано

Ужгородська майстриня Вікторія Петах виготовляє милі гачковані іграшки й уже рік успішно відправляє свої вироби у країни ЄС і навіть далі – до США, Австралії, Індії. Про це повідомляє портал “ПРОЗАХІД”.

Вона розповіла, як розпочала свою справу, поділилась інтернет-ресурсами для хенд-мейдерів та дала поради початківцям.

“Головним інтернет-майданчиком для мене та дуже багатьох інших хенд-мейдерів по всьому світу є американський сайт “Etsy”, на якому свої вироби пропонують понад 33 мільйони майстрів, – розповідає Вікторія. – Зрозуміло, що це шалена конкуренція, але і дуже великі можливості. Якщо ви пропонуєте щось справді оригінальне та якісне, то обов’язково знайдете свого покупця. Але для цього потрібно багато уваги приділяти і просуванню своїх виробів. Не можна просто виставити абиякі фотографії без опису і чекати, що завтра в тебе з’являться сотні клієнтів. Нині це працює не так. Клієнт обирає перш за все очима, тому якщо ви виконали першу умову, тобто маєте на продаж щось актуальне та оригінальне, друга обов’язкова умова – гарні фото. Без красивих світлин ви річ не продасте, тому читайте поради, дивіться відеоуроки, вчіться фотографувати свої вироби так, аби показати їх максимально вигідно.

Що рекомендує майстриня?

“Коли є красиві фотографії, їх треба ще й гарно описати, надати клієнтові коротку, але насичену інформацію про ваш виріб. Багато хто з українських хенд-мейдерів пасує перед тим, що з клієнтами на міжнародному майданчику потрібно переписуватися англійською мовою. Так, налаштуйтеся на те, що клієнти задаватимуть вам уточнюючі питання, на якій чекатимуть відповіді, тож спілкування англійською не уникнути. Наприклад, мені у цьому допомагає чоловік, який добре володіє англійською” – наголошує Вікторія.

Як знайшла перших іноземних клієнтів?

До Вікторії перші закордонні клієнти прийшли вже через два тижні після реєстрації на сайті “Etsy”. Майстриня це пояснює актуальністю своїх виробів, бо для діток подарунків зазвичай не шкодують, та й приводів подарувати щось для дитини є цілорічно багато.

Читайте також: Ужгородська майстриня виробляє ексклюзивний зефір

Найактивнішими у пошуку подарунків ручної роботи є, як правило, американці, а в Європі – британці та німці. Вікторія переконана, що хенд-мейд для українок цілком може стати прибутковим бізнесом, якщо займатися ним серйозно, наприклад, знайти помічника, котрий візьме на себе велику частину роботи з соцмережами, спеціалізованими сайтами, спілкуванням із клієнтами, упаковкою, відправкою на пошті тощо.

Чого хочуть покупці?

“Знаєте, чого найбільше хочуть клієнти від хенд-мейд виробу? Індивідуального підходу, – веде далі Вікторія Петах. – Наприклад, якщо в мене замовляють ляльку, то на ній має бути ім’я дитини, якій цю ляльку планують подарувати. Якщо замовляють, до прикладу, м’яку корівку, то хочуть схожу на ту, що живе на їхній фермі. Також багато хто за кордоном шукає подарунки спеціально до свят, тому потрібно залежно від сезону пропонувати актуальні вироби. Будьте також готовими виконувати фантазії клієнта, наприклад, до Хеловіну мені замовили виготовити брязкальце у вигляді келиху мартіні з оливкою, бо у дитини мав бути костюм Джеймса Бонда. Це було дивно, але я спробувала і навіть сама приємно здивувалася результату”.

Які є складнощі виходу бізнесу на міжнародний ринок?

Усі українські хенд-мейдери мають одну спільну проблему – електронну платіжну систему “PayPal”, точніше, її відсутність в Україні.

“PayPal” – глобальна електронна платіжна система, з якою працюють найбільші сайти, у тому числі і з продажів хенд-мейду, – “Etsy”, “Amazon”, “eBay” тощо. Аби мати змогу таки отримати винагороду за продані роботи, українські майстрині змушені користуватися послугами фірм-посередників, котрі за певний відсоток обіцяють легалізувати гроші, сплачені закордонними покупцями через систему “PayPal”.

Читайте також: Переселенка зробила з нуля бізнес на дизайнерських пряниках

Відсоток цей немалий – від 5-ти до 10% вартості товару. У результаті, сплативши спеціалізованим сайтам за розміщення товару (наприклад, “Etsy” за кожну одиницю розміщеного на сайті виробу просить 20 центів), сплативши “PayPal”, а потім ще й фірмі-посереднику, хенд-мейдер втрачає кілька доларів свого прибутку.

Багатьох українських майстрів і майстринь такі труднощі відлякують, але так само багатьом вдається поєднати свої творчі таланти з отаким менеджментом і бухгалтерією, винагородою же стає можливість займатися улюбленою справою і отримувати за це пристойну винагороду.

Як розповідалося раніше,переселенка з Горлівки перетворила давнє хобі – в’язання – у власну справу, виграла два гранти на обладнання і відкрила власний магазин, де продає вироби ручної роботи.

Суспільство

Українська продюсерка створила музичний супровід для кампейну Nike

Опубліковано


Українська музична продюсерка Nastya Vogan створила музичний супровід для кампанії Nike Lunar Roam, яку Nike та ритейлер solebox представили у грудні 2023 року. Згідно з матеріалами видання, Nastya була запрошена приєднатися до проєкту режисеркою Анною ван де Вельде, яка також відповідала за створення кампанії.

Про це повідомляє DTF Magazine.

Вона зазначила, що цікавить її вміння режисерки поєднувати дивне і сильне, а також передавати повідомлення незалежно від того, чи є це комерційна або художня робота.

Кампанія була знята в космічному стилі, який відображає назву кросівок Lunar Roam (“Місячна подорож”). У музичному супроводі Nastya створила футуристичний звук, який відтворює візуальну концепцію кампанії.

Читайте також: Мій голос відбудовує: на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії, деталі

“Я уявляла, як це гуляти по поверхні місяця і відчувати змінену гравітацію. Музика чудово доповнює цю уявну картину, створюючи гіперреальні звукові пейзажі”, – пояснила Nastya Vogan.

Nike Lunar Roam – це нова версія оригінальних бігових кросівок Lunaracer, що вперше з’явилися у 2008 році. Оновлені Nike Lunar Roam мають текстильний верх з провітрюванням і додаткову підтримку стопи збоку.

Нагадаємо, TAF Drones запускає Defence Tech кластер Innovation Hub для реалізації «гаражних» інновацій на фронті.

Фото: DTF Magazine

Читати далі

Суспільство

«Лісова пісня» Лесі Українки вийшла італійською

Опубліковано

П’єса-феєрія Лесі Українки «Лісова пісня» (Il canto della foresta) вийшла італійською мовою. Книжка вийшла друком в серії Oscar Classici у найбільшому італійському видавництві Mondadori.

Про це повідомила публіцистка і перекладачка книжки Ярина Груша.

«Це посприяє відповідному розголосу навколо видання, адже саме там місце шедевра Лесі Українки», — зазначила Ярина Груша, яка також працює викладачкою курсу української мови й літератури в державних університетах Мілана й Турина.

Читайте також: 7 книжок від українських військових та журналістів, які побували на передовій: про війну, любов та сімʼю

«Чотири роки тому я проекспериментувала і поставила в програму з української літератури в Міланському університеті “Лісову пісню” Лесі Українки. Перекладу, який я б могла використовувати під час лекції, не було і я пристрасно розказувала студентам, які прекрасні на Волині ліси, як зачаровувала Мавка Лукаша і як експресивно сварилися між собою Килина та мати Лукашева. Це була одноразова акція з мого боку, адже не маючи тексту, студенти дуже мляво реагували, хоча запам’ятали гарно біографію Лесі Українки», — розповіла Груша. 

Проте «Лісову пісню» Лесі Українки довелося вилучити з університетської програми, адже не було італійського перекладу.  Також вона зазначила, що читатиме лекцію про «Лісову пісню» Лесі Українки в Міланському університеті.  

Видавчиня — італійська перекладачка Елізабета Рісарі. Вичитував переклад п’єси-феєрії й післямови лектор україністики Алессандро Ачіллі. Післямову написала письменниця й літературознавиця Саша Довжик. Передмову до книжки написала Ярина Груша.

Наразі книжку можна придбати на сайті видавництва й на Амазоні.

Нагадаємо, відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою.

Фото: Ярина Груша

Читати далі

Суспільство

Публічний простір на Подолі проведе прибирання для створення нового місця у форматі поп-ап парку

Опубліковано

Культурний центр “Спаська 13”, що вже дев’ять років працює над розвитком громадського простору, оголосив про організацію нового поп-ап парку на Подолі. Акція передбачає спільне прибирання та садівництво для створення комфортного місця для відпочинку та спілкування.

Про це повідомляє Публічний простір.

“Ми плануємо висадити квіти, встановити лавки та створити атмосферу, де кияни зможуть відпочити з друзями або відпочити серед робочого дня після відвідування кіносеансу в “Жовтні” або попити кави”, – розповіли організатори заходу.

Читайте також: У Києві запускають групи психологічної підтримки у школах

Всі охочі можуть приєднатися до ініціативи, принісши з собою рукавички, садові інструменти, їжу та воду. Зустріч запланована на 28 квітня о 12:00 на перехресті вулиць Костянтинівської і Щекавицької. “Самосад” вже дев’ять років допомагає створювати комфортні та затишні місця для мешканців міста.

Доєднатись до робочої групи самосаду можна за посиланням.

Нагадаємо, стало відомо, кому продовжать виплати допомоги від ООН.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: