Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як працює медреформа на Черкащині? Історія сімейного лікаря із зарплатнею IT-шника

Опубліковано

“Доктор смерть” Уляна Супрун, знищення сільських лікарень, геноцид українців – як тільки не намагаються дискредитувати реформу медицини. Поки одні досі шукають”зрадоньку”, інші успішно розвивають медицину у селах і отримують за свою роботу гідну оплату. Роман Дяченко став першим лікарем Черкащини, який відкрив приватну практику. Раніше він працював у районній лікарні, куди потрапив за направленням, і отримував мінімальну заробітну плату. А зараз Роман працює на себе і отримує зарплату IT-шника.

Ми розпитали у Романа про те, наскільки йому допомогла медреформа, як він відкрив приватний кабінет та як намагається впроваджувати телемедицину.

Роман Дяченко

Роман Дяченко

Лікар загальної практики сімейної медицини

Закінчив Дніпропетровську медичну академію Міністерства охорони здоров’я України у 2014 році по спеціальності “педіатрія”. А у 2016 році закінчив Національну медичну академію післядипломної освіти  імені П.Л. Шупика, спеціальність – загальна практика сімейна медицина. Після навчання був направлений за розподілом працювати лікарем до Христинівки. Згодом дізнався про можливість відкрити власний приватний кабінет, ризикнув і у 2018 році підписав договір з НСЗУ. 

Довідка. Перший етап медреформи розпочався 1 липня 2018 року. На цьому етапі змінили модель фінансування первинної (амбулаторної) ланки української медицини. Створена в часи реформи Національна служба здоров’я України оплачує надані медзакладом послуги за кількістю підписаних з пацієнтами декларацій. Тобто: є пацієнт — є гроші, нема пацієнта — нема грошей. Тариф на надання послуг первинної ланки медицини єдиний для всієї країни — близько 500 гривень на рік. А всі фінансові потреби медичного закладу — тепер у віданні місцевих рад. 
Що це дає? Пацієнт тепер може сам обирати медзаклад, в якому лікується. Набридли черги чи непрофесіоналізм лікаря — розриваєш контракт і підписуєш з іншим лікарем чи лікарнею. А лікарі зацікавлені в тому, аби надавати кращу якість своїх послуг, щоб утримати пацієнта. Також лікар має право працювати як ФОП, а не найманий працівник у держлікарні.

Ризикнув відкрити приватну практику і не жалкую

Довгий час я працював лікарем у Христинівській районній лікарні – потрапив за направленням після інтернатури. Але мінімальна зарплата у 3000 гривень підштовхувала до того, щоб поїхати кудись за кордон. Вирішив ризикнути та відкрити приватну практику тут  і довести, що в Україні можна отримувати гідну оплату за свою працю. Крім того, лікарі-ФОПи мають більше свободи, можливість формувати власний графік та працювати в задоволення.

У 2018 році відкрив приватну практику. Тоді медреформа була ще в планах, але я у неї вірив. Довелось ризикнути, адже для оснащення та ремонту кабінету взяв кредит на суму 100 тисяч.

Згодом вже підписав договір з НСЗУ. Я бачив, що реформа набирає обертів і вірив, що завтра вона не закінчиться. Зараз ні на мить не шкодую, що наважився на приватну практику. І за два роки роботи не побачив ніякого негативу чи того, що могло б посіяти в моїй душі сумніви.

Зарплата сімейного лікаря близько 35 тисяч гривень

Я винаймаю приміщення у центрі міста. Є два кабінети загальною площею 30 квадратних метрів. Зараз якраз займаюсь оснащенням другого кабінету. Коли відкривав приватну практику, то за табелем оснащення надавача первинної допомоги довелось самому закупити все медичне обладнання та меблі для облаштування. Саме на це і пішло 75 тисяч від усього кредиту.

Читайте також: Як працює медреформа на Львівщині: приватна клініка може бути безкоштовною. Приклад Сколе

Сьогодні ми обслуговуємо 2100 пацієнтів. 1800 підписали декларацію зі мною, а ще 300 – з моєю дружиною, яку нещодавно я теж взяв в штат після декрету. Христинівка невелике містечко, тому новина про те, що у місті тепер є сімейний лікар, розлетілась одразу. У таких містах сарафанне радіо – найкращий інформаційний канал.

За своїх пацієнтів я отримую щомісяця близько 75 тисяч гривень. Але це далеко не чистий прибуток. Більшість коштів йде на оренду, податки, розхідні матеріали, лабораторні послуги. Я підписав договір з лабораторією,де мої пацієнти можуть зробити аналізи. Це я також оплачую з коштів НСЗУ.

“Я постійно відкладаю гроші на закупівлю нового обладнання та навчання, регулярно їжджу на конференції” – Роман Дяченко.

Я можу отримувати зарплату близько 35 тисяч. Але з приходом пандемії це стало захмарною сумою, бо дуже багато коштів йде на те, щоб закупити костюми і маски. Постачання ніякого немає.

Як відкрити приватний кабінет?

Знаєте, я думав відкрити приватну практику буде дуже складно, адже передбачав купу бюрократичних перепон. Проте, все вийшло навпаки. Якщо все оформлено згідно з вимогами МОЗ, то проблем не виникає. Проте, варто пройти кілька етапів.

1. Оформитись як фізична особа-підприємець (ФОП). Це відбувається практично за добу. Потрібно подати документи – паспорт, код, заяву і на наступний день вже можна отримати свідоцтво, що ти ФОП. Відразу після подачі документів на ФОП варто звернутися до податкової, зареєструватись там.

Але! Я б радив оформлятись як ФОП лише після того, коли у вас буде приміщення на оснащення. Бо незалежно від того, чи отримуєте ви доходи, єдиний соціальний внесок потрібно платити. А поки ви все укомплектуєте, то ЄСВ можете і двічі сплатити, не прийнявши ще жодного пацієнта.

Читайте також: Медична реформа на Кіровоградщині. Як лікар-ФОП змінив медицину в Світловодську і заробляє $1000

2. Орендувати приміщення. Воно має знаходитись у межах міста і якомога далі від житлового фонду. Міністерством охорони здоров’я розроблені і затверджені табелі, де вказано базове необхідне оснащення такого кабінету. Наше приміщення приблизно 30 квадратних метрів, а орендна плата – 100 гривень за квадратний метр.

3. Подати документи до ліцензійної комісії. У пакет документів входить заява, довідка про санітарно-епідеміологічне обстеження кабінету, довідка про матеріально-технічний стан, свідоцтво про ФОП. Зараз необхідні папери можна відправити поштою, або кур’єром. Але я возив їх сам.

4. Дати про себе знати. Після отримання ліцензії потрібно якось розповісти місцевим жителям про те, що у місті тепер є приватний лікар. Хоча у Христинівці з цим проблем не було, я все одно подавав оголошення у місцеву газету та створив сторінку на Фейсбук. І це спрацювало. Бо багато старших людей приходило саме після перегляду газети.

Кажуть, що лікар скоро поїде шукати краще життя

Хоч я працюю вже два роки, стереотипів про лікаря-приватника – купа. Один з найулюбленіших – “він безкоштовно не приймає, точно потрібно щось занести (гроші)”. Кожному другому доводиться пояснювати, що всі послуги покриваються державою. Я взагалі не надаю ніяких платних послуг. З цим дуже багато документної мороки. А якщо прийде людина з серйозними скаргами, то я завжди її прийму, навіть якщо це не мій пацієнт.

А ще говорять, що скоро лікар кудись поїде, або вже поїхав, бо йому тут не цікаво чи мало грошей. Звідки такі думки – не знаю. Боремось з цим.

На диво, у комунальному закладі, де я працював, поставились нормально до того, що я відкрив приватну практику. Я такий є, куди мене подінеш? Там було дуже адекватне керівництво, тому все вирішилось без проблем.

Тим паче, що з Центром первинної допомоги у мене підписаний договір про черговий кабінет, про ЛКК (лікарську комісію). Для приватника обов’язковою умовою є те, щоб навіть за твоєї відсутності, пацієнти могли отримувати медичну допомогу. Майже два роки я працював сам і було складно кудись вирватись навіть на один день – телефон розривався. Тому, коли я був відсутній, то просив Центр прийняти моїх екстрених пацієнтів.

Кадровий голод: пропонував 15 тисяч і житло, а люди не йшли

Тепер я потроху наймаю працівників – оформив одного лікаря, а через два місяці буде ще й медична сестра.

Є величезні проблеми з кадрами. Важко знайти людину, яка буде нормально працювати. Я пропонував і зарплату 15 тисяч, і житло винаймати перший час, і преміальні. Ніхто не йшов.

Це величезна проблема медичної галузі. Бо зазвичай молодь після закінчення університету гоняться за високою зарплатою і їдуть в Європу. Багато моїх знайомих кажуть, що вже ні за які гроші не повернуться сюди.

А ті лікарі, які є у нас в районі, зазвичай, пенсійного чи передпенсійного віку. Вони вже не хочуть нікуди переходити, лиш би допрацювати ті три роки до пенсії. Багато хто боїться невідомого. Сподіваюсь, що реформи змусять людей по-іншому поглянути на медицину в Україні.

Зустрічаю пацієнтів на вулиці – кажу: “роздягайтесь!”

За день у мене може бути до 30 пацієнтів. Багато людей є і з інших сіл, тому часто комунікуємо з ними через телефон. Але така консультація можлива тоді, коли немає скарг і симптомів, які загрожували б життю. Нежить і телефоном можна вилікувати, а серце ні. Проте, якщо пацієнт не вперше звертається, а ти знаєш його історію хвороби як свої п’ять пальців, то можна і так комунікувати.

Пацієнти телефонують і на вихідних, і о 12 ночі. Є дуже емоційно-вразливі люди, які перебільшують проблеми. А насправді нічого їх життю не загрожує і консультація спокійно могла б почекати до завтра. Але ні, у мене ж є домашній доктор, треба йому подзвонити. Телефон розривається постійно. От навіть зараз, ми з вами говоримо пів години, а у мене вже шість пропущених.

Лікарня Романа знаходиться в центрі міста. Тому пацієнти часто зустрічають його на вулиці по дорозі з роботи і просять проконсультувати.

Буває на вулиці зустрічають пацієнти, щоб щось запитати. Кажу: “Роздягайтесь, будемо оглядатись”. І тоді вони розуміють, що треба приходити на прийом з такими питаннями. Намагаюсь це все пояснювати людям, тому таких ситуацій вже значно менше.

Люди часто звертаються з респіраторними хворобами, серцево-судинними чи неврологічними. Більшість проблем вирішується на первинці, якщо людина не запустила болячку. І це також доношу пацієнтам: чим швидше ви звернетесь з проблемою, тим дешевше буде ваше лікування.

Намагаюсь впроваджувати телемедицину

Телемедицина – це не лікування за допомогою телевізора, а можливість дистанційного консультування та діагностики. Я намагаюсь запроваджувати телемедицину, бо дуже часто потрібна консультація вузькопрофільного спеціаліста. Важливо: повідомленнями обмінюються не пацієнт і лікар, а лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег.

Я зв’язуюсь з лікарями телефоном, скайпом чи у месенджерах. От була у мене пацієнтка з ревматичною хворобою, потрібна була консультація ревматолога, який працює в області і жінка просто не має змогу поїхати до нього. Я контактую з лікарем і надсилаю йому необхідну інформацію по пацієнту. А потім він зі мною зв’язується і каже, чи необхідна госпіталізація, або коригує лікування.

Читайте також: Телемедицина – це не Кашпіровський. Як українці консультуються з лікарями через додаток

Телемедицина актуальна особливо під час карантину. У пацієнтів не було можливості виїхати з області, а клініки були закриті. Та й загалом це економить час та гроші пацієнта, бо не доводиться їхати у великі міста, щоб отримати консультацію. Але для ефективної телемедицини потрібні ресурси. Бо відеозв’язку мало. От за кордоном використовують навіть електронні стетоскопи, завдяки яким, лікар може прослухати пацієнта навіть за тисячі кілометрів.

Сподіваюсь, цей напрям буде більше розвинений і у нас. Адже телемедицина дає можливість лікарям спілкуватись між собою, обмінюватись досвідом та влаштовувати онлайн-конференції.

Я хочу й далі розширювати свою клініку: впроваджувати телемедицину, набирати персонал, розширювати приміщення. І не потрібно шукати кращого життя десь “за бугром”, а можна тут самостійно будувати його. 

24.06.2020

Суспільство

В Україні стартує безкоштовний онлайн-фестиваль французьких комедій

Опубліковано

В Україні з 14 до 24 липня відбудеться безкоштовний онлайн-фестиваль французьких комедій UKRSIBBANK film fest на сайті ukrsibbank-cinema.org.ua. Подія приурочена до національного свята Франції, Дня взяття Бастилії. Серед організаторів – компанія «Артхаус Трафік», повідомляє zaxid.net.

Зазначається, що на честь відкриття фестивалю відбудеться концерт Олега Скрипки, який заспіває улюблені французькі пісні разом з сином Устимом. Трансляція розпочнеться 14 липня о 19:00 на сайті фестивалю.

До кінопрограми увійшли 5 французьких комедій:

«Мадам»

Madame, режисерка Аманди Штерс, 2017, на головному фото

Зіркова комедія «Мадам» розповідає про заможну пару в Парижі, яка збирає гостей на звану вечерю. Але 13 осіб за столом – погана прикмета – тож господиня просить служницю приєднатися до трапези. Головні ролі у стрічці зіграли номінанти премії «Оскар» Тоні Коллетт («Спадковість») та Гарві Кейтель («Скажені пси»). У головній ролі – видатна іспанська актриса, улюблениця Педро Альмодовара Россі де Пальма («Жінки на межі нервового зриву»).

«Візьми мене штурмом»

Raid dingue, режисер Дені Бун, 2016.

Романтична екшн-комедія «Візьми мене штурмом» – історія дівчини, яка потрапила до елітного загону спецназу. Автор сценарію, режисер і виконавець головної ролі – комік Дені Бун, а також автор найбільш касового фільму за всю історію французького прокату – «Лашкаво прошимо!».

«По(друг)а»

Ami-ami, режисер Віктор Сен Макарі, 2018

Комедія про платонічну дружбу «По(друг)а» – дебютний фільм Віктора Сен Макарі. До того як зняти своє перше кіно, він 7 років працював у культовій французькій кіностудії Gaumont. Головні ролі у фільмі виконали Вільям Лебхіл («Шукайте жінку») та Марго Бансійон.

«Святковий настрій»

C’est la vie!, Режисери Олів’є Накаш та Ерік Толедано, 2017

«Святковий настрій» – нова робота дуету режисерів і сценаристів Олів’є Накаша та Еріка Толедано, авторів культової комедії «1+1». Головний герой «Святкового настрою», організатор урочистих заходів, повинен провести весілля в замку XVII століття – але все ризикує піти шкереберть.

«Едмон»

Edmond, режисер Алексис Михалик, 2019

Історична комедія «Едмон» запрошує глядачів у Париж кінця XX століття та фокусує увагу на житті французького драматурга Едмона Ростана. Намагаючись прогодувати сім’ю, він обіцяє видавцю у рекордно короткі строки написати комедію у віршах – так народжується його знаменита п’єса «Сірано де Бержерак».

Всі фільми програми демонструються в українській озвучці та доступні для перегляду на території України.

Фото: kinoafisha.ua

Читати далі

Суспільство

У мережу виклали перший віртуальний тур підземеллями Луцька

Опубліковано

У мережі з’явився перший віртуальний тур луцькими підземеллями. Про це у Facebook повідомив начальник відділу туризму департаменту економіки та європейської інтеграції Волинської обласної державної адміністрації Станіслав Ольшевський, пише День. 

Відправитися у віртуальну мандрівку підземеллями Луцька можна за посиланням

“Ми це зробили! Перший віртуальний тур Луцьким підземеллям вже опублікований на картах Google! Поширюйте друзям, в усі куточки України та за кордон. Вдалий промоконтент Луцька та Волинської області”, – написав Ольшевський.

Читайте також: У Луцьку розробили подорож місцями Лесі Українки

У Центрі туристичної інформації та послуг міста зауважили, що відтепер всі охочі можуть дистанційно поринути в магічну атмосферу. “Проте віртуальний світ – не реальний. Тому приїздіть до Луцька, щоб побачити все на власні очі”, – звернулися до туристів.

Як зазначається, крім наземного міста, у Луцьку ще є розбудована мережа підземних переходів. На трьох рівнях підземного міста були сакральні об’єкти, трапезна, в’язниця, гробниці. Підземний комплекс під луцьким костелом Петра і Павла очолив п’ятірку найзагадковіших підземель України за версією сайту проєкту ILoveUkraine.

Фото: volyn.com.ua

Читати далі

Суспільство

В Івано-Франківську оновлять фасад залізничного вокзалу (ФОТО)

Опубліковано

Фасад вокзалу станції Івано-Франківськ відновлять вже найближчим часом. Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

Як відзначили в компанії, усі залізничні вокзали, які наразі функціонують, мають бути в належному стані, у тому числі й естетичному. 

«Івано-Франківський вокзал щороку зустрічає тисячі пасажирів, які прямують на відпочинок до українських Карпат, і має бути нашою візитівкою. Огріхи, які наразі є на вокзалі, недопустимі, тим більше що його ремонт проводився нещодавно», — зазначили в Укрзалізниці.

Також зазначається, що важливим кроком для приведення до єдиних стандартів усіх залізничних вокзалів було створення філії «Вокзальна компанія». Ця філія допоможе нам централізувати управління вокзалами, вивести їх на беззбитковий рівень та зробити ефективними. Крім того, завдяки виділенню окремої філії на всіх вокзалах будуть запроваджені єдині стандарти якості, безпеки, а також посилено контроль за їх дотриманням.

Читати далі

Суспільство

Як відбувалися змагання на кращу групу спецпризначення ССО (ФОТО)

Опубліковано

На базі навчально-тренувального центру Сил спеціальних операцій відбулися змагання на кращу групу спецпризначення у 2020 році.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства оборони України.

Відомо, що змагання відбувалося упродовж п’яти інтенсивних днів.

«120 годин кращі групи ССО випробовували себе на міцність, силу духу, витривалість та доводили свою професійну майстерність», – йдеться у повідомлення.

Читайте такожПричина №16, чому варто підтримати #ШоТам: ми відроджуємо авторитет української армії

Відбулися 11 етапів з різними перешкодами та випробуваннями: чи спека, чи холод, вода чи пісок, земля чи повітря.

90 кілометрів активних та безперервних дій, виконання розвідувальних завдань, спеціальних завдань, спеціальних дій з екіпіровкою вагою близько 40 кілограмів

Наголошується, що саме такі змагання дають змогу визначити ступінь готовності груп до виконання завдань за призначенням у складних умовах обстановки,  вдосконалити способи виконання різноманітних професійних дій, підвищити рівень злагодженості та обмінятись бойовим досвідом.

Читайте такожЗ’явилося відео польоту турецьких дронів Bayraktar, які є на озброєнні ЗСУ

Нагадаємо, відбулися спільні військові навчання «Гвардія-2020».

Як ми повідомляли раніше, українські військові випробували новітні засоби повітряної розвідки.

Усі фото: mil.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

В Україні стартує аграрне реаліті-шоу

Опубліковано

У вівторок, 14 липня, о 18:00 на YouTube каналі Agrosphera відбудеться прем’єра нового проекту – 36-серійне шоу про агропідприємство «Дніпро».

Про це пише AgroPortal.ua.

Відомо, що покажуть трансформацію агропідприємства «Дніпро», впровадження нових технологій і зміну його основних підходів в роботі. Глядачі зможуть спостерігати розвиток підприємства в реальному часі упродовж року.

Глядач побачить переродження традиційного агропідприємства з допомогою технологій на абсолютно інший рівень.

Читайте також: Голлівудська компанія купила фільм українського режисера

«Ми створюємо, свого роду, документальний серіал, який покаже всю роботу підприємства зсередини», – сказав ведучий реаліті-шоу Дмитро Грушецький.

Довідка

Підприємство ПП «Дніпро» було засновано в 1999 році. Це сімейне фермерське господарство Анатолія Грушецького. Воно розташовується в Кіровоградській і Черкаській областях. Земельний банк господарства становить 4 тис. га.

До зйомок використовують кінокамери. Тому якість відео буде абсолютно нового рівня.

Читайте також: Орегано, майоран, карі чи м’ята: як киянка вирощує прянощі та заробляє на хобі

«Цей проект зовсім не схожий на попередні відео каналу на YouTube. Тут немає ведучих, немає постановочних синхронів, оператори підглядають і фіксують всі процеси, як вони є насправді », – говорить керівник проекту Самір Салманов.

Нагадаємо, у Франківську відзняли перший в Україні конспірологічний трилер.

Як ми повідомляли раніше, український кінопроєкт виграв фінансування в європейського фонду.

Головне фото: nsirogozy.city.

Читати далі

Суспільство

Як ремонтують дорогу до Чорного моря на Одещині (ВІДЕО)

Опубліковано

В Одеській області вже відремонтували 7 км дороги Т-16-10 /Н-33/ – Приморське – Жовтий Яр – Татарбунари, (км 12 – км 27), що веде до узбережжя Чорного моря.

Про це повідомили у пресслужбі Укравтодору у Фейсбуці.

“Уже влаштовано 7 км асфальтобетоного покриття на ділянці протяжністю 14,3 км у Білгород-Дністровському районі”, – йдеться у повідомленні.

Читайте такожНе тільки море: 8 унікальних місць Одещини, які варто відвідати кожному туристу

Ремонтуємо дорогу до моря 🏖

Ремонтуємо дорогу до моря 🏖Т-16-10 /Н-33/ – Приморське – Жовтий Яр – Татарбунари, (км 12 – км 27).Вже влаштовано 7 км асфальтобетоного покриття на ділянці протяжністю 14,3 км у Білгород-Дністровському районі.📌Генпідрядна організація Автомагістраль-Південь.Ця ділянка дороги з’єднує курортні села Приморське та Курортне, які розміщені на узбережжі Чорного моря та Шаболатського лиману.

Geplaatst door Укравтодор op Maandag 13 juli 2020

Повідомляється, що ця ділянка дороги з’єднує курортні села Приморське та Курортне, які розміщені на узбережжі Чорного моря та Шаболатського лиману.

Нагадаємо, розпочалися ремонтні роботи на дорозі Кривий Ріг – Кропивницький.

Як ми повідомляли раніше, стартував ремонт головної транспортної артерії Запорізької області.

Головне фото: od.ukravtodor.gov.ua.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.