Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Телемедицина – це не Кашпіровський. Як українці консультуються з лікарями через додаток

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Вже кілька років українці мають можливість проходити лікування дистанційно. Проте телемедицина і досі сприймається більшістю несерйозно. А фахівці стверджують, що за допомогою цієї технології можна підвищити якість життя людей і знизити показник смертності. Ми запитали у експерта з побудови телемедичних сервісів, як насправді виглядає телемедицина в Україні та які переваги вона має. 

Довідка. В Україні телемедицина не має жодного зв’язку з телебаченням. За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), телемедицина — це метод надання послуг з медичного обслуговування там, де відстань є критичним фактором. З початком медичної реформи в Україні телемедицина стала одним з напрямків сфери охорони здоров’я. А під час пандемії коронавірусу вона стала поширеною практикою у багатьох країнах світу.

Телемедицина в Україні

Михайло Торченюк, 

експерт з побудови телемедичних сервісів ТОВ “Медстар Солюшенс”

Що таке телемедицина та як працює в Україні?

— У пацієнта не завжди є гостра потреба йти до лікаря на особистий прийом (або він не має такої можливості), але кожен з нас має право отримати своєчасну медичну допомогу. Саме в таких випадках на допомогу приходить телемедицина. І взагалі, онлайн-консультації — це зручно і безпечно, особливо в умовах поширення коронавірусу. Одна з таких захищених медичних платформ для проведення та реєстрації результатів онлайн-прийомів називається Telemed24. Нею вже користуються тисячі лікарів муніципальних медичних закладів по всій країні та понад 5 мільйонів пацієнтів. 

Як телемедицина допомагає в період пандемії?

— Ще з початку пандемії в Україні, ми запустили соціальну ініціативу #збережилікаряобирайонлайн. Вона покликана убезпечити медичний персонал від можливого інфікування COVID-19. В рамках проєкту на період карантину ми безкоштовно надали доступ до Telemed24 UA для 15 500 лікарів, щоб вони могли проводити онлайн-прийоми і мали альтернативу персональним візитам. Крім того, для пацієнтів з симптомами, схожими на коронавірус, створили call-центр з можливістю запису на дистанційну консультацію через мобільний додаток MedCard24.

Читайте також: Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи

Як потрапити на телеприйом до лікаря?

Для пацієнтів, які знаходяться “по той бік екрану” створено безкоштовний мобільний додаток Medcard24. Тут необхідно знайти заклад і свого лікаря, обрати день/час прийому та чекати на відеодзвінок фахівця. Також є і веб-версія Medcard24, де можна не просто потрапити на дистанційний прийом, а ще й придбати медикаменти згідно з призначеннями лікаря.

Хіба така консультація може замінити повноцінний очний прийом?

— За допомогою телемедицини лікар забезпечує своєчасну медичну допомогу. Особливо, коли відстань і час є критичними чинниками. Також, в період епідемічних спалахів — це надійна альтернатива персональним візитам. Потенційно заражені пацієнти можуть залишатись вдома і не поширювати вірус в медичному закладі та дорогою до нього. Проте, в деяких випадках онлайн консультація не може бути повноцінною заміною очного прийому.

Чому при онлайн-консультації лікар може давати лише загальні рекомендації?

— Під час проведення телемедичного консультування застосовуються уніфіковані клінічні протоколи та стандарти медичної допомоги, затверджені наказами МОЗ України. Під час первинного огляду у такий спосіб лікар може оцінити стан пацієнта. Однак, якщо на прийомі лікар зафіксує необхідність додаткової діагностики або побачить, що стан здоров’я є незадовільним, він має обов’язково запропонувати класичний спосіб лікування.

Що відбувається під час онлайн-прийому? 

— Огляд пацієнта відбувається майже так само, як і на звичайному прийомі. Проте є можливість не йти до лікарні особисто. Пацієнт обирає лікаря, записується на конкретну дату та час й отримує відеодзвінок від фахівця. Далі все, як на звичайному прийомі — пацієнт пояснює причину звернення, лікар фіксує скарги та надає рекомендації.

А для пацієнта це безкоштовно?

— За консультації у платформі Telemed24 через мобільний додаток Medcard24 не треба нічого платити. Адже медичний заклад і лікар отримують кошти від Національної служби здоров’я України як за звичайний прийом, але із застосуванням засобів відеозв’язку на основі укладеної декларації пацієнта з сімейним лікарем/терапевтом/педіатром.

Чим цей сервіс відрізняється від інших?

— Ми одні з перших вийшли на ринок eHealth з початку медичної реформи. Загалом компанія  працює в медичній галузі 30 років. В системі для медичних закладів працює понад 15 тисяч медиків та майже 5 мільйонів пацієнтів. Ми розробили кілька програмних продуктів для лікарів, які при одночасному впровадженні складають екосистему, що робить надання медичної допомоги сучасним, оперативним та зручним.

Чи потрібно заводити медичну карту, як в поліклініці? 

— Електронну медичну карту має кожен пацієнт, який уклав декларацію з сімейним лікарем. Всі персональні дані пацієнта, а також медична інформація знаходяться в національній електронній системі охорони здоров’я eHealth. Додаток Medcard24 забезпечує доступ пацієнта до неї також.

В якому форматі пацієнт отримує анамнез та діагноз?

— Також в електронному вигляді. Лікар вносить анамнез, діагноз та свої коментарі під час дистанційного прийому через платформу Telemed24. Дані автоматично потрапляють до електронної медкарти в додатку Medcard24. Таким чином пацієнт отримує доступ до цієї інформації. 

Читайте також: Як працює медреформа на Дніпропетровщині? Сільський лікар заробляє близько 20 тисяч гривень на місяць

Дані зберігаються в картці конкретного пацієнта навіть під час зміни сімейного лікаря або на подальшому прийомі профільного спеціаліста, наприклад, кардіолога. Так новий фахівець бачить всю історію хвороби. Це позитивно впливає на якість лікування. Перевага електронної медичної картки в тому, що вона не може загубитись, як звичайна паперова. А після завершення прийому ніхто не зможе виправити/змінити внесені дані.

Чи можна довіряти телемедицині та чи безпечно це?

— Звісно, наша компанія перша в Україні забезпечила багаторівневий захист системи згідно державних стандартів. Саме це убезпечує і лікарів, і пацієнтів від витоку інформації та зберігає лікарську таємницю. 

Технології

У застосунку «Київ Цифровий» з’явилася офлайн-мапа укриттів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У застосунку «Київ Цифровий» з’явився офлайн-доступ до мапи укриттів. Карта працює без доступу до інтернету.

Про це повідомили на офіційному порталі Києва.

Зазначається, що тепер кияни можуть повідомити про зачинене або недоступне укриття.

Як скористатися?

Щоб користуватися мапою укриттів «поза мережею», користувачам достатньо один раз зайти в застосунок, коли є інтернет. Мапа автоматично завантажиться у фоновому режимі.

У налаштуваннях у профілі в розділі «Мапи» користувачі можуть переглянути, який обсяг на пристрої займають мапи та видалити їх за потреби. Сервіс продовжать удосконалювати та доповнювати за відгуками користувачів.

Як повідомити про зачинене укриття?

Якщо у вас не вийшло потрапити в укриття, виберіть його на мапі та натискайте в інформаційній картці «Поскаржитися на укриття». Відповідальний департамент одразу отримає цю інформацію і зможе виправити ситуацію.

Читайте також: Не чіпайте бабусину вишиванку, або Чому не варто «осучаснювати» українську автентику

В офлайні також можна переглянути розділ «Часті питання», що містить інформацію про роботу застосунку й життя міста. Щоб дізнатися, до котрої працює транспорт або які мости відкриті для авто, доступ до інтернету більше не потрібен.

Про застосунок

«Київ Цифровий» – застосунок, що об’єднує головні міські сервіси та понад два мільйони користувачів. Оновлену версію застосунку «Київ Цифровий» можна завантажити у App Store і Google Play.

Нагадаємо, «ЛУН місто» запустив інтерактивну мапу закладів з укриттями.

Також ми повідомляли, що у ДСНС створили інтерактивну карту з вибухонебезпечними територіями.

Фото: kyivcity.gov.ua.

Читати далі

Технології

На Львівщині створили комерційний електрокар «Карпати» (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Львівщині розробили комерційний електромобіль «Карпати». Його тестуватимуть до кінця року перед серійним виробництвом.

Про це пише Auto24.

Першу вітчизняну легку вантажівку, яка має перспективи стати серійною, презентував автобусний завод «Стрий-Авто» на виставці «Автотехсервіс-ComAutoTrans 2023».

В автомобілі більша частина українських комплектуючих – виробник заявляє про рівень локалізації понад 70%.

Читайте також«Треба робити, а не триндіти». Засновник Veterano Леонід Остальцев – про старт із $50, цінності бізнесу та готовність давати відсіч окупантам

Рама вантажівки виготовлена зі сталі, а кузовні панелі – склопластикові. Скло та шини виготовлені в Білій Церкві, диски, ресори та сидіння теж вітчизняні. Тягова батарея зроблена з китайських комплектуючих, також з КНР – рульовий механізм та панель приладів. Натомість міст і електродвигун – італійські, а фари – турецькі.

Перший зразок електромобіля «Карпати» буде випробовуватись в Стрию до кінця року, за той час буде зроблено ще один варіант електромобіля. Після цього «Стрий Авто» представить серійну версію та розпочне прийом замовлень на цей електромобіль.

Приблизна вартість електрокара становитиме від 25 до 30 тисяч доларів.

Нагадаємо, український виробник спецпричепів для перевезення вантажів — компанія ТАД — завершив проєкт із перероблення сідельного тягача Volvo на самоскид.

До того ж у Болгарії презентували перший український обприскувач для точного землеробства.

Фото: autoconsulting.ua

Читати далі

Технології

Українські інженери розробили новий ударний безпілотник «Хрущ» (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Інженери з 67-ї окремої механізованої бригади створили БПЛА під назвою «Хрущ», який може використовуватись для виконання операцій на передовій та в тилу.

Про це повідомляє видання Фокус.

Військові інженери розмістили свій проєкт на платформі Brave Inventors.

«Хрущ» – це комплекс, що складається з пульта управління, дрона-носія та дрона-камікадзе. Залежно від мети можна вибрати тип заряду для безпілотника-камікадзе: 82-міліметрову уламково-фугасну міну, кумулятивний заряд ПГ-7ВЛ або термобаричний заряд ТБГ-7В.

Як працює комплекс

Дрон-носій доставляє дрон-камікадзе якнайближче до мети, потім «камікадзе» від’єднується і знищує ціль. Завдяки ретранслятору та двом напрямним антенам, оператор може повернути дрон-носій на базу. Проте баражуючий боєприпас, що запускається з рук, може досягати цілей самостійно – без дрона-носія.

Фото: braveinventors.com

Якщо запускати його з дрона-носія, це заощадить заряд батареї «камікадзе», а якщо запускати з рук, то заряд акумулятора витратиться швидше, тому що пристрою потрібно буде витратити його, щоб набрати висоту. Також «носій» дасть змогу оператору відкоригувати політ, якщо зв’язок із «камікадзе» перерветься.

Читайте також«План народився просто в дорозі». Як компанія «ТАНА» з Луганщини евакуювала не лише виробництво, а й всю команду

Дрони «Хрущ» інженери спробували зробити максимально легкими, тому вони створені з пінопласту, фанери, спеціальної плівки, ПВХ-труб. Моделі постійно тестуються та вдосконалюються.

Фото: braveinventors.com

Серед переваг БПЛА розробник називають: 

  • захист від хибних спрацювань і безвідмовна робота навіть в умовах потужного РЕБ;
  • зносостійкий мікромотор з металевим редуктором (об. момент 2 кг/см);
  • роз’єм зарядки: Type-C (5V, 2А);
  • час зарядки: 15 хв;
  • понад 200 спрацювань до повної розрядки;
  • режим очікування понад 30 днів;
  • просте встановлення та жорстка фіксація БК;
  • надійне і легке кріплення на дрон, завдяки якісній нейлоновій липучці.

Наразі винахідники шукають інвестиції для розвитку проєкту. Загалом їм потрібно 400 000 грн. Підтримати проєкт можна на сайті Brave Inventors.

Нагадаємо, український виробник спецпричепів для перевезення вантажів – компанія ТАД – завершив проєкт із перероблення сідельного тягача Volvo на самоскид.

Також ми повідомляли, що інженери з Дніпра створили тепловізор Patriot із функцією нічного бачення.

Фото: 24 канал

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Додати Телемедицина – це не Кашпіровський. Як українці консультуються з лікарями через додаток на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Телемедицина – це не Кашпіровський. Як українці консультуються з лікарями через додаток на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення.
Відхилити
Дозволити сповіщення