Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки полуниці в теплицях. Минулого року він власноруч розвозив пахучу полуницю першим покупцям. Зараз у нього вже 7 теплиць і багато планів на розширення бізнесу під назвою Trueberry. 

Як поїздка за кордон закохала його у полуницю та на що використав 81 тис. гривень  гранту, Дмитро Гринь поділився із ШоТам.

Придумав бізнес на полуничному полі в Німеччині

Дмитро після школи вчився на інженера. Каже, можливостей було небагато, і жодна зі спеціальностей йому особливо не подобалася. На магістратурі подався на агронома. Під час навчання хлопець кілька разів їздив у Німеччину на практику у 2019 році — збирав полуницю. І це йому сподобалося настільки, що, повернувшись додому в Ладижин на Вінниччині, відкрив власний бізнес. Також пішов учитися далі, вже за спеціальністю до душі — «Садівництво. Городництво».

«За кордоном я працював і з полуницею, і з декоративними рослинами. Але мій вибір був саме за полуницею — це якось ближче до мене. З нею цікавіше — є більше різновидів. Мені так сподобалася ця атмосфера, коли на поле заходить група з 30 людей і збирає полуницю. Такий масштаб!» — пригадує Дмитро.

Дмитро Гринь в одній зі своїх теплиць для вирощування полуниці. Фото надав герой

Тепер Дмитрові 25 років, і він вирощує полуницю в теплицях на бабусиному городі. Спочатку робив усе власними силами і за власні кошти — перші дві теплиці у 2022 році ставити допомагав тато. Тоді висадили 1200 саджанців. Дмитро зізнається: не думав про те, що його полуничний бізнес може постраждати через війну. Дуже хотів спробувати вирощувати полуницю й покидати цю справу не збирається.

«Не варто боятися починати. Головне — перший крок, а там усе закрутиться», — впевнений Дмитро. 

Полуницю Дмитро Гринь вирощує за голландським методом: формуються горбки, накриті плівкою. Фото надав герой

Читайте також: Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

На кошти гранту спорудив ще 2 теплиці для пахучої полуниці

Тож разом з татом Дмитро й збирав перший урожай полуниці в травні 2023 року та розвозив її першим покупцям сам. Доставка безоплатна в межах міста — це така фішка бізнесу. З травня по червень кілограм ягід продавав по 300 гривень. 

Складнощів вистачало, каже підприємець, та бажання працювати було більшим. Та тепер дещо б зробив інакше, наприклад, підживив би землю добривами перед тим, як висаджувати полуницю, а не так, як робить зараз (користується крапельним поливом). Усім початківцям у полуничному бізнесі Дмитро Гринь радить добре обирати постачальників, адже від цього залежить урожай. Це — найскладніше, адже результат такої покупки можна побачити значно пізніше, і виявиться, що вам продали не той сорт чи не тієї якості. 

«Краще приїхати до них на виробництво й побачити, як усе працює. Просто по оголошенню обирати не раджу», — каже Дмитро Гринь. 

Зібраний урожай полуниці з теплиць Дмитра Гриня готовий потрапити до своїх покупців. Фото надав герой

Підприємець розповідає: бюджет у нього був доволі обмежений, а хотілося досягати більшого. Дмитро подумав, що варто звернутися до міськради. Там йому грошей на полуничний бізнес не дали, але розповіли про інші шляхи — так молодий підприємець потрапив до Благодійного фонду «МХП — Громаді». Прийшов до їхнього офісу й дізнався про програми, також йому роздрукували заявку для ознайомлення.

Дмитро подав свій перший запит на грант через сайт фонду в травні 2023 року. Каже, бізнес-план створив легко, адже загуглив ціни на будівельні матеріали й прорахував бюджет. У червні виграв, а в липні грантові кошти вже були у Дмитра. 

Дмитро Гринь на презентації свого бізнесу від «МХП — Громаді». Фото надав герой 

На 81 000 гривень від фонду Дмитро спорудив ще 2 теплиці для пахучої полуниці. Та на цьому зупинятися не збирається — попереду ще багато можливостей, головне шукати їх. 

«Найбільше в моїй роботі мені подобається те, що ніхто мені не вказує — я сам собі хазяїн. І, звісно, запах, коли заходиш у теплицю під час цвітіння полуниці чи в час урожаю», — ділиться молодий підприємець.

Які плани? Ще більше полуниці!

Зараз у Дмитра є 4 000 кущів полуниці різних сортів — усі вони з Італії. Серед них і ранні, і ремонтантні — такі, що дають плоди двічі на рік. Підприємець каже:

«Українські сорти полуниці також існують. Я хочу дійти й до них теж, щоб підтримати українських виробників».

Цьогоріч у Дмитра є підтримка тата та друга Назара, який допомагає із соцмережами. У новому сезоні врожайності планують додавати на кошички полуниці QR-коди з посиланням на сторінку бізнесу Trueberry, щоб більше людей дізналося про неї. Дмитро каже, що, можливо, мама теж долучиться й допоможе зі збором урожаю. 

Частина теплиць, у яких Дмитро Гринь з Ладижина вирощує полуницю. Фото надав герой

Планів на розширення багато. Дмитро хоче податися на ще один грант від благодійного фонду «МХП — Громаді» й розглядає інші можливості. Нині шукає додаткову землю під полуницю, думає про оренду трактора та закупівлю додаткового обладнання.

А в «МХП — Громаді» стартував новий сезон конкурсу «Роби своє». Підприємці можуть отримати до 100 000 гривень на розвиток власної справи. Фонд планує підтримати до 80 ініціатив у 13 областях України. Заявки приймають за посиланням до 9 квітня 2024 року.

«Щороку конкурс «Роби своє» трансформується та пропонує підтримку все більшій кількості українців. Єдине, що завжди залишається незмінним ми крок за кроком супроводжуємо підприємців на шляху до ведення стійкого локального бізнесу та завдяки цьому розвиваємо громади. Цьогоріч ми хочемо ще більше підтримати діяльність ветеранів і військових, завдяки яким сьогодні маємо можливість працювати та розвивати громади, аби там хотілося жити. Конкурс бізнес-ідей «Роби своє» черговий доказ, що економіка розвивається, а мрії підприємців реалізуються, і цього року таких здійснених мрій буде ще більше», — говорить директорка Благодійного фонду «МХП — Громаді» Тетяна Волочай.

«МХП — Громаді» — український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія — комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 12 областей України, з яких понад 700 містечок і сіл. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників і рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі