Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як отримати місце в студентському гуртожитку: усе, що вам потрібно знати

Опубліковано

Щоб отримати місце в гуртожитку, ви повинні повідомити про своє бажання приймальній комісії під час подачі документів на навчання. Якщо ви підтверджували вибір навчального закладу в електронному кабінеті, зв’яжіться з приймальною комісією телефоном, щоб уточнити можливість проживання в гуртожитку.

Про це повідомляє NV.

Вони нададуть вам подальші інструкції. Майте на увазі, що проживання в гуртожитку є платним.

Кому призначені пільги при заселенні

Першочергове право на поселення мають іногородні студенти, зокрема пільгових категорій за квотою-2, такі як:

  • особи з інвалідністю;
  • діти військовослужбовців;
  • учасники бойових дій;
  • діти постраждалих Революції Гідності;
  • малозабезпечені;
  • постраждалі від Чорнобильської катастрофи;
  • діти-сироти та позбавлені батьківського піклування;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • студенти з тимчасово окупованих територій;
  • діти з багатодітних сімей.

Деякі пільговики можуть отримати знижку на оплату проживання за погодженням з адміністрацією вишу. Інформацію про можливі знижки можна знайти у Положенні про студентський гуртожиток вашого університету або на офіційному сайті закладу.

Інші студенти можуть бути розміщені в гуртожитку за наявності вільних місць. Розподіл місць здійснюється спеціальними комісіями, до складу яких входять керівники факультетів та представники студентського самоврядування.

Читати також: У МОН розповіли, скільки вступників цьогоріч зможуть отримати гранти на навчання

Як поселитися у гуртожиток для студентів

Для поселення в гуртожиток підготуйте наступні документи та їхні копії:

  • Паспорт.
  • РНОКПП (ідентифікаційний код).
  • Медична довідка з результатами флюорографії, відміткою дерматолога і зазначенням санітарно-епідеміологічного стану. Цю довідку можна оформити у сімейного лікаря.
  • Фото 3×4 — 4 шт.
  • Квитанція про оплату за проживання.
  • Документи, що підтверджують пільги — за наявності.
  • Військово-обліковий документ — для військовозобов’язаних.
  • Копія паспорта одного з батьків — для неповнолітніх студентів.
  • Заява на поселення.

Університети мають свої правила щодо подання заяв на поселення в гуртожиток. Деякі заклади пропонують електронні форми, інші вимагають написання заяви власноруч. Уточніть формат подачі заяви у приймальної комісії вашого університету.

Списки студентів, рекомендованих на поселення, публікують на офіційних ресурсах закладу. Вас також можуть сповістити особисто: телефоном або електронною поштою. Тому при написанні заяви вказуйте актуальні контактні дані.

Зніматися з постійного місця проживання не потрібно. Можна прописатися в гуртожитку, і реєстрація відбудеться одночасно зі зняттям з попереднього місця в паспортному відділенні університету або найближчому ЦНАПі.

Після затвердження рішення про поселення, з вами укладуть угоду. Ордер на поселення ви отримаєте після підтвердження оплати. Розмір плати та порядок розрахунків визначаються в договорі.

Коли можна заселятися у гуртожиток

Процедура поселення першокурсників розпочинається після наказу про зарахування до ЗВО, що зазвичай відбувається у серпні або на початку вересня. Точні дати залежатимуть від вашого закладу, тому слідкуйте за оновленнями на інформаційних ресурсах університету.

Під час поселення вам розкажуть про правила внутрішнього розпорядку гуртожитку і проведуть інструктаж з техніки безпеки. У разі систематичного порушення правил адміністрація може розірвати договір. Також вам видадуть перепустку для входу.

Нагадаємо, що розпочався прийом заяв на бакалаврат: подробиці.

Фото: Львівська політехніка.

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі