Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Розпочався прийом заяв на бакалаврат: подробиці

Опубліковано

У пʼятницю, 19 липня, стартував прийом заяв на вступ до закладів вищої освіти на освітній рівень бакалавра.

Про це повідомляє Міністерство освіти та науки.

Прийом заяв на бюджет та контракт триватиме до 18:00 (за київським часом) 31 липня. Пізніше додаткові набори заклади зможуть проводити лише на контракт.

Традиційно подання заяв відбувається через е-кабінет вступника на сайті.

Після подання першої заяви жодні дані в е-кабінеті змінити вже буде неможливо, тому варто уважно перевірити, чи все правильно, до початку формування самих заяв.

Загалом до ЗВО можна подати 15 заяв (5 на бюджет та 10 – на контракт).

Читайте також: Вступ 2024: все що потрібно знати абітурієнтам, від реєстрації кабінету до зарахування

Для заяв на бюджет потрібно встановити пріоритети від 1 до 5, де 1 – це найбажаніша для вас заява для вступу. Оприлюднення списку вступників, рекомендованих до зарахування на бюджет, відбудеться до 5 серпня.

Для вступників-контрактників вже цього року діятиме додаткова фінансова підтримка від держави – державний грант, який покриватиме частину вартості навчання впродовж всієї освітньої програми. Тому вступникам рекомендують визначитися із пріоритетним ЗВО і програмою у своєму кабінеті вступника та ознайомитися із вартістю контракту на навчання для розуміння, яку частину цієї вартості може покрити грант.

Із докладними інструкціями та особливостями щодо подання заяв можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, де шукати рейтингові списки вступників до ВНЗ.

Фото: freepik

Суспільство

У стилі УПА, бойові гусаки та мотанки-обереги: 10 ляльок від українських майстринь

Опубліковано

У дитинстві ми мріяли про Барбі або ж пупсів, яких можна годувати. А якби нам тоді хтось сказав, що можна гратися лялькою-бойовим гусаком або ж ляльковою версією себе?

До Всесвітнього дня лялькаря ШоТам зібрав десять українських сучасних майстринь, які бережуть давнє народне мистецтво та точно вас здивують.

Ляльки в стилі УПА з Прикарпаття

Забавки в українському стилі, у вигляді зими, весни, літа чи осені, а також у формі УПА — все це створює вчителька образотворчого мистецтва з Франківщини Оксана Василів. У своїх соцмережах майстриня пише, що всі її роботи об’єднує велике захоплення, з яким вона береться до справи. 

Першу пару ляльок у формі УПА жінка створила у 2022 році, через кілька місяців після початку повномасштабної війни, адже відчула особливий символізм і хотіла у творчості показати продовження боротьби за нашу державу.

Фото з соцмереж Оксани Василів

Де придбати: фейсбук Оксани Василів

Бойові гусаки та лялька у вигляді Бориса Джонсона

У 2022 році Наталія Дремлюга з Вінничини волонтерила на підприємстві, яке шило плитоноски та розгрузки для українських військових. У вільний час жінка хотіла робити щось цікаве власноруч, тому пригадала російські фейки про нашу біологічну зброю та створила перші ляльки у вигляді бойових гусей.

Ще один цікавий виріб майстрині — лялька-гусак, схожа на колишнього прем’єр-міністра Великої Британії та доброго друга України Бориса Джонсона. Одну з таких забавок майстриня передала йому через журналістів.

Фото з соцмереж Наталії Дремлюги

Де придбати: фейсбук Наталії Дремлюги

Ляльки-обереги для ЗСУ

Народна майстриня України Ніна Балала з Полтавщини створює мотанки майже 10 років. Разом з колегами вона випустила дві збірки «Секретів лялькарок України», у яких розповіла про те, як виготовляти традиційні ляльки. 

З початком повномасштабної війни майстриня створює обереги для військових. Також вона продає ляльки на благодійних аукціонах, а гроші віддає на потреби ЗСУ.

В Україні мотанки майстрині можна побачити в музеях Глухова, Броварів та Ужгорода. А ще вони вже помандрували за кордон — в Норвегію, Канаду, Францію та Польщу.

Фото з соцмереж Ніни Бабали

Де придбати: фейсбук Ніни Балали

Ляльки-портрети з добрими широкими очима

Майстриня Зоя Шишковська з Умані створює керамічні та текстильні ляльки, які дуже схожі на їхніх замовників.

Уже 30 років жінка працює викладачкою в дитячій школі мистецтв, а спробувала створити першу ляльку понад 8 років тому, аби зануритися в дитячі спогади.

Люди надсилають пані Зої свої фото й вона намагається зробити схожим обличчя забавки, а одяг, взуття й усе інше вигадує та створює сама.

Фото: інстаграм Зої Шишковської

Де придбати: інстаграм Зої Шишковської

Усміхнені ляльки з вінтажного горища

Художниця-лялькарка з Луцька Іванка Морем вважає, що стилізованою лялькою може стати кожен. Усі свої вироби майстриня створює з фотографій, які їй надсилають замовники. Кожна лялька усміхнена, адже жінка вирішила, що ці іграшки мають приносити лише позитив і добро. 

Майстриня створює свої ляльки понад 15 років і за цей час виготовила кілька тисяч екземплярів за світлинами своїх клієнтів. Частину з них замовили за кордон, тому усміхнені ляльки від Іванки понесли традиційну народну творчість до інших народів і культур. Свої вироби майстриня створює вдома на горищі, яке оформила у вінтажному стилі.

Фото з інстаграму Іванки Морем

Де придбати: інстаграм Іванки Морем

Ляльки-мініатюрки з вовни

Майстриня зі Львова Дарія Сірко створює мініатюрні ляльки за допомогою голки, якою можна валяти шерсть. Вона виготовляє іграшки за портретами своїх клієнтів, а також за персонажами відомих фільмів.

З деяких із них майстриня робить дерев’яні підставки, а менші можна використовувати як брошки для одягу.

Фото з соцмереж майстрині 

Де придбати: інстаграм Дарії Сірко

Мотанки з візерунками різних регіонів

Сестри Наталія та Тетяна Катриченко є народними майстринями України та вже понад 15 років створюють авторські ляльки-мотанки. Для них використовують домоткане полотно ХХ століття, яке купують на ярмарках і фестивалях. Вони часто створюють ляльки з давніми візерунками з різних регіонів України, а також відтворюють давні стилі, як-от вигляд чигиринської нареченої на другій світлині.

Свої вироби сестри вважають прикрасою для інтер’єру, проте клієнти часто купують їх як обереги. Ляльки від майстринь Катриченко уже замовляли в Японію, Америку, Португалію, Італію та інші країни.

Фото з соцмереж майстринь

Де придбати: фейсбук майстринь

Читайте також: Купують і в Америці, і в ПАР. Як українські ляльки-мотанки підкорюють світ

Зеленський і Байден з полімерної глини

За понад десять років Катерина Москаленко з Кропивницького створила 60 ляльок з полімерної глини, які виглядають, наче справжні. Серед найцікавіших — президент України Володимир Зеленський та колишній президент США Джо Байден: над ними майстриня працювала протягом восьми місяців.

Декілька ляльок мають власні паспорти, в яких вказані їхні назви. До кожної Катерина сама створює одяг та аксесуари, тому виготовляє одну протягом кількох місяців.

Фото: Суспільне Кропивницький

Де придбати: фейсбук Катерини Москаленко

Українські відьмочки для тих, хто вірить у магію

Майстриня зі Львова Людмила Кушнір створює різні ляльки, проте особливо привертають увагу маленькі відьми. У соцмережах жінка пише, що їх можна розмістити біля вхідних дверей, аби іграшка стала вартовою дому та не впускала до нього негативну енергію, або ж просто милуватися цією красою.

Фото з інстаграму Христини Кушнір

«Це гарний подарунок для тих, хто вірить у магію. Для людей, що обирають екологічний спосіб життя, для тих, хто цінує натуральні матеріали і прагне оточувати себе речами, які не шкодять природі. Ці ляльки підійдуть тим, хто вміє бачити красу в найдрібніших деталях», — вважає Христина Кушнір.

Де придбати: інстаграм Христини Кушнір

Ляльки-донати для воїнів

Олена Корнієнко з Черкас продає свої ляльки, аби зібрати донати для ЗСУ. Минулоріч майстриня організувала виставку «Маленькі історії» в Черкаському обласному краєзнавчому музеї, де презентувала нову серію своїх виробів. Усі виручені кошти жінка перерахувала на допомогу знайомому військовому.

За фахом жінка психологиня, проте вже понад 10 років проводить групові та індивідуальні майстер-класи з лялькарства. Ця творчість для неї теж є своєрідною терапією.

Фото: Суспільне Черкаси

Де придбати: на сайті

Читати далі

Суспільство

У Києві представили безбар’єрний маршрут на 12,5 км: де його створять

Опубліковано

У Києві створять безбар’єрний маршрут, що пролягатиме від ЦНАПу Дарницького району (вулиця Степана Олійника, 21) до станції метро «Деміївська».

Про це повідомили в КМДА.

Що відомо про маршрут

Маршрут увійшов до списку з десяти перших безбар’єрних шляхів, які представив Департамент транспортної інфраструктури КМДА.

Безбар’єрний шлях створять завдовжки 12,5 кілометрів. Він об’єднає низку важливих об’єктів, зокрема:

  • аптеки;
  • медичні заклади і лабораторії;
  • районний суд;
  • Дарницьке управління поліції;
  • відділення «Нової пошти» й «Укрпошти» тощо.

Для сполучення між цими об’єктами курсуватимуть автобуси маршруту № 91. Для пасажирів облаштують тактильну навігацію до найближчих зупинок громадського транспорту.

Також фахівці встановлять пристрій для звукового оповіщення про сигнали світлофорів на перехресті вулиць Олександра Кошиця та Драгоманова. Разом із цим поліпшать технічний стан зупинок «Вулиця Кошиця» на вулиці Драгоманова в обох напрямках руху.

Читайте також: СБУ та ГУР доправили гелікоптером хвору дівчинку до Києва, чим врятували їй життя

Як облаштують маршрути

Маршрути створюють для безперешкодного пересування людей з інвалідністю, батьків із візочками, людей старшого віку тощо.

Кожен маршрут обладнають:

  • зручними з’їздами і пониженими бордюрами;
  • тактильними смугами;
  • навігацією для людей із порушеннями зору;
  • оновленими інформаційними табло.

Ці шляхи дозволять відвідувати лікарні, аптеки ЦНАПи, станції транспорту, бібліотеки, музеї та інші важливі об’єкти. Один із десяти маршрутів охоплює 25 ключових точок.

Нагадаємо, що українські призери Олімпійських ігор долучилися до фотопроєкту «Спорт читає».

Фото обкладинки: Unsplash

Читати далі

Суспільство

«Я обожнюю українські кольори»: принц Вільям зустрівся з дітьми з України (ФОТО)

Опубліковано

Принц Уельський Вільям завітав до «Школи свободи» в Таллінні, яку заснували у 2022 році для біженців з України. Під час візиту принц Вільям поспілкувався з українськими школярами та отримав від них пам’ятний подарунок.

Про це повідомили на сторінках принца та принцеси Уельських.

«Школу заснували для підтримки українських дітей та молоді, які постраждали від війни. Вона пропонує їм гостинне та безпечне середовище для навчання. Слухаючи історії від учителів та учнів, стає зрозуміло не тільки про людські наслідки конфлікту, але й про мужність і силу, яку проявляють ті, кого він торкнувся»‚ — зазначили у дописі.

У публікації також розповіли про започаткування школи, процес навчання та труднощі, які виникали у дітей.

Читайте також: Голос покоління цієї війни: про що фільм «Стрічка часу» Катерини Горностай

Принцу Вільяму одна з українських учениць подарувала браслет, сплетений у кольорах прапора України. Він відповів:

«Моя донька одягне його і швидше за все забере його в мене. Щиро дякую. Я обожнюю українські кольори».

Нагадаємо, що Шерон Стоун показала картину українського художника у себе вдома (ВІДЕО).

Фото: інстаграм принца та принцеси Уельських

Читати далі

Шопочитати

Можливості1 день тому

На добру справу: ветеран і директорка лікарні отримали по 100 тисяч гривень гранту

Василь Штундер — ветеран, який присвятив себе реабілітації побратимів. Галина Роспутна — акушерка-гінекологиня, яка нині...

Культура2 дні тому

Анонімний митець зі Львова зібрав понад 1 млн гривень на військо за допомогою картин

Головний Герой — це митець, який спостерігає за людьми та відображає світ у віртуальній реальності....

Суспільство3 дні тому

Книжковий блогер у 9 років: це хлопчик, який підкорив YouTube любов’ю до книг

«О, ви вже тут? А я саме читав книжку, про яку дуже хочу вам розповісти»,...

Можливості3 дні тому

Великі зміни навіть у маленьких громадах. Як зробити туристичний маршрут та кінотеатр за грант

У Бобриці відновили туристичний маршрут до унікальних природних пам’яток і мальовничих місць А у Згурівці...