Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як «Нова пошта» впроваджує українських роботів для сортування посилок (ВІДЕО)

Опубліковано

Українська компанія «Нова пошта» впроваджує роботів на сортувальних терміналах. Уже роботизовано зони вантажних та дрібних відправлень на 20 сортувальних центрах і до кінця року вони з’являться ще на 10 об’єктах. 

Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Види роботів

Залежно від ваги посилки компанія використовує різні види роботів. На зонах сортування дрібних відправлень (до 2 кг) використовується робот-train, який складається з двох секцій. Це власна розробка Нової пошти та українського виробника SBR, аналогів якій немає в Україні. Працівник викладає посилку на робота, який відвозить її до сканеру та переміщує у бокс, який відповідає за певний географічний напрямок. Працюють роботи на спеціальній платформі із монорельсою, яка одночасно служить їх зарядкою. Використання таких роботів дозволило збільшити продуктивність сортування дрібних посилок у 2 рази. Наразі працюють 272 таких робота.

Для сортування відправлень до 30 кг використовуються роботи-піруети української компанії Deus Robots. Таку назву вони отримали оскільки можуть обертатися навколо своєї осі. Зі стрічки вивантаження посилка потрапляє на робота. Далі він під’їжджає для сканування посилки і потім викладає її на роликовий конвеєр, з якого відправлення потрапляє безпосередньо в спеціальну сумку для доставки. Завдяки їх спритності, такі роботи можуть працювати на різних ділянках сортування.

Окрім того, Нова пошта продовжує покращувати роботизацію вантажних терміналів. У листопаді у Дніпрі відкрився термінал із повністю роботизованою зоною вантажних відправлень. 50 робовізків, виробництва SBR, переміщують вантажі всередині терміналу із зони вивантаження у зону завантаження.

Читайте такожПодарунки, що прямують на Донбас. Як «Олені Святого Миколая» втілюють мрії дітей з прифронтових сіл та містечок

Вони пересуваються по магнітній стрічці та можуть перевозити одночасно на собі до 300 кг і ще 1000 кг тягнути за собою. За добу такі робовізки здатні перевезти до 5 000 вантажів, що підвищує продуктивність терміналу на 30%. Загалом компанія використовує на різних вантажних терміналах вже 180 робовізків.

Роботи вже працюють у депо Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Борисполя, Мелітополя, Покровська, Новомосковська, Старобільська, Коростеня, Стрия, Самбіра, Ковеля, Стоянки. У планах компанії – створити повністю роботизований сортувальний центр.

Нагадаємо, Нова пошта протестувала другу безпілотну доставку посилок із Києва до Львова.

Як ми повідомляли раніше, українці у США створили робота для збирання грибів.

Фото: itc.ua.

Суспільство

В Україні запускають гарячу лінію психологічної підтримки для військовослужбовиць

Опубліковано

В Україні запускають гарячу лінію психологічної підтримки для військовослужбовиць.  На гарячій лінії служби працюють дев’ять психологинь. Вони мають відповідну освіту та пройшли навчання з військової психології, пояснюють в організації.

Про це повідомляє видання village.

Тут допомагатимуть із запитами щодо відчуття самотності й втрати мотивації, погіршення ментального здоров’я (ПТСР, депресивні, тривожні стани, проблеми зі сном) й суїцидальних думок.

Читайте також: Роботодавці зможуть отримати компенсацію за працевлаштування ВПО: як це зробити

Також можна звертатися у разі виникнення будь-якого виду насильства чи булінгу й проблем у спілкуванні з близькими.

Психологині надаватимуть допомогу військовослужбовицям у чаті онлайн, а запити приймають через чат-бот за посиланням. Також є формат безплатних консультацій з можливістю продовження спілкування у інших форматах. 

Нагадаємо, у Дії пояснили, як користуватися чатом єВорог.

Фото: Марш Жінок

Читати далі

Суспільство

Репортаж журналу Inker “Я не другий сорт” увійшов в шорт-лист нагороди “Честь Професії”

Опубліковано

Репортаж журналу Inker “Я не другий сорт” увійшов в шорт-ліст нагороди “Честь Професії”- 2024. Авторами коміксу стали – Діана Лановець, Олександра Дьомін, Ірина Костишина.

Журнал Inker впродовж війни збирає історії людей з війни та робить графічний репортаж в жанрі соціальних коміксів. Нещодавно у квітні в честь журналу відбулася виставка у Швейцарії в Базелі.

Комікс випущено в рамках проєкту “Моя НЕфейкова історія”. Мета проєкту – показати як пропаганда і фейки можуть чинити згубний вплив на життя людей.

Читайте також: Українські митці можуть отримати грант від фонду ЮНЕСКО

“Юлію виховували як носія “високої, елітної культури і мови” – російської. В її школі, в Лисичанську, вчителі постійно підкреслювали, що розмовляти українською чи суржиком – значить видавати своє “селюцьке” походження. Дівчина завжди вважала себе належною до першого сорту – нащадком Толстого, Достоєвського і Пушкіна. Все змінилося, коли бабуся наважилась розповісти їй страшний секрет їхньої родини. Тепер дівчина не може заспокоїтися, поки не знайде своє справжнє коріння”, – йдеться на сайті журналу.

Нагадаємо, 7 травня журі та відбіркова комісія 15-го конкурсу професійної журналістики «Честь Професії – 2024» оголосили номінантів у шести основних категоріях. Цьогоріч на конкурс надіслали 1240 матеріалів: 990 в основних номінаціях та 250 — у спеціальних. Це наразі рекорд за кількістю заявок.

Фото: Inker

Читати далі

Суспільство

В Україні створили благодійну колекцію одягу, присвячену сексуальній культурі

Опубліковано

Фонд Олени Пінчук й харківський бренд Keepstyle створили благодійну колекцію одягу «It will be better next time», присвячену розбудові сексуальної культури в Україні.

Цю колекцію створено з метою “нагадати, що кожен має право на свободу самовираження, бажання та експерименти”. У неї увійшли футболки, сорочки, а також плюшеві топи та шорти.

Читайте також: Активісти розпочали реставрацію історичної вивіски “Перукарня” на Подолі

Всі зароблені кошти від продажу благодійної колекції будуть спрямовані на створення YouTube-проєкту з сексуальної освіти. Цей проєкт має на меті допомогти людям мати безпечний досвід у стосунках, дбати про свої межі, запобігати ІПСШ та розвивати навички ефективної комунікації з партнером. Купити одяг можна за посиланням.

Нагадаємо, жителі Харківщини зможуть отримати більшу субсидію.

Фото: «It will be better next time»

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Можливості1 день тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство4 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

РЕКЛАМА: