Економіка і бізнес
Як на Закарпатті вирощують морозостійкі ківі
Закарпатський селекціонер вивів морозостійкий сорт ківі, який кожен можна виростити на подвір’ї.
Ужгородець створив експортний бізнес на 7 сотках. Генріх Стратон щороку продає 10 000 саджанців ківі і більше тонни плодів. В нього є покупці в Угорщині, Чехії, Словаччині та США.
Читайте також: Першу плантацію ківі заклали у Черкаській області
Один саджанець продає за 200 гривень. Новий сорт ківі почав виводити 20 років тому на дачній ділянці. Його кущі витримують морози до – 28°. Вирощені на дачі ківі тепер займають дві плантації на 1,3 га. Одна ягода ківі важить 110 грамів.
Читайте також: Французький фермер вирощує під Одесою екзотичні фрукти
Генріх каже, що вирощувати ківі легше, ніж яблука. Йому не потрібні мінеральні добрива, його не їдять паразити. А одна ліана дає 30 кг плодів вже за 5 років. Тож ківі може виростити на подвір’ї кожен.
Як виростити ківі?
Для тих, хто закладатиме плантацію “з нуля”, вагома частина витрат припаде на закупку саджанців. На 1 га їх можна посадити до 1000 шт. Наразі оптова ціна від 100 шт. на саджанці сорту «Ківі Карпат Стратона Валентайн» становить 150 грн. за одну рослину.
Читайте також: В Україні вперше висадили плантацію фісташок
Оскільки ківі – це кущ-ліана, то потрібно врахувати витрати на опори. Дерев’яні висотою близько 2,5 м коштували по 25 грн. за один стовпчик. У господарстві вони розташовані з інтервалами по 6 м. На висоті 2 м також потрібно закріпити металеві дроти, аби ліана, піднявшись до них, перейшла у горизонтальне положення. За необхідності плантацію огороджують.
Саджанці, що були вирощені із живців, дають перший урожай у незначній кількості на третій рік. За сприятливих умов, говорить Стратон, з п’ятого року плантація почне себе окупати.
дізнатись більше і замовити саджанці можна тут.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay